Zavrieť

Porady

pedagogicke minimum

Dobrý deň,

mohli by ste mi poradiť, kde v Košiciach by som si mohla urobiť pedagogické minimum? A koľko semestrov to trvá?
Ďakujem
Usporiadat
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
Trvá to 4 semestre, musíš mať VŠ, robí sa to na pedagogickej fakulte.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Nie že by na tom nejako záležalo, ale získava človek aj titul Bc. ?
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Nie - pedagogické minimum po absolvaní vysokej školy nezaručuje žiadny titul. A nepýtala si sa konkrétne o aké pedagogické minimum ide. Myslím, že titul Bc. získavajú majstri odbornej výchovy. Pedagogické minimum sa dá absolvovať na pedagogickej, filozofickej VŠ, prípadne pedagogické minimum organizujú aj napr. technické vysoké školy - pre absolventov svojich fakúlt, ktorí potom pôsobia ako učitelia odborných predmetov na stredných odborných školách.
0 0
Kjara L Kjara L

Kjara L je offline (nepripojený) Kjara L

Ahoj,

ja mam ukoncenu vysoku skolu ekonomicku, odbor auditorstvo, a idem ucit anglictinu, pripadne nejake ekonomicke predmety. ake pedagogicke minimum mam absolvovat?

vdaka
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Anglictinu mozes ucit len ako doplnkovy predmet a pedagogicke minimum by si mala absolvovat na Ekonomickej univerzite, pripadne skus zistit na inych fakultach. Moji kolegovia absolvovali DPS napr. na Technickej univerzite v Ke, ja som absolvovala na Filozofickej fakulte Prešovskej univerzity.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Kjara L Pozri príspevok
Ahoj,

ja mam ukoncenu vysoku skolu ekonomicku, odbor auditorstvo, a idem ucit anglictinu, pripadne nejake ekonomicke predmety. ake pedagogicke minimum mam absolvovat?

vdaka
Za mojich madších čias na VŠE sa dalo absolvovať Postgraduálne doplnkové pedagogické štúdium, bolo 6 semestrové, ukončenie štátnou záverečnou skúškou + záverečná práca. Obsah: okrem pedagogiky a psychológie sa vyučovala aj Teória vyučovania ... napr. účtovníctva, ekonomiky podnikov a odvetví, mechanizácie a automatizácie prác, čiže predmety, ktoré sa vyučujú na obchodnej akadémii.
Bolo to však veééééééééľmi dávno, informuj sa na škole, ktorú si študovala, či takéto postgraduálne štúdium poskytuje.
0 0
lubinami lubinami

lubinami je offline (nepripojený) lubinami

Veselý človiečik
Kto mi poradí, kde by som si mohla urobiť DPŠ - pedagogické minimum v Banskobystrickom okrese ?,lebo na PF UMB v B.Bystrici sa toto štúdium neotvára.?


Dakujem.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pedagogická fakulta už apriori vychováva pedagógov, je zbytočné, aby otvárala DPŠ.
Lubinami, ja si myslím, že DPŠ môžeš absolvovať len na svojej alma mater alebo škole podobného zamerania. Ale je možné, že to je inak. Informuj sa na svojej fakulte.
0 0
garter garter

garter je offline (nepripojený) garter

lubinami Pozri príspevok
Kto mi poradí, kde by som si mohla urobiť DPŠ - pedagogické minimum v Banskobystrickom okrese ?,lebo na PF UMB v B.Bystrici sa toto štúdium neotvára.?


Dakujem.
Skús pozrieť http://www.tnuni.sk/index.php?id=259
0 0
lubinami lubinami

lubinami je offline (nepripojený) lubinami

Veselý človiečik
Dakujem,
ja som si robila na PF UMB v B.B. Andragogiku, mali sme skoro všetky predmety ako v učiteľských smeroch, ešte mnoho naviacv 5 ročníku , a nakoniec nemám predagogické spôsobilosť, takže potrebujem znovu študovať- možno, že mi uznajú skúšky z tých predmetov, ak by boli rovnaké, čo si myslím že budú, no len zistiť školu kde to otvárajú, len to musí byť v B.B okrese, lebo nemôžem už daleko dochádzať, lebo bude oheň na streche....( doma ) myslím obrazne lebo tie víkendy s rodinou chýbajú, ked ste cez týždem v práci a potom zas nie doma, tí čo študujú popri zamestnaní externe a majú rodiny s detmi to poznajú.
0 0
garter garter

garter je offline (nepripojený) garter

Ja teraz budem v 3. semestri v Trenčíne, väčšinu pedagógov máme z BB. Možno by si natrafila aj na učiteľa, ktorý Ťa učil. Skúšky uznávajú, len musí byť obsah predmetu zhodný, názov nestačí. Nie je to pravidelne každý víkend, u nás to zvykli nahustiť na celý víkend (t. j. sobota a nedeľa). Skús sa poinformovať v Trenčíne, aj keď je mi jasné, že to máš ďaleko, no ani ja to nemám asi bližšie je tam chodím zo Šale.
0 0
ludmila.duhancikova ludmila.duhancikova
Dobrý deň!
Práve som získala Bc. v odbore manažment v Prešove a chystám sa pokračovať ďalej v štúdiu, ale popri tom by som si chcela urobiť pedagogické minimum. Chcela by som sa opýtať, kde je takáto možnosť (v Prešove, Poprade a blízkom okolí), aké sú podmienky, trvanie a pod.
Vopred Ďakujem
S pozdravom Ľudmila Duhančíková
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

ludmila.duhancikova Pozri príspevok
Dobrý deň!
Práve som získala Bc. v odbore manažment v Prešove a chystám sa pokračovať ďalej v štúdiu, ale popri tom by som si chcela urobiť pedagogické minimum. Chcela by som sa opýtať, kde je takáto možnosť (v Prešove, Poprade a blízkom okolí), aké sú podmienky, trvanie a pod.
Vopred Ďakujem
S pozdravom Ľudmila Duhančíková
DPS je najlepsie robit na tej fakulte, kde aj studujes, staci ist na studijne odd. oni ti povedia, pripadne odporucia podobne zameranu skolu.
DPS trva asi 3-4 semestre, podla toho, ktora skola to ako ma. Napr. v PO na FF je to 3 semestre, konci sa to zaverecnou pracou a skuskami.
0 0
Jennny1404 Jennny1404

Jennny1404 je offline (nepripojený) Jennny1404

Kjara L Pozri príspevok
Dobrý deň,

mohli by ste mi poradiť, kde v Košiciach by som si mohla urobiť pedagogické minimum? A koľko semestrov to trvá?
Ďakujem
Kjara, naozaj by si mala DPS robit tam, kde si studovala.

Ja mam skonceny vedecky jednoodborovy smer na Prirodnych vedach v KE a tam som aj dorabala DPS k nemu.
Na akej skole si studovala?
Inak na PF UPJS to trva 3 semestre, prve 2 chodis do skoly soboty, posledny semester piatky.
Konci statnicami a objhajobou zaverecnej prace.
Titul nedostavas.
Prihlaska sa tusim da podat do konca juna, v auguste zapis, v septembri sa zacina.
Je to platene, ak to neslo medzitym hore, tak mna to este vychadzalo na 6000 Sk / semester.
Kludne sa pytaj, ak Ta este neico konkretne zaujima.
0 0
zuzanka84 zuzanka84

zuzanka84 je offline (nepripojený) zuzanka84

Dobrý deň,
chcela by som sa poradiť,mam skoncenu Technicku Univerzitu vo Zvolene odbor Drevarske inzinierstvo + DPS. Pred 3 rokmi sa mi naskytla ponuka ucit na ZS, ponuku som prijala.Povodne som mala ucit chemiu a fyziku, okolnosti sa vsak zmenili a nakoniec ma supli ucit matematiku a zopar hodin informatiky.Bola som zaradena do platovej triedy 10. Po vymene vedenia skoly ma vsak nova pani riaditelka preradila do platovej triedy 9 s tym, ze som nekvalifikovana a MUSIM ist studovat na VS -pedagogicku fakultu. Ma na to pravo? Totiz v ziadnom zakone som nenasla ani ciarku konkretne o DPS - akosi na nas pozabudli a tak neviem, kto ma pravdu...
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
zuzanka84 Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcela by som sa poradiť,mam skoncenu Technicku Univerzitu vo Zvolene odbor Drevarske inzinierstvo + DPS. Pred 3 rokmi sa mi naskytla ponuka ucit na ZS, ponuku som prijala.Povodne som mala ucit chemiu a fyziku, okolnosti sa vsak zmenili a nakoniec ma supli ucit matematiku a zopar hodin informatiky.Bola som zaradena do platovej triedy 10. Po vymene vedenia skoly ma vsak nova pani riaditelka preradila do platovej triedy 9 s tym, ze som nekvalifikovana a MUSIM ist studovat na VS -pedagogicku fakultu. Ma na to pravo? Totiz v ziadnom zakone som nenasla ani ciarku konkretne o DPS - akosi na nas pozabudli a tak neviem, kto ma pravdu...
Podľa nového zákona 317/2009 platného od 1.11.2009 si nekvalifikovaná pre tie predmety ktoré učíš, aj keď máš DPŠ. Pani riaditeľka má pravdu musíš si vzdelanie doplniť do 31.12.2013 ak naďalej chceš pracovať ako učiteľka. Podrobnosti nájdeš v zákone 317/2009 a vo vyhláške 437/2009 o kvalifikovanosti pedagogických a odborných zamestnancov. V nej sa presne dozvieš aké potrebuješ mať vzdelanie aby si mohla byť uznaná ako kvalifikovaná a preradená späť do 10 PT.
0 0
zuzanka84 zuzanka84

zuzanka84 je offline (nepripojený) zuzanka84

Zákon 317/2009 som si prešla a taktiež vyhlášku 437/2009 a to konkrétne kvalifikačné požiadavky na učiteľa 2. stupňa pre výučbu matematiky, fyziky, ...
citujem :
"30. len na vyučovanie aprobačných predmetov (matematika, fyzika, prírodoveda, prírodopis, chémia, práca s počítačom,
informatika, technická výchova a pod.) aj vysokoškolské vzdelanie univerzitného, technického, ekonomického,
poľnohospodárskeho alebo umeleckého smeru skončené štátnou skúškou z aprobačného predmetu alebo príslušného
alebo príbuzného študijného odboru a doplňujúce pedagogické štúdium na fakulte pripravujúcej
učiteľov týchto predmetov "
Štátnu skúšku som zložila z :
1. Fyzikálne a mechanické vlastnosti dreva
2. Podnikové financie
3. Marketing
4. Podnikové riadenie

Kto mi teda môže určiť, či dané štátnicové predmety sú alebo nie sú príbuzné na vyučovanie predmetu matematika, alebo iného predmetu a je to vôbec dokázateľné?
ďakujem za odpoveď

0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
zuzanka84 Pozri príspevok
Zákon 317/2009 som si prešla a taktiež vyhlášku 437/2009 a to konkrétne kvalifikačné požiadavky na učiteľa 2. stupňa pre výučbu matematiky, fyziky, ...
citujem :
"30. len na vyučovanie aprobačných predmetov (matematika, fyzika, prírodoveda, prírodopis, chémia, práca s počítačom,
informatika, technická výchova a pod.) aj vysokoškolské vzdelanie univerzitného, technického, ekonomického,
poľnohospodárskeho alebo umeleckého smeru skončené štátnou skúškou z aprobačného predmetu alebo príslušného
alebo príbuzného študijného odboru a doplňujúce pedagogické štúdium na fakulte pripravujúcej
učiteľov týchto predmetov "
Štátnu skúšku som zložila z :
1. Fyzikálne a mechanické vlastnosti dreva
2. Podnikové financie
3. Marketing
4. Podnikové riadenie

Kto mi teda môže určiť, či dané štátnicové predmety sú alebo nie sú príbuzné na vyučovanie predmetu matematika, alebo iného predmetu a je to vôbec dokázateľné?
ďakujem za odpoveď


Skús sa obrátiť na MŠ SR na Ing. Belešovú. na stránke www.minedu.sk nájdeš na ňu kontakt. Určite ti zodpovie na tvoju otázku. Najlepšie by bolo sa na nuobrátiť emailom alebo písomne, jej odpoveď potom môžeš použiť v argumentácii so zamestnávateľom.
0 0
valika.ka valika.ka

valika.ka je offline (nepripojený) valika.ka

Chcem sa opýtať. Ja som ukončila VŠ 1.stupňa odbor manažment. Chcela by som učiť v Mater. škôlke. Ak si spravím pedag. min. môžem učiť alebo musím si dorobiť VŠ 2. stupňa?? Ďakujem za odpoveď.
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Želám pekný večer. Na tejto stránke je vyhláška o kvalifikačných predpokladoch aj pre pre učiteľov MŠ:

http://www.fedu.uniba.sk/fileadmin/u...l.437_2009.pdf
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať