Zavrieť

Porady

Služobná cesta a práca nadčas

som taká aká som
Chcela by som vedieť aj názor ostatných.

Ak zamestnanca - údržbára vyšlete do našej pobočky na opačnom konci republiky, má nárok aj na preplatenie práce nadčas?
Som trochu na pochybách, nakoľko nikde v cestovných náhradách to nenajdete a ani v §57 sa nadčas nespomína.
Ja som za to že má cesťák a on tvrdí, že má aj nadčas? Kto ho skontroluje, že 10x nestál?
No čo vy ostatní na to?
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

airin.nice Pozri príspevok
Dala som to sem preto, lebo v inej teme som nemala moznost dat dopyt.
Davala som dopyt na tabulku v exceli.
táto odpoveď nestačí ?

http://www.porada.sk/t5258-diety-zah...ml#post2037524
0 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

Dakujem, ale neviem kde je problem.
Potrebujem tu tabulku preposlat klientovi, aby si mohol vypracovat cestovne nahrady, tak ako som mu ju preposlala za rok 2010,2011.
O nic ine neslo.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

airin.nice Pozri príspevok
Dobry den, kde by som prosim Vas nasla tabulku stravneho pre tuzemsko a zahranicie aktualne pre rok 2012?
Dakujem..
http://www.porada.sk/t109877-stravne...stravneho.html
0 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

dakujem velmi pekne.....mam medzinarodnu kamionovu prepravu s 8 jazdnymi supravami, z toho kazda cesta ide cez 4 tranzity...preto som to tak surne potrebovala...dakujem..
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

chobot klobuk dole, perfektne odpovede.
zmenilo sa nieco od 2009, zmenili sa zakony, nariadenia? prave riesime nieco podobne u nas,
vsetko mi je jasne, len, napr.: sluzobna cesta od 4.00 - 20.00, sluzobne auto, traja zamestnanci, jeden sofer a dvaja "spaci",
ma narok na preplatenie nadcasov sofer alebo nie?

jeden citat:
Práca ma fascinuje! Celé hodiny sa vydržím pozerať, ako niekto pracuje.
Jerome Klapka Jerome
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

day Pozri príspevok
chobot klobuk dole, perfektne odpovede.
zmenilo sa nieco od 2009, zmenili sa zakony, nariadenia? prave riesime nieco podobne u nas,
vsetko mi je jasne, len, napr.: sluzobna cesta od 4.00 - 20.00, sluzobne auto, traja zamestnanci, jeden sofer a dvaja "spaci",
ma narok na preplatenie nadcasov sofer alebo nie?

jeden citat:
Práca ma fascinuje! Celé hodiny sa vydržím pozerať, ako niekto pracuje.
Jerome Klapka Jerome
Staci si precitat predchadzajucu diskusiu,
V podstate ak to nie je sofer z povolania, teda ak soferovanie nie je jeho standardnou naplnou prace, tak nema.
0 0
day day

dakujem, ja mam diskusiu precitanu, len mi dnes tvrdili aj ludia z BOZP,IP, ze sofer narok ma,

preto moja otazka
0 0
day day

zamestnanec je vyslany na 4dnovu PC a z toho 3dni cestuje a ani nie 1/2dna pracuje,
ako riesite podobne PC?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

day Pozri príspevok
zamestnanec je vyslany na 4dnovu PC a z toho 3dni cestuje a ani nie 1/2dna pracuje,
ako riesite podobne PC?
podla zakona o cestovnych nahradach

§ 2
(1) Pracovná cesta podľa tohto zákona je čas od nástupu zamestnanca na cestu na výkon práce do iného miesta, ako je jeho pravidelné pracovisko (odsek 3), vrátane výkonu práce v tomto mieste do skončenia tejto cesty. Pracovná cesta podľa tohto zákona je aj cesta, ktorá trvá od nástupu osoby uvedenej v § 1 ods. 2 na cestu na plnenie činností pre ňu vyplývajúcich z osobitného postavenia vrátane výkonu činností do skončenia tejto cesty.

§ 37
Čas, ktorý na pracovnej ceste spadá do pracovného času zamestnanca, strávený bez jeho zavinenia inak ako plnením pracovných úloh, sa na účely tohto zákona považuje za výkon práce.
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

v novom ZP (novelizácií) je nachystaná zmena pri takýchto situáciách.....
0 0
day day

co znamena zmena?
musim sa priznat, po odpovedi od Dari nerozumiem uz vobec
0 0
avalik avalik

day Pozri príspevok
co znamena zmena?
musim sa priznat, po odpovedi od Dari nerozumiem uz vobec
napriek tomu, ze zamestnanec pracuje na SC len 1/2 dna, vyplatu dostane za 4 dni (ak su pracovne)
cestovne nahrady dostane za 4 dni - od nastupu na SC po skoncenie CS

navrh zmeny ZP, ktoru spominala Mila123:

