Zavrieť

Porady

seriozne - aku pekaren kupit?

Chceme si kupit domacu pekaren, ale nevieme ktoru. Ak mate skusenosti - dobre aj zle, prosim poradte. Je velmi tazke si vybrat z tolkej ponuky, cena samozrejme cim nizsia tym lepsie.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

danushka Pozri príspevok
Veľký súhlas Lujza, mne po dvoch rokoch tiež odišla Moulinex XXL /reklamovať už nemôžme/, ale my sme v nej takmer denne piekli chlebík. Okrem toho, že prestala fungovať a už som nepátrala čo sa tam vlastne pokazilo, predtým som už pol roka stále napravovala pod jedným hákom tesniacu gumičku so svorkou pod nádobkou.
Teraz som rozhodnutá kúpiť len nejakú lacnú a keď ju porazí po dvoch rokoch, tak ma to nebude štvať lebo výrobcovia pekárničiek asi nerátajú s tým, že slovesnké ženy dokážu takéto pekárničky maximálne a extrémne využívať.
Pozriem ešte po inzertných fórach, či niekto niečo nepredáva za polovičnú, ešte lepšie tretinovú cenu. Vždy sa poteším na takých portáloch ,,nevhodnému" darčeku, ktorý za babku spraví službu niekomu inému. Alebo budem sliediť na nejakú akciu v obchodoch. Ale keďže doma mám koobylky, potrebujem veľkú, nie takú čo po jednom jedle vojde chlebík domácim do zubov a treba piecť nový.

Ide mi najmä o to, že fakt vieš, čo do chleba vložíš a čím sa kŕmiš. Som zhrozená, čo v obchodoch kupujeme a čím nás kŕmia, ak sa dá prebrať kontrola nad kvalitou konzumovaného jedla, tak jedine pracne sám niečo nachystať, dopestovať a ak sa človeku nelení a má priestor, tak možno aj niečo nenáročné dochovať.
výrobky pečivového charakteru su v SK na katastrofálnej úrovni....celozrnný chlieb nemožné kúpiť...tu si upečiem s orechami...teraz v At som si kúpila drvené tekvicové semená majú aj mleté...ja som spoko...pečiem raz za týždeň, čiže u mňa kvalita pekárne hrozná....rpi mojej frekvencii pečenia, lebo chleba jem len ja, mám ho v chladnici...vydrží mi týždeň...ja chleba iba na raňajky do roboty lepeňák si robím
ja sa už nejaký ten rok nebránim výrobkom s lídl, aj ked kedysi veľmi.....prestala som pri určitých veciach platiť za značku, nie som lakomá, ale jednoducho nedám za šampón, prášok, sprcháč a iné ked mi tú istú službu urobí lidl výrobok ako nejaký od henkelu....ale očný a iný krém a dekoračná kozm. tak to som extrémista ale ked som ešte nebola tak určite DM krémy Balea skôr ako nejaká nivea a pod.
0 0
chryzantenka chryzantenka

chryzantenka je offline (nepripojený) chryzantenka

ja mam pekarnicku Sana a som spokojna, cena je fajn , ja peciem bezlepkove pecivo v nej
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Vazeni, este stale zhanate tie pekarne? A viete ze celkom zbytocne, pokial si nezadovazite mlyncek na obilie?

Teda - ano, priznavam, moze to mat nejaky vyznam v tom, ze si nakupite muku alebo suche zmesi a upeciete si hoci aj 1. januara, ked su obchody zavrete. Ale iny vyznam to nema, zdravotny rozhodne nie.

To by ste si museli nastudovat, o tom ako sa priemyslne vyrabaju muky, z coho sa sklada cele zrno a ako si nicime zdravie konzumaciou inej, ako cerstvo pomletej muky.

Takze, ak by si niekto chcel piect nielen chutny, ale aj zdravy chlieb, musi si zohnat od niekoho kvasok (nie je az taky problem) a hlavne mlyncek na obilie.

Tieto mlynceky su nehorzane predrazene, hlavne u nas. Predavaju ich iba specialne e-shopy za sialene sumy, iste nie kazdy da 600 alebo 800 EUR za to.

Ja som objednal z nejakeho nemeckeho e-shopu Jupiter Novum, za cca dve stovky, co je velmi dobra cena, hoci sa to stale mnohym bude zdat drahe, labo je to mozno trojnasobok ceny pekarne. Starsi model Jupitera sme mali dlhe roky, stale melie, uz som tam asi 5 x menil uhliky v motore. tento novy je ale uplne ina trieda, melie podstatne rychlejsie a tichsie. Takze vrelo odporucam.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

ako si ničíme zdravie konzumáciou inej, ako čerstvo pomletej múky..

no daj, to som teda zvedavý...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Tu nie je priestor to cele popisovat, ale da sa to najst z roznych zdrojov.

Zrno obsahuje takmer vsetky dolezite latky prave v supke a najma v klicku, ktory je zakladom pre novy zivot. Vnutro zrna je cisty sacharid,

Klicek obsahuje tuk, ale pokial zije, tak tuk sa v nom nekazi. Pomletim sa dostane tuk na vzduch a zacne sa kazit. Preto vznikol vynalez bielej muky, teda zrno sa zbavilo vsetkeho cenneho, najma klickov. Vnutro - cisty skrob - sacharid sa pomlel a takato muka sa mohla skladovat v podstate takmer neobmedzeny csa, ak sa zabranilo pristpupu hmyzu - moliam.

Tak telo nedostava takmer ziadne ziviny z obilia. Tento pruser je este umocneny desatrociami intenzivneho polnohospodarstva, kedy poda v Europe uz dnes takmer vobec neobsahuje mnohe dolezite prvky, napriklad selen alebo litium, ale aj mnohe ine, alebo ich obsahuje vo velmi malych mnozstvach.

Doplnanie tychto dolezitych prvkov cez tabletky riesi problem (zisku) iba pre farmaceuticke firmy, pre ludi velmi nie.

Ak chcete ziskat z obilnin aspon to, co dnes este na zaciatku 21 storocia mozete, tak musite zohnat obilie v prorodzenom stave a mliet si ho vzdy cerstve, tesne pred pecenim.

Tzv. "celozrnne muky" su podvod, Bud su to iba biele muky zafarbene, pripadne s pridanymi otrubami, alebo su tam pomlete klicky zdegradovane oxidaciou. Nie je mozne skladovat pomlete cele zrno - teoreticky snadiba vakuovo balene, ale taky produkt som na trhu este nevidel.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

aha..

ale ja som sa ťa pýtal na tvoje tvrdenie, že konzumáciou inej, ako čerstvo pomletej múky si ničíme zdravie ..to ako si nespomínaš...

k ostatnému..
tuk - sa pri správnom skladovaní nekazí...pri nesprávnom môže mať múka zvýšenú kyslosť, niekedy aj horkosť..ale múka sa nepokazí v tom zmysle, že je zdravotne závadná

múka - a aj hladká samozrejme neobsahuje len čistý škrob- máš tam bielkoviny -známy lepok,
okrem toho cukry, vlákninu popol, vitamíny, slizy....

ak chceš viac živín, používaj pôvodné pšenice, napr. dnes tak populárnú špaldu...

celozrnné múky - nie sú žiadny podvod..to máš odkial ?? nemýliš si to náhodou z prifarbovaním výrobkov , aby vypadali ako ražné ??,
v mlyne majú rôzne sitá a podla toho máš druh múky...
dôležitý je stupeň vymletia, určujúci počet popolovín -a aj toho škrobu

samozrejme sa môžu do jednotlivých druhov " pridávať otruby "....
ale najdôležitejší tam máš obsah popolovín , čiže to známe označenie

00-hladká múka
T 650 - chlebová múka ..............to znamená obsah popolovín 0,65 %

celozrná múka je okolo T 1700.teda obsah popolovín 1,7 %
nevidím najmenší zmysel, ani dôvod podvádzať pri tomto...
Naposledy upravil bjuty smis : 04.02.16 at 07:46
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať