Zavrieť

Porady

závrat

Ahojte, poradi mi niekto. Pred 3 tyzdnami sa mi v praci zatocila hlava, odvtedy mam zavraty, sprevadzane busenim srdca. Raz som bola na pohotovosti, dali mi magnezium, robili mi EKG a krvne testy, vsetko bolo OK. Vraj mam oddychovat. Dost ma to zatazuje, aj v praci. Poradi mi niekto co s tym?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tamina Pozri príspevok
    Ahojte, poradi mi niekto. Pred 3 tyzdnami sa mi v praci zatocila hlava, odvtedy mam zavraty, sprevadzane busenim srdca. Raz som bola na pohotovosti, dali mi magnezium, robili mi EKG a krvne testy, vsetko bolo OK. Vraj mam oddychovat. Dost ma to zatazuje, aj v praci. Poradi mi niekto co s tym?
    Na príčine môže byť aj stres, takže nestresovať, dodržiavať pitný režim, samozrejme ak sú výsledky EKG v poriadku. Ak neboli, tak skús navšíviť internistu.

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    nepíšeš koľko máš rokov, keď máš okolo 40-50 tak to môže byť klimaktérium. / točenie hlavy, bušenie srdca, návaly atď./
    a krvný tlak je v poriadku?

    tamina je offline (nepripojený) tamina

    tamina
    Dakujem za odpoved.
    EKG bolo ok. Mam po statniciach ale nezda sa mi to normalne, zo stresu - uz tri tyzdne... Nemoze mi chybat nejaky vitamin?

    tamina je offline (nepripojený) tamina

    tamina
    A este - liecila som sa na vysoky krvny tlak, ale po vysadeni antikoncepcia je to uz rok OK.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tamina Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved.
    EKG bolo ok. Mam po statniciach ale nezda sa mi to normalne, zo stresu - uz tri tyzdne... Nemoze mi chybat nejaky vitamin?
    Áno, vyzerá to, že je to len únava. Skús nejaké vítamíny, oddych.

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    tamina Pozri príspevok
    Aha pardon, mam 25.

    aha, tak to asi klimaktérium nebude. tak si myslím, že skôr to bude predsa nejaký ten stres, alebo ten krvný tlak. skús vitamín /MAGNE+ B12/, stojí to okolo 200,-Sk, pomýlila som sa je to Magne B6
    Naposledy upravil Barbara : 01.08.08 at 13:01

    tamina je offline (nepripojený) tamina

    tamina
    beriem sumive magnezium a magnezium v tabletkach. Len dufam, ze sa nepredavkujem vsimla som si, ze ked vypijem viac ako dve kavy, je to horsie...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tamina Pozri príspevok
    beriem sumive magnezium a magnezium v tabletkach. Len dufam, ze sa nepredavkujem vsimla som si, ze ked vypijem viac ako dve kavy, je to horsie...
    Šumivé talblety si dobré, ale, ak si zistila, že dve kávy sú akurát, tak ostaň pri nich.

    tamina je offline (nepripojený) tamina

    tamina
    Myslim, ze skoncim s kavou vseobecne dakujem pekne, som z toho uz nervozna, ked to na mna pride, tak sa este aj vystrasim a tym je to este horsie...

    motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

    telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac motylik7
    Možno máš v tele málo železa (alebo má telo problém ho využiť), tie stavy, ktoré popisuješ, môžu značiť anémiu. Nemusí to byť ešte také kritické, aby sa to zobrazilo v krvných testoch. Červené mäso, ak si vegetarián (alebo ak aj nie si) kúp si sušené marhule a daj si aj čierne ríbezle, žeruchu atď.

    lepka je offline (nepripojený) lepka

    lepka
    Možno máš ozaj málo železa,vysoký obsah železa je aj v kokose,stačí asi polievková lyžica sušeného kokosu strúhaného,aký dostať v obchode, denne.Môžeš to zjesť suché,do mlieka, do vody, s niečím ,bez niečoho, akokoľvek,ale minimálne 1 polievkovú lyžicu.Upozorňujem,že sa jedná o 2-3 mesiace, v kuse, takže ti to ide hore krkom,ale zaberá to ,po anémii ani stopy.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Súvisí prepracovanosť s točenicou hlavy?

    Každý deň mám točky, omína ma asi žlčník, som nervozna, mám búšenie srdca.

    (pozn.Radšej by som bola keby sa mi hlava krútila s niečoho iného: koňačik)

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    treba navštíviť neurologickú ambulanciu

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    tamina Pozri príspevok
    Dakujem pekne tak k tomu magneziu budem ribezle a kokos. To nebude problem...
    A dôležitá je aj psychika. Môžeš si strachom z toho navodzovať ten pocit, že sa ti točí hlava a búši Ti srdce...netvrdím, že to nemáš, ale strach tento pocit zvyšuje. Snaž sa aj trošku odreagovať, a nebáť sa. Dôležitý je pitný režim, veľa piť, samozrejme vody. No a tie kávy? Ak si mala problémy s vysokým tlakom obmedzila by som ich na max.1, resp. kofeín si radšej nahraď zeleným čajom. Magnézium šumivé je OK.... pôsobí veľmi ukludňujúco. Takéto stavy po štátniciach bývajú. Snaž sa hlavne si to nepripúšťať -a snažiť sa po psychickej stránke s tým vysporiadať.

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    tamina Pozri príspevok
    Ahojte, poradi mi niekto. Pred 3 tyzdnami sa mi v praci zatocila hlava, odvtedy mam zavraty, sprevadzane busenim srdca. Raz som bola na pohotovosti, dali mi magnezium, robili mi EKG a krvne testy, vsetko bolo OK. Vraj mam oddychovat. Dost ma to zatazuje, aj v praci. Poradi mi niekto co s tym?
    Aj keď máš výsledky OK, stále máš problémy, ktoré opisuješ, nehanbi sa, zajdi aj k inému lekárovi, nehazarduj so svojim zdravím. Neprepínaj svoje sily, jedz viac orechov, špenát, kávu by som na chvíľu vylúčila. Uprednostňuj bylinkové čaje, trezalkový čaj ukľudňuje. Dbaj na životosprávu, žiadne diety. To je moja rada.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Závrať hlavy môže mať aj neurologický pôvod. Môže to byť ochorenie krčnej chrbtice, porucha stabilizácie - vertigo - spôsobená porušeným stabilizátorom v strednom uchu, príčin môže byť viac, jednou z príčin vertiga /závrate/ môže byť aj dlhodobý stres.

    syrik je offline (nepripojený) syrik

    syrik
    Môže to byť neurologický problém, anémia,diabetes...čokoľvek...treba absolvovať kompletné vyšetrenia...ja som mala podobné problémy asi od mája minulého roka a až v októbri mi prišli na to,že mám nefunkčnú štítnu žľazu....aj to boli netypické príznaky pre toto ochorenie,ale všetky ostatné vyšetrenia dopadli vynikajúco...aj kardiológ mi povedal,že som musela prekonať zápal štítnej žľazy,takže tie príznaky s tým súvisieť môžu....doteraz beriem denne magnézium v tabletkach...držím palce

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    Veľmi záleží i o aký druh závratu sa jedná, pretože je ich niekoľko a od nich sa odvíja príčina, pokusím sa len o zhrnutie niektorých možných príčin.
    Závrat rotačného charakteru býva pri ochoreniach orgánu rovnováhy:
    - Menierovom syndróme, jeho príznakom je šumenie v ušiach a tu sa robia vyšetrenia sluchu - audiometria atď a vyšetrenia rovnováhy.
    - vestibulárna neuronitída čiže zápal nervu rovnováhy pravdepodobne spôsobený vírusovou infekciou diagnostika je vyšetrenie rovnováhy.
    - tzv. benígny polohový závrat vznikajúci pri rýchlych pohyboch hlavou, zmenou polohy v posteli, niekedy len pri pohľade nahor, hovorí sa mu nezhubný preto, pretože ho nespôsobuje závažné ochorenie, dôležité vyšetrenie rovnováhy.
    - zlomenina skalnej kosti, kde je uložený sluchovo-rovnovážny receptor tu je potrebný r
    öntgen a CT vyšetrenie.
    Pri ochoreniach sluchového nervu:
    - neurinóm sluchového nervu, je to vlastne nádor sluchového a rovnovážneho nervu diagnostikuje sa vyšetrením MR.
    - zlomenina lebečnej spodiny - vyšetrenia r
    öntgen, CT a vyšetrenie krvi.
    - zápaly - vyšetrenie krvi.
    Ochorenia mozgu:
    - mozgová príhoda, TIA = tranzitórny ischemický atak = prechodný pokles prietoku krvi v mozgu - vyšetrenia: neurologické CT a doppler sonografia ciev
    - encefalitída=zápal mozgu - vyšetrenia: neurologické, krvné testy, lumbálna punkcia a EEG.
    - SM=skleróza multiplex - vyšetrenia: neurologické, krvné testy, EEG a lumbálna punkcia.
    - epilepsia - vyšetrenia EEG a MR
    - opotrebovanie krčných stavcov - vyšetrenie: r
    öntgen
    - migréna
    Závrat s pocitom straty stability.
    - ochorenia miechy - vyšetrenia: neurologické a MR
    - verterobazilárna insuficiencia kedy degeneratívne zmeny na krčnej chrbtici a cievach môžu spôsobiť znížený prietok krvi - vyšetrenia: neurologické, CT a doppler sonografia ciev
    - tzv.
    Subclavian steal-Syndrom = ramenná tepna je vo výške kľúčnej kosti zablokovaná a krv prúdi nesprávnym smerom - vyšetrenia: neurologické, doppler sonografia ciev a angiografia.
    - polyneuropatie=postihnutie periférnych nervov - vyšetrenia: neurologické, krvné a elektroneurografia ENG.
    - diabetes, nadmerné požívanie alkoholu, nedostatok vitamínu B12, otrava a v neposlednej rade aj vedľajšie účinky liekov.
    Závraty s pocitom neistoty.
    - arterioskleróza - vápenatenie tepien v mozgu - vyšetrenie: CT
    - panické ataky
    Závrate spôsobené krvným obehom.
    - nízky krvný tlak - vyšetrenia: meranie krvného tlaku, TK-Holter a Schellongov ortostatický test= meranie tlaku v polohe ležmo a v stoji.
    - anémia=chudokrvnosť - vyšetrenie krvi.
    - poruchy srdcového rytmu - vyšetrenia: EKG a Holter EKG
    - slabosť srdca - vyšetrenia: EKG a r
    öntgen
    - vysoký tlak krvi - vyšetrenie: meranie TK a TK-Holter.
    - syndróm karotického sínusu=rozšírenie ciev cervikálnej tepny - vyšetrenie: zatlačenie na krčnici
    - hypoglykémia - vyšetrenie krvi
    - tehotenstvo, vedľajšie účinky liekov, otrava
    P.s. vyšetrenie rovnováhy jesúbor rôznych vyšetrení, ktorými sa zisťuje, či je orgán rovnováhy porušený.
    Naposledy upravil ludmilla : 03.01.09 at 17:51

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.