1. Za § 96a sa vkladá § 96b, ktorý vrátane nadpisu znie:

㤠96b
Náhrada za stratu času

Zamestnávateľ môže v kolektívnej zmluve alebo so zástupcami zamestnancov dohodnúť, že za čas pracovnej cesty mimo rámca rozvrhu pracovnej zmeny, ktorý nie je prácou nadčas alebo pracovnou pohotovosťou, patrí zamestnancovi dohodnutá peňažná náhrada alebo náhradné voľno s náhradou mzdy v sume jeho priemerného zárobku.“.
0 0
day day

podla predchadzajucich prispevok, ale cesta na vykon prace nie je pracovnym casom alebo ... ?
alebo je pracovnym casom osem hodin a zvysok je "volny"? jedna sa mi hlavne o nadcasy
0 0
avalik avalik

day Pozri príspevok
podla predchadzajucich prispevok, ale cesta na vykon prace nie je pracovnym casom alebo ... ?
alebo je pracovnym casom osem hodin a zvysok je "volny"? jedna sa mi hlavne o nadcasy
Čas, ktorý na pracovnej ceste spadá do pracovného času zamestnanca, strávený bez jeho zavinenia inak ako plnením pracovných úloh, (napriklad cestuje, caka na lietadlo, ... ) sa na účely tohto zákona považuje za výkon práce.

ak pocas pracovnej cesty v case mimo pracovnej doby nepracuje, nie je to nadcas - je to cas straveny na PC a je narok len na stravne

po novom sa navrhuje moznost "nahrady za stratu casu"
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

day Pozri príspevok
Príklad: zamestnancova pracovná zmena trvá od 7.00 do 15.30. Bol vyslaný na pracovnú cestu, ktorá začala o 6.00. Na určené miesto dorazil o 10.00. Pracoval do 16.30 a domov prišiel o 20.30.
Čas od 6.00 - 7.00 sa mu neráta ako odpracovaný čas = žiadna mzda.
Čas od 7.00 - 16:30 sa mu ráta ako odpracovaný čas s tým, že má nárok na príplatok za 1 hod. práce nadčas.
Čas od 16.30 - 20.30 sa mu neráta ako odpracovaný čas = žiadna mzda.
Pracovná cesta trvala od 6.00 do 20.30, t.j. 14,5 hod. Zamestnanec má nárok na stravné vo výške 6 EUR.
0 0
day day

dakujem

este by som opytal k nadcasom, zamestnanec moze odpracovat 150hod/rok, kolko moze max odpracovat mesacne, tyzdenne, kolko mesiacov po sebe.

zatial som nasiel, len zakladne INFO, pripadne prosim o link, kde su nadcasy detailnejsie popisane

dakujem

uz som nasiel, dakujem
Naposledy upravil day : 22.09.12 at 10:32
0 0
Anicka79 Anicka79

Anicka79 je offline (nepripojený) Anicka79

Ja by som mala tiež k tejto téme otázočku: obecný policajt sa zúčastnil školenia - ku konci mesiaca,kde už mal odpracovaný mesačný pracovný fond - vykázal 25 hodín nadčasu - mimo pracovného fondu. Keďže má odpracovaný celý mesačný pracovný fond, patria mu lístky na stravu. Čo s pracovnou cestou - školenie - nadčas???ak má vypísaný CP, účtuje si diéty???
Ďakujem za odpovede.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Anicka79 Pozri príspevok
Ja by som mala tiež k tejto téme otázočku: obecný policajt sa zúčastnil školenia - ku konci mesiaca,kde už mal odpracovaný mesačný pracovný fond - vykázal 25 hodín nadčasu - mimo pracovného fondu. Keďže má odpracovaný celý mesačný pracovný fond, patria mu lístky na stravu. Čo s pracovnou cestou - školenie - nadčas???ak má vypísaný CP, účtuje si diéty???
Ďakujem za odpovede.
Ak mu nadriadený schválil cesťák, tak áno, má nárok na stravné podľa zákona o CN.
0 0
Anicka79 Anicka79

Anicka79 je offline (nepripojený) Anicka79

tweety, ďakujem, moja predchodkyňa -mzdárka tvrdí, že nemôže mať zamestnanec dve výhody - t.j. aj stravné lístky, aj stravné....tak neviem, som z toho zmatená...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Anicka79 Pozri príspevok
tweety, ďakujem, moja predchodkyňa -mzdárka tvrdí, že nemôže mať zamestnanec dve výhody - t.j. aj stravné lístky, aj stravné....tak neviem, som z toho zmatená...
No samozrejme, za rovnaký čas nemôže dostať aj preplatený cesťák, aj nárok na stravu, ale ak už SL dostal, odpočítaš ho z nároku v nasledujúcom mesiaci.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať