Zavrieť

Porady

Potrebujem registračnú pokladnicu ?

Poskytujem účtovnícke služby, kopírovanie, spisujem žiadosti, životopisy odvolania a pod. Zákazníci mi platia v hotovosti. Potrebujem mať registračnú pokladnicu. Na porade som síce našla, pri ktorých službách je to povinné, ale našla som aj to, že sa povinnosť mať pokladnicu týka platieb v hotovosti. Nevyznám sa v tom :confused: Prosím pomóóóc :eek:. Vopred ďakujem.
Naposledy upravil Dav : 01.07.10 at 12:14
Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Neoplyvni to nejak používanie zápočtov? Zvlásť v jednoduchom účtovníctve?
0 0
Mahulka Mahulka

Mahulka je offline (nepripojený) Mahulka

Ja som sa teraz dočítala v Poradcovi č.1/2009, že vystavenie faktúry a prijatí tržby sa musí evidovať na registračnej pokladni, je to v komentári k § 3, takže je to hrozné.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Mahulka Pozri príspevok
Ja som sa teraz dočítala v Poradcovi č.1/2009, že vystavenie faktúry a prijatí tržby sa musí evidovať na registračnej pokladni, je to v komentári k § 3, takže je to hrozné.
Len pre tých, ktorí predávajú tovar a služby uvedené v prílohe 1 nového zákona. Nie pre všetkých-pre tých, ktoríé majú povinnosť používať ERP

http://www.porada.sk/t94807-pokladni...uctovnici.html
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Dáša_ Pozri príspevok
Neoplyvni to nejak používanie zápočtov? Zvlásť v jednoduchom účtovníctve?
Zápočet nie je príjem v hotovosti ak je 1:1. V prípade, že jedna strana dopláca rozdiel a príjemca má povinnosť používať ERP, tak vtedy ju podľa mňa od 1.3. 2009 musí použiť na takýto príjem hotovosti. ....
0 0
Misicka21 Misicka21

Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

Miška
Ahojte, máme kameňolom a predávame kamenivo aj v hotovosti.
Chcem sa spýtať: Keď máme digitálnu váhu, ktorá vytlačí vážny lístok s cenou a je tam napísané síce po česky ale je, že daňový doklad, keď zadám že to ide hotovosťou vytlačí aj príjmový a výdavkový, je to daňovo dobre??
Alebo musíme ešte vystaviť faktúru??
Alebo pokladňu potrebujeme??
Poradte mi, ďakujem
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Misicka21 Pozri príspevok
Ahojte, máme kameňolom a predávame kamenivo aj v hotovosti.
Chcem sa spýtať: Keď máme digitálnu váhu, ktorá vytlačí vážny lístok s cenou a je tam napísané síce po česky ale je, že daňový doklad, keď zadám že to ide hotovosťou vytlačí aj príjmový a výdavkový, je to daňovo dobre??
Alebo musíme ešte vystaviť faktúru??
Alebo pokladňu potrebujeme??
Poradte mi, ďakujem
A mate tu váhu registrovanu na DU ako registračnu pokladnu? Robíte mesačné uzávierky?
Zrejme nie. Ak nie, budete potrebovat registračku. Teda podľa mojich vedomosti.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Na účely vyhlášky o spôsobe vedenia evidencie tržieb ERP podľa § 2 písm. a sa tovarom rozumie tovar vyrobený, upravený, nakúpený alebo prevzatý subjektom a ním následne predávaný v spotrebiteľskej úprave

Z uvedeného vyplýva, že jednoznačne nemožno uvádzať každý predaj "niečoho" ako predaj tovaru.
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

Dávam do pozornosti:
Podľa komentáru Ing. Mastihubovej (má na starosti zákon o ERP na MF SR) - keď subjekt postupuje systémom - faktúra/úhrada cez príjmový pokladničný doklad a nekúpi "novú" kasu (s novým certifikátom), tak uvedeným spôsobom môže pokračovať do 31.12.2010.

Taktiež nie je pravda, že podnikateľ, ktorý začne podnikať si musí kúpiť ERP s novým certifikátom.
Kometár v Poradcovi 1/2009 - strana 33 - § 18 komentár tučným písmom - to bol pôvodným výkladom MF SR a nie je správny.
0 0
Misicka21 Misicka21

Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

Miška
Dáša_
Teraz nám ju len inštalovali, a chceme to mať správne, preto sa informujem, a keď ju zaregistrujem na DU nepotrebujeme pokladňu?? Čo bude pre nás najlepšie??
Pred nami čo mali kameňolom v prenájme mali pokladňu ale mi veľmi nechceme.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Nechcem otvárať novú tému, tak sa pýtam tu.
Ak má niekto jednorázový príjem podľa § 8 - ostatné príjmy, podľa zákona o dani z príjmov, predáva vlastnoručne vyrobé výroboky, potrebuje k tomu registračnú pokladňu? Podľa z. 289/2008 § 1 tam nepatrí a teda ani nemusí mať. Ako protihodnotu za cenu výrobko stačí vystaviť obyčajný príjmový pokladničný doklad?
Konkrétne ide o jednorázový predaj na vianočných trhoch a neviem, ako vyriešiť túto časť s peniazmi.

Vopred ďakujem za odpovede a pripomienky.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Gabi03 Pozri príspevok
Nechcem otvárať novú tému, tak sa pýtam tu.
Ak má niekto jednorázový príjem podľa § 8 - ostatné príjmy, podľa zákona o dani z príjmov, predáva vlastnoručne vyrobé výroboky, potrebuje k tomu registračnú pokladňu? Podľa z. 289/2008 § 1 tam nepatrí a teda ani nemusí mať. Ako protihodnotu za cenu výrobko stačí vystaviť obyčajný príjmový pokladničný doklad?
Konkrétne ide o jednorázový predaj na vianočných trhoch a neviem, ako vyriešiť túto časť s peniazmi.

Vopred ďakujem za odpovede a pripomienky.
Za súčasne platnej legislatívy môže tak postupovať min. do 1.3.2009.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

evina Pozri príspevok
Za súčasne platnej legislatívy môže tak postupovať min. do 1.3.2009.
Dobrá správa.
Takže musí minimálne vyplniť tie pokladničné bloky?
Ďakujem.
0 0
Chudíková Katarína Chudíková Katarína
fajn baba
Nemusiš používať ERP v oblasti masírovania a pod. iba keď si telesne postihnutá. Oni nemusia, ináč áno. Hovorí to aj zákon.
0 0
milenia milenia

milenia je offline (nepripojený) milenia

Prosím ťa, skús odcitovať konkrétne ustanovenie, ktoré sa Ti tak javí. Pretože ja ten zákon chápem inak.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

O nových registračných pokladniach hovorí tento článok.
Podstatný je názor na konci príkladu č.3
1 0
milenia milenia

milenia je offline (nepripojený) milenia

SAIVI Pozri príspevok
...nový schválený zákon o registračných pokladniach s účinnosťou od 01.09.2008 som pochopila tak, že aj ked budeme príjmať hotovosť za uhradu faktúry mali by sme to robiť cez reg.pokladnu... vie sa k tomu niekto vyjadriť?
Ja ho tak vôbec nechápem, pretože ustanovenie z vyhlášky 55/1994 /dúfam, že je to správne číslo/ hovorí, že netreba pokladňu na úhradu pohľadávky a vydanie publikácie Manažment a financie č. 18 hovorí to isté - na úhradu pohľadávky v hotovosti netreba ERP do konca 2010.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

milenia Pozri príspevok
Ja ho tak vôbec nechápem, pretože ustanovenie z vyhlášky 55/1994 /dúfam, že je to správne číslo/ hovorí, že netreba pokladňu na úhradu pohľadávky a vydanie publikácie Manažment a financie č. 18 hovorí to isté - na úhradu pohľadávky v hotovosti netreba ERP do konca 2010.
Ja vidím o.i. problém v tom, že menovaný zákon č. 289/2008 ruší platnosť Vyhlášky 55/1994 k 1.3.2009.
Na školeniach a v rôznych publikáciách dávajú takúto informáciu /do r. 2011/ /zrejme dostali nejaké vyjadrenie od tvorcu zákona/. Možno to aj autor zákona chcel takto povedať, ale každopádne z môjho pohľadu vytvorili právny chaos. Ja sa osobne neviem riadiť podľa Vyhlášky, ktorá už neplatí
http://www.porada.sk/t94807-pokladni...uctovnici.html
Naposledy upravil evina : 26.11.08 at 10:48
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Reagujem na obsah z priloženého súboru z príspevku č.77. Lekára z príkladu č.3 tu už spomenul niekto (asi čítal časopis), reagoval som takto : http://www.porada.sk/869641-post22.html .
Opäť uvádzam, že nie všetko čo sa popíše v rôznych odborných periodikách je pravda a treba sa tým riadiť.
0 0
SAIVI SAIVI

SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

...v publikácii PORADCA 2009 číslo 3 sa na str.271 k platbe za faktúru v hotovosti píše :
Podľa §18 podnikateľ, ktorý má mpovinnosť používať registračnú pokladnicu môže aj po 01.03.2009 používať elektronickú registračnú pokladňu podľa vyhlášky najneskôr do 31.12.2010.... pokračovanie je v prílohe. ...vie sa k tomu niekto vyjadriť - podľa tohto to chápem, že nemusíme mať bezpodmienečne registračnú pokladňu..
CCI27112008_00001.JPG  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať