Zavrieť

Porady

Potrebujem registračnú pokladnicu ?

Poskytujem účtovnícke služby, kopírovanie, spisujem žiadosti, životopisy odvolania a pod. Zákazníci mi platia v hotovosti. Potrebujem mať registračnú pokladnicu. Na porade som síce našla, pri ktorých službách je to povinné, ale našla som aj to, že sa povinnosť mať pokladnicu týka platieb v hotovosti. Nevyznám sa v tom :confused: Prosím pomóóóc :eek:. Vopred ďakujem.
Naposledy upravil Dav : 01.07.10 at 11:14
Usporiadat
Téma je uzavretá.
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

SAIVI Pozri príspevok
...v publikácii PORADCA 2009 číslo 3 sa na str.271 k platbe za faktúru v hotovosti píše :
Podľa §18 podnikateľ, ktorý má mpovinnosť používať registračnú pokladnicu môže aj po 01.03.2009 používať elektronickú registračnú pokladňu podľa vyhlášky najneskôr do 31.12.2010.... pokračovanie je v prílohe. ...vie sa k tomu niekto vyjadriť - podľa tohto to chápem, že nemusíme mať bezpodmienečne registračnú pokladňu..
http://www.porada.sk/t94807-p7-pokla...tml#post880507
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Zdravím všetkých, prosím, má si kúpiť živnostník, ktorý opravuje kamióny reg.pokladňu, keď raz za 3 mesiace opraví osobné auto? Doteraz vystavil faktúru a dal príjmový doklad. Nemá dieľňu ani prevádzku, ide kde sa auto pokazí...
Ďakujem
0 0
lynn lynn

lynn je offline (nepripojený) lynn

Sme s.r.o.plátcovia DPH a bez faktúry chceme predať nejaký materiál zo skladu. Z dôvodu kontroly nechceme na uvedený materiál vystaviť faktúru, aby to bolo anonymné /kvôli prípadnej krížovej kotrole zo strany DU/. Platí stále nejaký limit,do akej sumy tis.Sk môžem vystaviť bloček z reg.pokladne-vyčíslený daň. základ DPH +DPH, aby som neporušila Zákon o DPH a aby prípadne príjemca tohoto bločku z registračky si mohol uplatniť nárok na odpočet DPH. Myslím, že v minulosti bola táto suma 50 tis.Sk. Ďakujem za radu.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

lynn Pozri príspevok
Sme s.r.o.plátcovia DPH a bez faktúry chceme predať nejaký materiál zo skladu. Z dôvodu kontroly nechceme na uvedený materiál vystaviť faktúru, aby to bolo anonymné /kvôli prípadnej krížovej kotrole zo strany DU/. Platí stále nejaký limit,do akej sumy tis.Sk môžem vystaviť bloček z reg.pokladne-vyčíslený daň. základ DPH +DPH, aby som neporušila Zákon o DPH a aby prípadne príjemca tohoto bločku z registračky si mohol uplatniť nárok na odpočet DPH. Myslím, že v minulosti bola táto suma 50 tis.Sk. Ďakujem za radu.

Toto sa mi ani kúštik nepáči .
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
hranica 50 tis / cena s dph/ platí stále podľa zákona o dph, takýto doklad sa považuje za fakturu
0 0
lynn lynn

lynn je offline (nepripojený) lynn

Optimistka, ďakujem pekne za rýchlu radu.
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Ahojte. Keďže nemám skoro žiadne skúsenosti s registračnými pokladňami, chcela by som sa spýtať ohľadom tohto. Jeden známy poskytuje služby, ktoré patria pod kozmetické služby, na ktoré používa registračnú pokladňu. Taktiež však robí rôzne reklamné tabule. Na tieto vystavuje faktúry a prijíma hotovosť cez PPD. Môže to robiť takto aj naďalej? A ešte jedna vec. Minulý rok mu skončila prevádzka a tak časť roka nemohol vykonávať kozmetické služby. V tom období fakturoval len za vyhotovenie reklám a prijímal peniaze cez PPD. Živnosť prerušenú nemal. Nová prevádzka mu začne fungovať až teraz od februára. Má nejaké povinnosti hlásiť niekde tieto skutočnosti, napr. na DÚ? Ďakujem.
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

milagros208 Pozri príspevok
Ahojte. Keďže nemám skoro žiadne skúsenosti s registračnými pokladňami, chcela by som sa spýtať ohľadom tohto. Jeden známy poskytuje služby, ktoré patria pod kozmetické služby, na ktoré používa registračnú pokladňu. Taktiež však robí rôzne reklamné tabule. Na tieto vystavuje faktúry a prijíma hotovosť cez PPD. Môže to robiť takto aj naďalej? A ešte jedna vec. Minulý rok mu skončila prevádzka a tak časť roka nemohol vykonávať kozmetické služby. V tom období fakturoval len za vyhotovenie reklám a prijímal peniaze cez PPD. Živnosť prerušenú nemal. Nová prevádzka mu začne fungovať až teraz od februára. Má nejaké povinnosti hlásiť niekde tieto skutočnosti, napr. na DÚ? Ďakujem.
???
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

milagros208 Pozri príspevok
Ahojte. Keďže nemám skoro žiadne skúsenosti s registračnými pokladňami, chcela by som sa spýtať ohľadom tohto. Jeden známy poskytuje služby, ktoré patria pod kozmetické služby, na ktoré používa registračnú pokladňu. Taktiež však robí rôzne reklamné tabule. Na tieto vystavuje faktúry a prijíma hotovosť cez PPD. Môže to robiť takto aj naďalej? A ešte jedna vec. Minulý rok mu skončila prevádzka a tak časť roka nemohol vykonávať kozmetické služby. V tom období fakturoval len za vyhotovenie reklám a prijímal peniaze cez PPD. Živnosť prerušenú nemal. Nová prevádzka mu začne fungovať až teraz od februára. Má nejaké povinnosti hlásiť niekde tieto skutočnosti, napr. na DÚ? Ďakujem.
Ozaj nikto nevie poradiť? Bola by som vďačná za každé info.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

milagros208 Pozri príspevok
Ozaj nikto nevie poradiť? Bola by som vďačná za každé info.
Reklamné služby sú pod č. 6.2 v prílohe nového zákona, takže na túto činnosť sa viaže povinnosť používať ERP.
Bohužiaľ nikto z nás jednoznačne nevie, či úhradu pohľadávky v hotovosti bez použitia kasy môžete používať do 1.3.2009 alebo do 1.1.20011. Prečítaj pozorne celý link a uvidíš prečo...
http://www.porada.sk/t94807-p13-pokl...uctovnici.html
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Ďakujem za odpoveď. Takže aby to bolo správne. Radšej to urobiť skôr ako neskoro. Bolo by všetko v poriadku ak by od 01.03.2009 používal registračnú pokladňu aj na vyhotovenie reklám, príp. vystavoval faktúry a dal si ich zaplatiť cez banku, príp. to urobiť ako úhradu pohľadávky cez registračku? Keďže v príspevkoch to nie je jednoznačné, nič sa nepokazí ak sa tohto ustanovenia bude pridržiavať od 01.03.2009? Ďakujem.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

milagros208 Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď. Takže aby to bolo správne. Radšej to urobiť skôr ako neskoro. Bolo by všetko v poriadku ak by od 01.03.2009 používal registračnú pokladňu aj na vyhotovenie reklám, príp. vystavoval faktúry a dal si ich zaplatiť cez banku, príp. to urobiť ako úhradu pohľadávky cez registračku? Keďže v príspevkoch to nie je jednoznačné, nič sa nepokazí ak sa tohto ustanovenia bude pridržiavať od 01.03.2009? Ďakujem.
Ťukni si na tému uvedenú vyššie "pokladničné bločky ...."
tam je uvedené už stanovisko DRSR. Faktúry platené v hotovosti môžeme uhrádzať na základe PPD do 31.12.2010, ak nevlastníme kasu z technického hľadiska podľa nového zákona 289/2008
0 0
willy willy

willy je offline (nepripojený) willy

ekonóm - živnostník
súhlasím s evinou. Podľa môjho názoru a prechodných ustanovení sa do 31. 12. 2010 môžme riadiť Vyhláškou 55/1994 (aj keď sa ruší)a na úhradu pohľadávky používať ppd.
Zisťujem info aj od výrobcov fiškálnych modulov, dám obratom vedieť ich stanovisko.
Zo zákona veta o úhrade pohľadávky zrejme nevypadla náhodou. Som však zvedavý na chaos, keď bude faktúru hradiť odberateľ na 5 etáp z predošlého obdobia, kde bola čiastočná úhrada cez ppd a časť bankou.
Ako nie prvýkrát, zasa spoza stola niekto vypotil blud.
Citát z jedného odborného stanoviska:
"Podľa prechodných ustanovení zákona (§ 18) podnikateľ , ktorý
má povinnosť používať ERP na evidenciu tržieb, môže používať
ERP podľa vyhlášky o ERP najneskôr do 31. decembra 2010.
Pri používaní takejto ERP bude podnikateľ postupovať podľa vyhlášky o ERP
najneskôr do 31. decembra 2010."
0 0
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

Viem že bolo toho popísané veľa a už sa v tom neviem vyznať ,preto mňa zaujíma odpoveď na otázku :Sme spoločnosť, ktorá maximálne 2x do mesiaca predá nepotrebný materiál (nie tovar).Musíme evidovať úhradu faktúry za tento materiál evidovať ERP,ktorú nepoužívame a nemáme ju (robíme pri úhrade príjmový pokladničný doklad)?Ak áno ta od kedy-od 1.3.2009 alebo až od 1.1.2011 ?
Naposledy upravil Peterka : 05.02.09 at 10:29
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Peterka Pozri príspevok
Viem že bolo toho popísané veľa a už sa v tom neviem vyznať ,preto mňa zaujíma odpoveď na otázku :Sme spoločnosť, ktorá maximálne 2x do mesiaca predá nepotrebný materiál (nie tovar).Musíme evidovať úhradu faktúry za tento materiál evidovať ERP,ktorú nepoužívame a nemáme ju (robíme pri úhrade príjmový pokladničný doklad)?Ak áno ta od kedy-od 1.3.2009 alebo až od 1.10.2011 ?
01.01.2011
0 0
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

evina Pozri príspevok
01.01.2011
Dnes mi na DU povedali že od 1.3.2009 lebo som žiadnu registračnú pokladňu doteraz nepoužíval.Uf,je v tom poriadny chaos.
0 0
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

Peterka Pozri príspevok
Dnes mi na DU povedali že od 1.3.2009 lebo som žiadnu registračnú pokladňu doteraz nepoužíval.Uf,je v tom poriadny chaos.
Kto sa veľa pýta,málo sa dozvie, pripájam včerajšie usmernenie DRSR.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Dobrý den poradáci
Mám taký problém a dúfam,že mi pômožete a poradíte mi ako vždy!!
Sme firma ktorá robí zabezpečovacie zariadenia kamer.systémy atd..
A teraz mi povedal môj šéf,že aj mi by sme mali mať registračnú pokladnicu
lebo z času na čas nám niekto zaplatí našu faktúru v hotovosti čiže fyzická
osoba neaká
počul že treba mať aj registračnú pokladnicu že vraj vyšiel neaký nový zákon čo je vlastne pravda treba nám ju alebo nie???
Vďaka pekne za pomoc Silvia
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
SilviaS Pozri príspevok
Dobrý den poradáci
Mám taký problém a dúfam,že mi pômožete a poradíte mi ako vždy!!
Sme firma ktorá robí zabezpečovacie zariadenia kamer.systémy atd..
A teraz mi povedal môj šéf,že aj mi by sme mali mať registračnú pokladnicu
lebo z času na čas nám niekto zaplatí našu faktúru v hotovosti čiže fyzická
osoba neaká
počul že treba mať aj registračnú pokladnicu že vraj vyšiel neaký nový zákon čo je vlastne pravda treba nám ju alebo nie???
Vďaka pekne za pomoc Silvia

http://www.porada.sk/t102701-registr...anky-drsr.html
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Díky pekne za pomoc Silvia
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať