Zavrieť

Porady

Potrebujem registračnú pokladnicu ?

Poskytujem účtovnícke služby, kopírovanie, spisujem žiadosti, životopisy odvolania a pod. Zákazníci mi platia v hotovosti. Potrebujem mať registračnú pokladnicu. Na porade som síce našla, pri ktorých službách je to povinné, ale našla som aj to, že sa povinnosť mať pokladnicu týka platieb v hotovosti. Nevyznám sa v tom :confused: Prosím pomóóóc :eek:. Vopred ďakujem.
Naposledy upravil Dav : 01.07.10 at 11:14
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Nebolo uvedené, že sa platba uskutoční v ČR, to som len tak "naštuchla"´možný spôsob úhrady
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Nebolo uvedené, že sa platba uskutoční v ČR, to som len tak "naštuchla"´možný spôsob úhrady
Tak si môže teraz vybrať
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
veľmi pekne dakujem za "inšpiráciu" dievčatá
0 0
anetkabaletka anetkabaletka

anetkabaletka je offline (nepripojený) anetkabaletka

Ahojte poraďáci,

ak s.r.o. vykonáva nákup a predaj nehnuteľností a za predaj zoberie hotovosť, musí mať RP?

ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
anetkabaletka Pozri príspevok
Ahojte poraďáci,

ak s.r.o. vykonáva nákup a predaj nehnuteľností a za predaj zoberie hotovosť, musí mať RP?

ďakujem

Tisíckrát opakovaná otázka. Odpoveď jednoduchá. Spadá služba realitnej kancelárie do zoznamu služieb v prílohe zákona o ERP ? Ak nespadá, ERP nie je potrebná.
(len na malé množstvo služieb je potrebná, ale myslím že reality tam nie sú)
Už tu príloha bola viac zverejnená, pozri si tam !
0 0
anetkabaletka anetkabaletka

anetkabaletka je offline (nepripojený) anetkabaletka

Ja som si aj zákon naštudovala, len sa potrebujem uistiť. Táto s.r.o. nepracuje ako realitná kancelária, nesprostredkúva nákup a predaj pre zákazníkov. Sama výhodne kúpi nehnuteľnosť, prepíše ju na seba a následne hľadá kupujúceho. je to asi tak 5 prípadov za rok. Ja si myslím, že v tomto prípade je to tovar, ale kvôli piatim prípadom kupovať registračku? Takže veľmi rada by som sa mýlila. Žeby teda kúpa a predaj nehnuteľností bola realitná služba?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

anetkabaletka Pozri príspevok
Ja som si aj zákon naštudovala, len sa potrebujem uistiť. Táto s.r.o. nepracuje ako realitná kancelária, nesprostredkúva nákup a predaj pre zákazníkov. Sama výhodne kúpi nehnuteľnosť, prepíše ju na seba a následne hľadá kupujúceho. je to asi tak 5 prípadov za rok. Ja si myslím, že v tomto prípade je to tovar, ale kvôli piatim prípadom kupovať registračku? Takže veľmi rada by som sa mýlila. Žeby teda kúpa a predaj nehnuteľností bola realitná služba?
kupujuci ma problem vlozit peniaze na ucet?
0 0
anetkabaletka anetkabaletka

anetkabaletka je offline (nepripojený) anetkabaletka

Hej. V roku 2011 boli také dva prípady. a kvôli tomu RP?
0 0
nero 5 nero 5

nero 5 je offline (nepripojený) nero 5

clovek
Zita 5 .poprosim este o jednu odpoved ,lebo to uctovanie cez fakturu a vystavenie ppd mi je jasne ,ale ako budem uctovat take rychlosluzby(oprava defektu,zavarenie vyfuku,vymena brzd a pod) ,ked nepotrebujem pokladnu.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

nero 5 Pozri príspevok
Zita 5 .poprosim este o jednu odpoved ,lebo to uctovanie cez fakturu a vystavenie ppd mi je jasne ,ale ako budem uctovat take rychlosluzby(oprava defektu,zavarenie vyfuku,vymena brzd a pod) ,ked nepotrebujem pokladnu.
http://www.porada.sk/t186126-aky-dok...e-bez-erp.html
1 0
stifle stifle

stifle je offline (nepripojený) stifle

nechcem zakladat novu temu. chcem sa len uistiť že ostalo po 1.1.2012 to že žtp nemusia mat registračnú pokladňu čo platilo v zakone 289 z 18.juna 2008 Ďakujem za odpoveď
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

stifle Pozri príspevok
nechcem zakladat novu temu. chcem sa len uistiť že ostalo po 1.1.2012 to že žtp nemusia mat registračnú pokladňu čo platilo v zakone 289 z 18.juna 2008 Ďakujem za odpoveď
ano, na obcanov TZP sa nevztahuje povinnost evidovat trzby cez ERP aj po 1.1.2012
0 0
nero 5 nero 5

nero 5 je offline (nepripojený) nero 5

clovek
Aký doklad o kupe ? Ja sa pytam na poskytovanie rychlosluzieb.,nebudem nic predavat .(vystavim prijmovy doklad ,alebo ako ?)
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

nero 5 Pozri príspevok
Aký doklad o kupe ? Ja sa pytam na poskytovanie rychlosluzieb.,nebudem nic predavat .(vystavim prijmovy doklad ,alebo ako ?)
cital si ten link? mas tam napisane co ma byt uvedene na doklade

predavas predsa svoje sluzby
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
nero 5 Pozri príspevok
Aký doklad o kupe ? Ja sa pytam na poskytovanie rychlosluzieb.,nebudem nic predavat .(vystavim prijmovy doklad ,alebo ako ?)

Nekompletná otázka. V akej oblasti (odvetní) poskytuješ rýchloslužby ? Na základe tvojho dotazu nie je možné dať odpoveď.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Odpovedám na poslednú otázku, nečítam k vôli poslednej otázke celú tému.

45.20 Oprava a údržba motorových vozidiel, a to len pri oprave a údržbe osobných motorových
vozidiel okrem inštalovania dielov a príslušenstiev, ktoré nie sú súčasťou výrobného procesu - je zo zoznamu služieb, kde ERP je nutná
0 0
nero 5 nero 5

nero 5 je offline (nepripojený) nero 5

clovek
napr. prezujem vozidlo, (pneuservisne prace),opravim brzdy,vymenim tlmice perovania,zazvaram vyfuk, a pod. rychlosluzby.Potrebujem na tieto prace RP alebo vystavim ,len PD? ak som TZP - Prepacte ,ale z vasich odpovedi mi to nie je jasne,alebo nerozumiem vasej reci.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
nero 5 Pozri príspevok
napr. prezujem vozidlo, (pneuservisne prace),opravim brzdy,vymenim tlmice perovania,zazvaram vyfuk, a pod. rychlosluzby.Potrebujem na tieto prace RP alebo vystavim ,len PD? ak som TZP - Prepacte ,ale z vasich odpovedi mi to nie je jasne,alebo nerozumiem vasej reci.


http://www.drsr.sk/drsr/slovak/poskytovanie_informacii/zovseobecnene_informacie/data/erp_2012_otazke.pdf
otázka 9

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita...riloha_erp.pdf

ZTP nemusí mať ERP
Naposledy upravil Economic : 12.03.12 at 10:17 Dôvod: doplnenie
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
nero 12.02.2012 som Vám odpovedala, že Vy ako ZTP nemusíte mať ERP.Vy mi neveríte ?
Tu je moja odpoveď

http://www.porada.sk/t87509-p17-potr...ml#post1977868

a ďalšie odpovede prikladám

http://www.porada.sk/t87509-p18-potr...ml#post1983155

a ďalej ...

http://www.porada.sk/t87509-p18-potr...ml#post1978209

a ďalej

http://www.porada.sk/t87509-p17-potr...ml#post1978205
Naposledy upravil Zita5 : 12.03.12 at 10:20
0 0
nero 5 nero 5

nero 5 je offline (nepripojený) nero 5

clovek
Zita 5 dakujem za odpovede ,ale este stale neviem ako budem brat peniaze od zakaznika a aky doklad mu vidam ak bude pozadovat doklad o platbe. Toto mi zatial nik z vas nenapisal . Dakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať