Zavrieť

Porady

Potrebujem registračnú pokladnicu ?

Poskytujem účtovnícke služby, kopírovanie, spisujem žiadosti, životopisy odvolania a pod. Zákazníci mi platia v hotovosti. Potrebujem mať registračnú pokladnicu. Na porade som síce našla, pri ktorých službách je to povinné, ale našla som aj to, že sa povinnosť mať pokladnicu týka platieb v hotovosti. Nevyznám sa v tom :confused: Prosím pomóóóc :eek:. Vopred ďakujem.
Naposledy upravil Dav : 01.07.10 at 12:14
Usporiadat
Téma je uzavretá.
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ak budeš mať faktúry vystavené za hotové, nepotrebuješ reg. pokladnicu.
0 0
zanika01 zanika01

zanika01 je offline (nepripojený) zanika01

Ak prefotím zákazníkovi len 1 stranu za 1,50 Sk aj na to potrebujem vystaviť faktúru ?
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Na to potrebuješ registračnú pokladnicu.
0 0
zanika01 zanika01

zanika01 je offline (nepripojený) zanika01

Takže na kopírovanie potrebujem reg. pokladnicu aj keď je to služba, ale čo v prípade ak napíšem zákazníkovi jednu žiadosť za 60 Sk. Zaplatí v hotovosti. Potrebujem aj na to reg. pokladnicu ?
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Áno.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Nevidím dôvod, prečo by musela byť na tieto činnosti používaná ERP. V § 2 písm. l sú uvedené služby, pri ktorých je povinné používanie ERP. Sú tam len pod číslom 74.81 fotografické služby a tie podľa výkladu štat. úradu nie sú kopírovaním. Tu je výnatok.
74.81 Fotografické činnosti

Táto trieda zahrňuje:
- výrobu obchodnej a spotrebnej fotografie:
- portrétne fotografie pre pasy, školy, svadby atď.
- fotografie pre obchodnú činnosť, vydavateľov, módu, nehnuteľný majetok alebo turistické účely
- letecké snímkovanie
- spracovanie filmov :
- vyvolávanie, kopírovanie a zväčšovanie z negatívov dodaných klientom, alebo z kinofilmov
- rámovanie diapozitívov
- kopírovanie a obnovenie alebo retušovanie diapozitívov

Táto trieda taktiež zahrňuje:
- prevádzku mincových fotografických automatov



A ešte prečo by za zinkasovanie hotovosti za napísanie žiadosti bola potrebná ERP? Nie je potrebná.
Naposledy upravil ekopo : 04.08.08 at 18:18 Dôvod: preklep
0 0
zanika01 zanika01

zanika01 je offline (nepripojený) zanika01

Ďakujem ekopo, ani ja som nenašla ani vo vyhláške, ani v žiadnom zákone, že na služby, ktoré poskytujem potrebujem mať registračnú pokladnicu.
Práve teraz som sa rozprávala s pracovníkom DÚ, ktorý mi tiež aj keď len ústne potvrdil, že len na tie služby je potrebná pokladnica, ktoré sú uvedené vo vyhláške.
Skúsim sa ešte pozrieť na stránke SOI.
0 0
SAIVI SAIVI

SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

...nový schválený zákon o registračných pokladniach s účinnosťou od 01.09.2008 som pochopila tak, že aj ked budeme príjmať hotovosť za uhradu faktúry mali by sme to robiť cez reg.pokladnu... vie sa k tomu niekto vyjadriť?
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
"ekopo", ak by si si chcel u nej dať urobiť pre svoju firmu nejaké služby, ktoré poskytuje, a nedala by ti doklad o uhrade, bol by si spokojný? Veď je to tvoj náklad!? Potrebuješ ho.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
m.hladka Pozri príspevok
"ekopo", ak by si si chcel u nej dať urobiť pre svoju firmu nejaké služby, ktoré poskytuje, a nedala by ti doklad o uhrade, bol by si spokojný? Veď je to tvoj náklad!? Potrebuješ ho.
Zabudla si na PPD ?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
SAIVI Pozri príspevok
...nový schválený zákon o registračných pokladniach s účinnosťou od 01.09.2008 som pochopila tak, že aj ked budeme príjmať hotovosť za uhradu faktúry mali by sme to robiť cez reg.pokladnu... vie sa k tomu niekto vyjadriť?
My tu nie sme na to aby sme chápali . je pravda, že zo zákona vypadla veta z § 2 písm. c "...za úhradu v hotovosti sa nepovažuje úhrada pohľadávky...". Na druhej strane v § 2 písm. h je definovaná tržba ako úhrada za tovar, resp. tržbu v hotovosti, čiže nie úhrada pohľadávky.. A to bude zaújmavé. Pátram niekde po výklade, ale nenachádzam.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

SAIVI Pozri príspevok
...nový schválený zákon o registračných pokladniach s účinnosťou od 01.09.2008 som pochopila tak, že aj ked budeme príjmať hotovosť za uhradu faktúry mali by sme to robiť cez reg.pokladnu... vie sa k tomu niekto vyjadriť?
Mne to tiež tak vychádza z dikcie nového zákona...
http://www.porada.sk/t85122-registra...tml#post767967
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ekopo Pozri príspevok
My tu nie sme na to aby sme chápali . je pravda, že zo zákona vypadla veta z § 2 písm. c "...za úhradu v hotovosti sa nepovažuje úhrada pohľadávky...". Na druhej strane v § 2 písm. h je definovaná tržba ako úhrada za tovar, resp. tržbu v hotovosti, čiže nie úhrada pohľadávky.. A to bude zaújmavé. Pátram niekde po výklade, ale nenachádzam.
Ani zatiaľ nenájdeš /aspoň ja som nenašla/. Všetko je tržba v hotovosti, čiže ERP....
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
evina Pozri príspevok
Ani zatiaľ nenájdeš /aspoň ja som nenašla/. Všetko je tržba v hotovosti, čiže ERP....
tak to bude "haluz"
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Pokračujme v tejto téme tu, aj z odkazom na túto: http://www.porada.sk/t85122-registra...tml#post767967
Zaújma ma hlavne to ako budete riešiť prípadnú úhradu FA cez ERP. Učtovne to technicky viem urobiť cez popisovaný ID, ale čo ked nebude správna evidencia uhradených FA cez ERP. Ludia sú omylní......
Bude iný spôsob?
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
ekopo Pozri príspevok
Zabudla si na PPD ?
Práveže som nezabudla, a tom je to celé. Bude tolko vždyvypisovať PPD? Preto je lepšia reg. pokladnica. Platba faktúry nemusí íst cez reg.pokladnicu, ide buď cez PPD alebo cez banku.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
m.hladka Pozri príspevok
Práveže som nezabudla, a tom je to celé. Bude tolko vždyvypisovať PPD? Preto je lepšia reg. pokladnica. Platba faktúry nemusí íst cez reg.pokladnicu, ide buď cez PPD alebo cez banku.
otázka znela : "potrebujem ERP, alebo nie?" a nie čo je lepšie.....
0 0
SAIVI SAIVI

SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

...napisala som dopyt na DU aby sa k tomu vyjadrili.. Dám potom vedieť čo odpísali.
0 0
zanika01 zanika01

zanika01 je offline (nepripojený) zanika01

SAIVI, už Ti dali odpoveď z DÚ. Aj mňa by zaujímalo, či treba úhradu pohľadávky v hotovosti evidovať cez ERP. Ja som pochopila nový zákon tak, že tržby v hotovosti je treba evidovať cez ERP len za tie služby, ktoré sú konkrétne vymenované v tomto zákone.
Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať