Zavrieť

Porady

Kúpa notbuku: Assus & Lenovo

Ahojte! Vie mi niekto poradiť aku značku: Assus alebo Lenovo.

Dakujem za Vase odpovede.

Tu su informacie:

Intel Core2Duo, Ramm 2GB, 160GB HDD, DVD napalovacka, wifi, Bluetooth,
15,4" LCD, USB 3-4 USB 2.0, Pripojenie na projektor, pre domace použitie aj na pracu. Cena do 20 000 sk.

Este jedna otazka: Je lepsie kupit notbuk s OS alebo bez OS. A ak ano, tak aky OS uvazujem o Vista Biznis. Dakujem.
Naposledy upravil Dobrakam : 06.08.08 at 09:57
Usporiadat
feron feron

feron je offline (nepripojený) feron

Toshiba. Je to ako Renault alebo Peugeot. Čo od toho chceš, na čo to chceš, za čo to chceš?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
m.majling m.majling

m.majling je offline (nepripojený) m.majling

Creative webdesign and programming freelancer. ...viac
no skor ako s rozhodnes aku znacku by bolo vhodne popisat na co bude notebook pouzivat,, a ake mas naroky na notebook,

potom ti budem vediet poradit nieco co nude vykonom a cenou snad najlepsie alebo aspon co by som si kupil ja na tvojom mieste.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Dobrakam Pozri príspevok
Ahojte! Vie mi niekto poradiť aku značku: Assus alebo Lenovo.

Dakujem za Vase odpovede.
Ja z mojich skusenosti odporucam vyhnut sa znackam ako Assus alebo Acer..teda pokial ti zalezi na datach, ktore budes mat v laptope. Taktiez ohladom supportu a software su urcite lepsie znacky... Aj ked viem, ze hlavne cena motivuje ku kupe tychto znaciek.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Dobrakam Pozri príspevok
Ahojte! Vie mi niekto poradiť aku značku: Assus alebo Lenovo.

Dakujem za Vase odpovede.

Ja mam Toshibu Satellite a som spokojna.Ale kedze sa pytas na ine notebooky moja odpoved ti bude na dve veci.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

machinak Pozri príspevok
Ja z mojich skusenosti odporucam vyhnut sa znackam ako Assus alebo Acer..teda pokial ti zalezi na datach, ktore budes mat v laptope. Taktiez ohladom supportu a software su urcite lepsie znacky... Aj ked viem, ze hlavne cena motivuje ku kupe tychto znaciek.
Máme doma dva asusy(5-kové) a zatiaľ spokojnosť...
0 0
diry diry

diry je offline (nepripojený) diry

Najskôr načo chceš použiť notebook-ak potrebuješ výdrž batérie, tak ASUS asi nie. Najskôr si stanov prioritu načo ho použiješ, potom si vyber komponenty a súčasti, čo musí mať minimálne a potom podľa peňaženky si vyber značku a konkrétny noťas. Pozri si napr. : http://www.datacom-ke.sk/default.asp...erby=sipprice1 . Ja konkrétne používam ASUS už tretí rok a strihám na ňom video, všetko OK.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Ja som kupil minuly tyzden jeden NB pere kamosa. Je to HP 530, neni to bohvieco, ale ma to Core2Duo 1.6GHz, Ramm 1GB, 160GB HDD, DVD napalovacku, wifi, sice len 2USB, ale staci to, analog. modem lcd 15,4"........ fakt nic moc, ale za 12500 staci aj to. Kupil som to bez OS, ale slape mu uz na tom pekne vista
Takze aby si vedel su notebooky aj pod 20000
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
machinak Pozri príspevok
Ja z mojich skusenosti odporucam vyhnut sa znackam ako Assus alebo Acer..teda pokial ti zalezi na datach, ktore budes mat v laptope. Taktiez ohladom supportu a software su urcite lepsie znacky... Aj ked viem, ze hlavne cena motivuje ku kupe tychto znaciek.
Mám 1x ASUS A2500 - starý 5 rokov - ani raz nebol v servise a šlape 7 hodín denne 5 dní v týždni.

Mám 1x ASUS F3H - starý 1 rok - bez problémov.

Mám 1x PDA ASUS - starý 1 rok - bez problémov.

Za posledný rok som dodával známym asi 5 NB značky ASUS - všetky bez problémov.
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
ja si myslim ze v ronakej cene dostanes cca rovnaku kvalitu, bez ohladu na ci je to Asus,alebo Lenovo (ak sa bavime o tychto 2 znackach).Myslim ze standartne sa bere HP a IBM ako lepsie znacky,ale moj nazor je ze ak porovname dva notebooky napr za 20 000 (jedno aka cena), tak ten "menej znackovy" bude mat o kusok lepsiu vybavu. Na druhej strane asi ten "znackovy" vydrzi o cosi dlhsie (opotrebovanie).Aj Asus aj lenovo su OK.Ine je si uz potom vyberat podla parametrov.Ja ked som v poslednej dobe kupovat NB tak so si povedal napr chcem za to dat max 15k, chcem aby to malo min 1GB RAM, min 80GB HDD , 15,4" LCD a WIFI (ostatne je bud standart alebo sa da za par korun rozsirit ) a potom som si pozrel co mi ostalo (samozrejme iba znacky ktore som chcel) a vybral to s celkovou lepsou vybavou,alebo ktory je krajsi
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
chlap Pozri príspevok
Mám 1x ASUS A2500 - starý 5 rokov - ani raz nebol v servise a šlape 7 hodín denne 5 dní v týždni.

Mám 1x ASUS F3H - starý 1 rok - bez problémov.

Mám 1x PDA ASUS - starý 1 rok - bez problémov.

Za posledný rok som dodával známym asi 5 NB značky ASUS - všetky bez problémov.
No vidíš..máš asi šťastie. Ja som do jednej firmy dodával a chceli iba a len Acer. Dodával som tam 5ks a každý mal nejaký problém a 2 z nich dokonca museli ísť späť na reklamciu. Potom som sa rozprával s kamarátom, ktorý pracuje s IT už veeľmi dávno a toto mi potvrdil. Keď chcem mať dôležité veci na laptope, tak radšej mi odporúčal HP, IBM alebo Dell...
Ale určite, že je trošku pravdy v tej vete z Armagedonu "Americke suciastky...ruske suciastky - všetko jedno. Aj tak sa všetky vyrábajú na Taiwane"
0 0
m.majling m.majling

m.majling je offline (nepripojený) m.majling

Creative webdesign and programming freelancer. ...viac
Ja som velmy spokojny s FujitsuSiemens
velmi spolahlive a oproti HP som za rovnaku cenu dostal 2nasobny vykon samozrejme na ukoro toho ze som nemal tvrdenu krabicu odolnu proti poskriabaniu a tu srandu na otlacky prstov ,, ale realne data na disku sifrujem takze otlacky prstov ma nezaujimaju a je trochu poskriabany ale co uz chcel som viac rychlejsi nez krajsi notebook. :-)
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

V predajni mi odporúčali Lenovo, má lepšie mechanicky prevedenú klávesnicu a prepoj v pohyblivej časti ("pánte") čo sú veci najviac reklamované - podľa predajcov. Aj iné veci mi na ňom sedeli. Ale už pol roka ide dcére dobre v rôznych podmienkach.
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
machinak Pozri príspevok
No vidíš..máš asi šťastie. Ja som do jednej firmy dodával a chceli iba a len Acer. Dodával som tam 5ks a každý mal nejaký problém a 2 z nich dokonca museli ísť späť na reklamciu. Potom som sa rozprával s kamarátom, ktorý pracuje s IT už veeľmi dávno a toto mi potvrdil. Keď chcem mať dôležité veci na laptope, tak radšej mi odporúčal HP, IBM alebo Dell...
Ale určite, že je trošku pravdy v tej vete z Armagedonu "Americke suciastky...ruske suciastky - všetko jedno. Aj tak sa všetky vyrábajú na Taiwane"

podla mna je rozdiel Acer a Asus, obaja hovorite o inej znacke.Podla mna je Asus v pohode, Acer by by som naozaj ani ja nechcel......
A v poslednej vete mas naozaj pravdu
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Lenovo sa hlási k IBM, ako nevlastná dcéra z Číny. Ale z tých končín sú všetky počítačové deti...
0 0
m.majling m.majling

m.majling je offline (nepripojený) m.majling

Creative webdesign and programming freelancer. ...viac
neviem kam speje tato debata ktora znacka je lepsia...
doteraz som si tu nevsimol na co vaslne bude ten notebook pouzity a ake naroky su nan.

ale osobne by som mohol povedat ze ak si kupite notebook akejkolvek znacky ktory stoji od 130 000 sk bude kvalitou porovnatelny s akoukolvek inou znackou :-)

najvacsie roziel je u lacnych notebookov...
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

130 000 sk ??? tak to by bolo k notebooku pribalene aj auto asi si chcel napisat 13 000 Sk
0 0
m.majling m.majling

m.majling je offline (nepripojený) m.majling

Creative webdesign and programming freelancer. ...viac
ok tak som to trochu prehnal ,, tak od 80 000 ,, :-) ale ked k nemu dokupis este nejaky future tak sa pokojne dostanes cez 100 - vku napr ked vezmes poslednu radu MacBook pro ten stoji 87.700 Sk + ho trosku vytunujes a si na 100 vke v pohode ale mas zase kvalitnu masinu
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

ja som kupoval prvi NB v roku 2000 cena cez 100000 compaq pentium II 433MHz RAM 64MB grafika zdielana 8MB, modem ,TFT 12,1"to boli casi.
Dnes keby to mlady videli tak sa zasmeju, ale nosil som ho kvoli praci do terenu a bussinesmani sa zastavovali, ze co to mam, boli z toho dost vyhukany
0 0
leonq leonq

leonq je offline (nepripojený) leonq

uz som to tu kdesi pisal

mal som asus niekolko rokov, bez problemov nebal by som sa tej znacky

pouzival som aj lenovo ale aj ked to je ta ista fabrika ako IBM uz to podla mna nie je IBM dielenske spracovanie bolo horsie ako pri IBM, plasty nedoliehali a vrzgali, ale inak slapal, pouzival som ho cirka pol roka bez problemov

osobne by som si asi vybral ASUS

inak skusil by som porozmyslat na znackou DELL, pouzivam ho momentalne asi mesiac a vyzera slubne
DELL ma mimochodom velmi slusny servis NBD t.j. po nahlaseni na hotline na druhy pracovny den je u vas nahradny diel alebo technik, samozrejme ak si kupite ponukanu zaruku, ak to je sluzobne uceli urcite by som nad tym rozmyslal. napr. najvyssia forma zaruky je vymena stroja bez otazok t.j. ked hodite stroj o zem alebo vam ho ukradnu tak na druhy den pridu a vymenia stroj...(v ramci zaruky to mozete urobit 3x)...
0 0
Dobrakam Dobrakam

Dobrakam je offline (nepripojený) Dobrakam

m.majling Pozri príspevok
no skor ako s rozhodnes aku znacku by bolo vhodne popisat na co bude notebook pouzivat,, a ake mas naroky na notebook,

potom ti budem vediet poradit nieco co nude vykonom a cenou snad najlepsie alebo aspon co by som si kupil ja na tvojom mieste.

Tu su parametre:
Intel Core2Duo, Ramm 2GB, 160GB HDD, DVD napalovacka, wifi, Bluetooth,
15,4" LCD, USB 3-4 USB 2.0, Pripojenie na projektor, pre domace použitie. Cena do 20 000 sk.

Este jedna otazka: Je lepsie kupit notbuk s OS alebo bez OS. A ak ano, tak aky OS uvazujem o Vista Biznis. Dakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať