Zavrieť

Porady

Služobná cesta a práca nadčas

som taká aká som
Chcela by som vedieť aj názor ostatných.

Ak zamestnanca - údržbára vyšlete do našej pobočky na opačnom konci republiky, má nárok aj na preplatenie práce nadčas?
Som trochu na pochybách, nakoľko nikde v cestovných náhradách to nenajdete a ani v §57 sa nadčas nespomína.
Ja som za to že má cesťák a on tvrdí, že má aj nadčas? Kto ho skontroluje, že 10x nestál?
No čo vy ostatní na to?
Usporiadat
tomasz tomasz

tomasz je offline (nepripojený) tomasz

Dobrý den,

Traja zamestnanci odchádzajú na SC v nedelu poobede do Českej republiky, tam robia od pondelka ranná 6:00-14:00 ; poobdedná 14:00-22:00 a nočná zmena 22:00 - 6:00. Na slovensko sa vracajú v sobotu po nočnej zmene, prichod cca 12-14 hod.
Za túto služobnú cestu majú nárok na stravné od nedele 14:00 až do soboty 14:00.

Pre "diety" platí čas prechodu hranicami alebo celé trvanie SC ??
Majú riadne nárok na všetky prípaltky čo by dostali "doma" za tú istú prácu v tých istých pracovných zmenách?? (nočný príplatok, príplatok za sobotu)
Môžu byť tí istí zamestnanci vyslaný 2-3 týždne za sebou na tú istú SC?

Ďakujem za odpovede.
0 0
Lubinka01 Lubinka01

Lubinka01 je offline (nepripojený) Lubinka01

Dobrý deň. Zamestnanec bol vyslaný na pracovnú cestu do Turecka. Cestoval 1/5/2013 - vo sviatok a späť sa vracal v nedeľu 5/5/2013. Prácu vykonával vo štvrtok, piatok, sobotu a v nedeľu sa vracal späť. Na aké príplatky má nárok? Aj na príplatok za prácu vo sviatok a v SO,NE (v KZ máme aj tento príplatok). Alebo nie? A čo s nadčasom? Ďakujem
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

nove otazky sa do starych odbornych debat nezakladaju - zaloz novu otazku, ak si odpoved ani pomocou vyhladavania nenasla
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať