Zavrieť

Porady

Svieže tvarohové rezy

knihomol I. stupňa
Dnes som mala "pečiaci" deň. Najprv sme zbaštili celý plech http://www.porada.sk/t84901-hanacky-troc.html a keďže na zajtra potrebujem trošku efektnejší zákusok, tak som vyskúšala tento recept:

Cesto: 3 vajcia, 250g cukru, 2dl oleja, 2dl mlieka, 250g polohrubej múky,1 kypriaci prášok do pečiva, 2 polievkové lyžice kakaa.
Vajcia vyšľaháme s cukrom a olejom, pridáme mlieko, múku premiešanú s práškom do pečiva, vylejeme na plech a pri 200oC upečieme.

Krém: 500g tvarohu, 125g masla, 1 Zlatý klas, 10 dkg cukru, 2 ks vanilkového cukru, 3 dl mlieka. V mlieku rozpustíme cukor a uvaríme puding zo zlatého klasu. Maslo vymiešame s tvarohom a po vychladnutí pridáme aj puding. Natrieme na vychladnuté cesto a polejeme polevou.
Poleva:
9dl vody, 10 dkg cukru, 2 Zlaté klasy, 1-2 ks TANG-u, alebo inej šumienky - ja som robila s príchuťou čiernych ríbezlí. Vo vode rozpustíme cukor, uvaríme puding a vlažný ho natierame na zákusok. Necháme cez noc odpočívať v chladničke( a zajtra uvidím, čo sa mi podarilo skonštruovať)
Usporiadat
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Ako možeš robiť taketo chuťky teraz večer, ked sa už do pečenia nepustim?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
Takto to vyzeralo.
PS: Oprava k pôvodnému receptu - polevu som robila zo šumienky s príchuťou lesného ovocia a nie čiernych ríbezlí
DSC00052.jpg  
DSC00053.jpg  
1/1
0 0
Čučoriedka 5 Čučoriedka 5

Čučoriedka 5 je offline (nepripojený) Čučoriedka 5

Ahoj, ten zákusok naozaj vyzerá skvele a určite aj dobré chutí, ale chcem sa iba spýtať, či nie je 3 dcl mlieka na jeden puging málo ????
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
Čučoriedka 5 Pozri príspevok
Ahoj, ten zákusok naozaj vyzerá skvele a určite aj dobré chutí, ale chcem sa iba spýtať, či nie je 3 dcl mlieka na jeden puging málo ????
Nie, keby si dala viac mlieka - ten puding by bol riedky a krém by nedržal spolu. Moja teta dáva miesto pudingu múku(na 1dl mlieka 1pol. lyžicu múky), aby bol krém "belší" ale mne tam puding viac chutí - je to jemnejšie. A tvaroh som použila "kapucín - odtučnený"
0 0
Čučoriedka 5 Čučoriedka 5

Čučoriedka 5 je offline (nepripojený) Čučoriedka 5

Ďakujem za vysvetlenie.
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

Je to veľmi pekné a chutné ak na plnku poukladáte banány a použijete žltý tang, alebo kiwi a použijete zelený tang
0 0
Anežob Anežob

Anežob je offline (nepripojený) Anežob

Tento koláč môžete vyskúšať aj takto :

Cesto presne to isté ako píše "bezradná".

Ja robím plnku a polevu takto :
Plnka :
0,5 kg tvarohu, celé maslo alebo palmarín, 200g práškový cukor. Maslo s cukrom vymiešať a pridať tvaroh. Plnku natriem na upečené cesto. Na plnku nasypem čerstvé čučoriedky, alebo rýbezle môže byť aj viac druhov, alebo farieb drobného ovocia ( v zime použijem ovocie z mrazničky ).
Poleva :
1 džus najlepšie tang- pomarančový alebo iný, ktorý má žltooranžovú farbu, 1 liter vody, 6 lyžíc kryštál.cukor, 2 zlaté klasy. Vo vode rozmiešať práškový džus, cukor a zlaté klasy. Za stáleho miešania uvariť polevu a vyliať ju na plnku. Poleva musí dobre zatuhnúť najlepšie v chlade.

Je to chudný osviežujúci koláč a drobné farebné ovocie v poleve vypadá super. Na leto ako stvorený.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Dnes som ho piekla, musím povedať, že je fantastický, vrele odporúčam každému vyskúšať.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Lenka1979 Pozri príspevok
Dnes som ho piekla, musím povedať, že je fantastický, vrele odporúčam každému vyskúšať.
Tak to by som mal dobehnúť ochutnať
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
benka Pozri príspevok
Tak to by som mal dobehnúť ochutnať
Ty ma dnes sleduješ a či čo? Tak príď ešte mám dosť, ale už len do rána, lebo zajtra po ňom len tak "strelí"....
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
Lenka1979 Pozri príspevok
Dnes som ho piekla, musím povedať, že je fantastický, vrele odporúčam každému vyskúšať.
Moju verziu alebo tú od Anežob ?

Ja som tiež piekla včera - už tretí krát za dva týždne, a mám už na nejaký čas dosť! Včera som vyskúšala polevu s TANG-om s príchuťou čiernych ríbezlí a chuťovo sa len málo líšilo od príchute lesného ovocia. Takže je to skoro jedno
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
bezradná Pozri príspevok
Moju verziu alebo tú od Anežob ?

Ja som tiež piekla včera - už tretí krát za dva týždne, a mám už na nejaký čas dosť! Včera som vyskúšala polevu s TANG-om s príchuťou čiernych ríbezlí a chuťovo sa len málo líšilo od príchute lesného ovocia. Takže je to skoro jedno
... tú Tvoju, len som nemala ríbezľový tang, tak som dala pomarančový, super farby a ešte suprovejšia chuť... perfektný zákusok, ďakujem....
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

pozdravujem,



- vcera som robila tiero rezy, na tvarohovu plnku som dala borovnice a pouzila som tang s prichutou lesneho ovocia
- do tvarohovej plnky by som dala o stipku viacej cukru, mozno ze ten moj cukor bol ten lacny menej sladky ???
- inac zakusok vsetkym chuti a je ozaj letny, osviezujuci
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
Teda, Olybaba - tie tvoje vyzerajú efektnejšie a určite im to ovocie len pridalo na chuti.
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
Anežob Pozri príspevok
Tento koláč môžete vyskúšať aj takto :

Cesto presne to isté ako píše "bezradná".

Ja robím plnku a polevu takto :
Plnka :
0,5 kg tvarohu, celé maslo alebo palmarín, 200g práškový cukor. Maslo s cukrom vymiešať a pridať tvaroh. Plnku natriem na upečené cesto. Na plnku nasypem čerstvé čučoriedky, alebo rýbezle môže byť aj viac druhov, alebo farieb drobného ovocia ( v zime použijem ovocie z mrazničky ).
Poleva :
1 džus najlepšie tang- pomarančový alebo iný, ktorý má žltooranžovú farbu, 1 liter vody, 6 lyžíc kryštál.cukor, 2 zlaté klasy. Vo vode rozmiešať práškový džus, cukor a zlaté klasy. Za stáleho miešania uvariť polevu a vyliať ju na plnku. Poleva musí dobre zatuhnúť najlepšie v chlade.

Je to chudný osviežujúci koláč a drobné farebné ovocie v poleve vypadá super. Na leto ako stvorený.
Ináč toto bol originál, z ktorého som robila "svoj" koláč. Len pri kréme som ubrala z masla, lebo naši nemajú radi veľmi maslové krémy. Preto ten puding nahrádza u mňa 1/2 masla.
0 0
Anežob Anežob

Anežob je offline (nepripojený) Anežob

bezradná Pozri príspevok
Ináč toto bol originál, z ktorého som robila "svoj" koláč. Len pri kréme som ubrala z masla, lebo naši nemajú radi veľmi maslové krémy. Preto ten puding nahrádza u mňa 1/2 masla.
Hneď sa mi zdalo, že plnka je tá moja. To ovocie je tam super. A kominácia - pomarančový TANG, červené, biele a čierne ríbezle alebo čučoriedky, všetky tieto farby perfektný efekt. Škoda, že neviem pridať fotku, možno v budúcnosti. Vyskúšajte aj tieto ovocné a farebné kombinácie a máte stále trochu iný fajnový koláčik. Ahojte.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Vyskúšané, koláč nestihol odležať, syn sa pýtal čo bude s tým koláčom ktorý tu tak rozvoniaval doobeda. Nezjedli sme ho celý, tak zajtra porovnáme chute.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Broskyňová poleva. Pehy sú čučoriedky.
IMG_0257.jpg  
IMG_0258.jpg  
1/1
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
erzet Pozri príspevok
Broskyňová poleva. Pehy sú čučoriedky.

Toto sa mi páči tiež. Len si ubrala kakao z cesta, alebo máš iný recept?
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
Anežob Pozri príspevok
Hneď sa mi zdalo, že plnka je tá moja. To ovocie je tam super. A kominácia - pomarančový TANG, červené, biele a čierne ríbezle alebo čučoriedky, všetky tieto farby perfektný efekt. Škoda, že neviem pridať fotku, možno v budúcnosti. Vyskúšajte aj tieto ovocné a farebné kombinácie a máte stále trochu iný fajnový koláčik. Ahojte.
môj zdroj bol:
http://www.recepty.sk/recept.ltc?ID=3737&k=10
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať