Zavrieť

Porady

Prihláška pohľadávky - nevyplatená mzda

Ahojte, firma v ktorej som pracovala je v konkurze dňom zverejnenia v Obchodnom vestníku a to 30.6.2008.
K tomuto dňu prenajímateľ priestorov, ktoré mala firma prenajaté tieto uzamkol a takto nám znemožnil vstup na naše pracovisko.
Poštou sme koncom júla dostali všetci výpovede od správcu konkurznej podstaty k 15.7.2008.
Mzdu za jún a júl a za nevyčerpané dovolenky ani žiadne odstupné sme nedostali.
Podľa Zákona o konkurze a reštrukturalizácii máme podať "Prihlášku pohľadávky" na nevyplatenú mzdu za jún a zvlášť na ďaľšie mzdové nároky druhú. Idem to vypisovať, pretože do 14.8.2008 tieto prihlášky musia byť doručené správcovi a súdu. Lenže v tomto milom zákone sa píše, že veriteľ zodpovedá za nesprávnosť údajov uvedených v prihláške.

Prosím vás, vie mi niekto poradiť, či mám do prihášky napísať mzdu brutto alebo netto ?

A keďže na výplatnej páske za júl, je vyrátaná mzda len do 15.7. pričom podľa Zákonníka práce výpovedná doba začína plynúť od 1. dňa nasledujúceho mesiaca a má byť dva mesiace, pričom máme nárok aj na dvojmesačné odstupné a preplatenie nevyčerpaných dovoleniek, môžem si to vyrátať sama a do prihlášky číslo dva túto sumu uviesť ? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    norikas je offline (nepripojený) norikas

    norikas
    Mám podobný problém, podarilo sa Ti už vypísať prihlášku pohľadávky.Ak môžeš prosím poraď.

    Ďakujem a prajem pekný deň.
    Norika

    Prihláška pohľadávky - nevyplatená mzda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.