Zavrieť

Porady

inventúra a inventarizácia

Kamarádičkovia, neviete mi niekto poslat ako sa vypisuje inventura a inventarizacia, lebo ja to nejak robim ale dal som si stiahnut vzory a tam je straaaasne vela veci co po mne chcu tak by som rad videl ako to vy robite ak vas to nebude zatazovat.. Dik Inak da sa to na ingozimy@centrum.sk
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Pekne to má spravené Tatiana, skús si to pozrieť podľa nej.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Napíš čo konkrétnejšie by si chcel vedieť. Posielam Ti nejaký vzor.
    Do invenrúry si zapíšeš tovar a materiál čo máš na sklade. Všetko sčítaš porozpisuješ. Toto si skontroluješ s účtovníctvom, či máš všetko v poriadku, poprípade spíšeš rozdiely, buď to bude manko, alebo prebytok. Toto spíšeš formou inventarizačného zápisu.
    Ešte som Ti priložila inventarizáciu peňazí, tu si vypisuješ minimálne 4 x do roka skutočný stav peňazí v pokladni s istým dátumom a ten Ti musí sedieť so stavoom toho dňa v účtovníctve.
    Ak chceš vedieť ešte niečo viac, napíš presnejšie.

    TATRY MKS je offline (nepripojený) TATRY MKS

    TATRY MKS
    Lenkak, už si mi niekoľkokrát pomohla, prosím aj teraz,


    ešte v praxi som nikdy nerobila inventarizáciu účtov v podvojnom účtovníctve
    len som o tom počula. Čo tam všetko má byť? Prosím nemáš vzor? Alebo by som to mohla urobiť tak, že vypíšem číslo účtu, názov, zostatok, a v skratke
    čo som tam účtovala?

    Ďakujem

    TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

    TatianaM
    Prikladam tlaciva na vykonanie dokladovej inventury. Mozno pomozu
    Naposledy upravil TatianaM : 14.11.08 at 06:49

    TATRY MKS je offline (nepripojený) TATRY MKS

    TATRY MKS
    TatianaM,

    ďakujem veľmi pekne za pomoc, teraz už len dorobiť resty.....

    Táto porada je úžasná vec a v nej množstvo skvelých ľudí, ktorí vedia v pravej chvíli poradiť a pomôcť. Ďakujem...

    zuzubalu je offline (nepripojený) zuzubalu

    zuzubalu
    Ahojte,

    pripajam sa k predoslemu prispevku. Porada je super a preto by som vas chcela vsetkych poprosit o nasledovne. Zacinam pisat svoju diplomovu pracu na temu inventarizacia a neviem najst citacie, co o tom kto povedal. Ak by sa nasiel niekto taky ochotny a napr. prepisal uryvky, alebo preskenoval a poslal na email, bola by som strasne rada. Dakujem. E-mail: opendoor@opendoor.sk Este raz dakujem.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    choď na www.ceniga.sk tam si tiež nájdeš od tejto autorky o inventarizácii, potom choď na záložku materiály.

    zuzubalu je offline (nepripojený) zuzubalu

    zuzubalu
    Ahoj Leni, dakujem, toto som si uz nasla, ale diplomovka je diplomovka a treba tam 30 citatov od roznych autorov... Idem patrat dalej. Este raz aj tak vdaka.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    A čo Poradca podnikateľa? Tam tiež majú články o inventarizácii aj s autormi.

    zuzubalu je offline (nepripojený) zuzubalu

    zuzubalu
    zatial som hladala len na internete a nie v knihach a casakoch. Casom sa dostanem aj k tomu. Dakujem

    Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

    Mackovka
    Chcem sa pripojiť k téme o inventúrach a inventarizácii s jednou otázkou. Vonkajšia kontrola mi vytkla nepodpisanie inventúrneho súpisu hmotne zodpovednou osobou. Problém mám s podpisom na súpise predmetov v kanceláriách, ktoré sú predmetom inventúry, ale na rozdiel od skladov zamestnanec, ktorý majetok kancelárie využíva nemá podpísanú klasickú hmotnú zodpovednosť (zodpovedá len za predmety zverené podľa § 185 Zákonníka práce a všeobecne má povinnosť chrániť majetok). Podpísať inventúrny súpis v kolonke hmotne zodpovedná osoba odmieta. Prosim o radu ako to preklenúť. Vďaka.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Mackovka
    Chcem sa pripojiť k téme o inventúrach a inventarizácii s jednou otázkou. Vonkajšia kontrola mi vytkla nepodpisanie inventúrneho súpisu hmotne zodpovednou osobou. Problém mám s podpisom na súpise predmetov v kanceláriách, ktoré sú predmetom inventúry, ale na rozdiel od skladov zamestnanec, ktorý majetok kancelárie využíva nemá podpísanú klasickú hmotnú zodpovednosť (zodpovedá len za predmety zverené podľa § 185 Zákonníka práce a všeobecne má povinnosť chrániť majetok). Podpísať inventúrny súpis v kolonke hmotne zodpovedná osoba odmieta. Prosim o radu ako to preklenúť. Vďaka.

    Podľa môjho názoru , vtedy by bol hmotne zodpovedná osoba , keby ste mu odovzdávacím protokolom odovzdali predmet- zariadenie kancelárie . Avšak to sa mi nezdá a predsa si myslím , že hmotne zodpovednou osobou je pracovník , ktorý má tieto predmety na starosti , inventúru podpisuje ten .
    Napríklad ja som podnikateľka - majiteľka a pri inventarizácii sa podpisujem za zápisy ja .Aj čo sa týka skladových zásob a taktiež aj majetku .
    Ale firma , ktorá zamestnáva skladníka , tak áno - podpisuje on , ale čo sa týka kancelárskeho zariadenia tak pracovník , ktorý DM a IM eviduje a stará sa oň .
    Chrániť majetok má povinnosť zamestnanec to je pravda .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.