Zavrieť

Porady

Rituály v našom živote

Moja svokra mala urcite zabehnute ritualy, ktore som ako mlada baba nechapala , ako aj vsetko co suviselo so stereotypom.
Az ovela, ovela neskor som pochopila, ake dolezite su ritualy a stereotypy v nasom zivote.Vnasaju do zivota pokoj a pomahaju nam najst pevny bod, ked sme strateni v chaose.
Zaujimalo by ma co si o tom myslite, ci mate aj vy svoje ritualy, nie spolocne s partnerom , ale iba vase. Mozno aj take, s ktorymi leziete partnerovi na nervy.

Alebo vam viac vyhovuje improvizacia a vsetko mozne, len nie stereotyp.
Ja sa ponevieram niekde medzi ale viac ku chaosu.

P.s. dala som to do temy zdravie, pretoze to ma uzky suvis s dusevnou hygienou.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Hovori sa sice, ze zmena je zivot, ale ja mam radsej svoje stereotypy, napr. den zacinam tym, ze si uvarim kavu, kym vyjdem z domu, prezehnam sa, aj ked do kostola chodim len na vyrocite sviatky, obedovavam o dvanastej, po obede si idem na hodinku do postele pocitat. A kazde Vianoce mame rovnake menu, ktore sme mali este doma u rodicov. Zmeny nemam velmi rada, ale ak je to nevyhnutne, prisposobim sa, hoci len na chvilu, potom zasa prejdem k svojmu osvedcenemu a zauzivanemu. A som spokojna so svojim zivotom, citim sa dobre.

    kitky je offline (nepripojený) kitky

    COGITO ERGO BOOM kitky
    durisovad Pozri príspevok
    Hovori sa sice, ze zmena je zivot, ale ja mam radsej svoje stereotypy, napr. den zacinam tym, ze si uvarim kavu, kym vyjdem z domu, prezehnam sa, aj ked do kostola chodim len na vyrocite sviatky, obedovavam o dvanastej, po obede si idem na hodinku do postele pocitat. A kazde Vianoce mame rovnake menu, ktore sme mali este doma u rodicov. Zmeny nemam velmi rada, ale ak je to nevyhnutne, prisposobim sa, hoci len na chvilu, potom zasa prejdem k svojmu osvedcenemu a zauzivanemu. A som spokojna so svojim zivotom, citim sa dobre.
    Moja mama oddychuje poobede tiez v posteli.Uz dlhe roky.
    A hoci je uz v dost vysokom veku, ma kondiciu lepsiu ako ja.
    Na tom poobednajsom odpocinku nieco bude.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Veru na tom nieco je, clovek vstane ako pokropeny zivou vodou a do vecera moze fungovat bez problemov. Odporucam kazdemu, aj moja dcera to praktikuje, ak jej to praca dovoli.

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    kitky Pozri príspevok
    ...ovela neskor som pochopila, ake dolezite su ritualy a stereotypy v nasom zivote.Vnasaju do zivota pokoj a pomahaju nam najst pevny bod, ked sme strateni v chaose...
    ...taaak presne toto som si uvedomila časom aj ja...... aplikujem sama na sebe oveľa účinnejšie ako rôzne barbituráty... (tabletku od bolesti - čohokoľvek - či na ukľudnenie som vlastne ani za celý svoj život nevzala do úst ...nie že by nebol dôvod......)
    ...práve "maličkosti" sú môj svet... tak si ho teda spríjemňujem ako sa len daa... od ranného medíka, cez citrónovú vodu... kýbel zázvorového čaju, riadnu sprchu s drsnejšou masážou... a potom už môžu na mne aj "orať" Viem prežiť aj bez tejto kombinácie, ale len dočasne a z nevyhnutných dôvodov. Rozdiel je však na mne ľahko badateľný... ...

    kitky je offline (nepripojený) kitky

    COGITO ERGO BOOM kitky
    Ajuška Pozri príspevok
    ...taaak presne toto som si uvedomila časom aj ja...... aplikujem sama na sebe oveľa účinnejšie ako rôzne barbituráty... (tabletku od bolesti - čohokoľvek - či na ukľudnenie som vlastne ani za celý svoj život nevzala do úst ...nie že by nebol dôvod......)
    ...práve "maličkosti" sú môj svet... tak si ho teda spríjemňujem ako sa len daa... od ranného medíka, cez citrónovú vodu... kýbel zázvorového čaju, riadnu sprchu s drsnejšou masážou... a potom už môžu na mne aj "orať" Viem prežiť aj bez tejto kombinácie, ale len dočasne a z nevyhnutných dôvodov. Rozdiel je však na mne ľahko badateľný... ...
    Aj rozmaznavat sa treba vediet.Toto sa este musim naucit, krupica.
    Ja viem donemoty rozmaznat len ludi ktorych mam rada vratane nasho psa.Mozno mi aj toto pomoze sa prebrat.

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    kitky Pozri príspevok
    Aj rozmaznavat sa treba vediet.Toto sa este musim naucit, krupica.
    Ja viem donemoty rozmaznat len ludi ktorych mam rada vratane nasho psa.Mozno mi aj toto pomoze sa prebrat.
    Robilo mi dobre rozmaznávať... (vrátane nášho psa) ...kým som si neuvedomila, že sa nápadne zrovnávam s mojím ojazdeným veteránom......
    Servis a náhradné súčiastky sa síce dajú kúpiť, ale vsadila som skôr na kartu že organizmus (ak mu vytvorím podmienky) sa dokáže vysporiadať aj s veľkými šokmi...

    kitky je offline (nepripojený) kitky

    COGITO ERGO BOOM kitky
    Ajuška Pozri príspevok
    Robilo mi dobre rozmaznávať... (vrátane nášho psa) ...kým som si neuvedomila, že sa nápadne zrovnávam s mojím ojazdeným veteránom......
    Servis a náhradné súčiastky sa síce dajú kúpiť, ale vsadila som skôr na kartu že organizmus (ak mu vytvorím podmienky) sa dokáže vysporiadať aj s veľkými šokmi...
    Verim ti. Je to vidiet na tvojom synovi. Vracia to spatky svojmu synovi.
    Nikdy nekonciaci kolobeh.
    Prijala by som, keby sa zacali vyrabat suciastky aj pre ludi.
    Dlhsie by sme vydrzali pokope.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    durisovad Pozri príspevok
    A som spokojna so svojim zivotom, citim sa dobre.
    Toto si napísala krásne.
    Aj ja.

    Rituály v našom živote

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.