Zavrieť

Porady

Uznané náklady v prenájme

Ak je naša firma v prenájme (kancelária) a nie sme vlastníci, môžme si účtovať náklady z rekonštrucie týchto priestorov? Poraďte prosím, počula som, že je to možné ak máme v katastri zapísaný prenájom na 5 rokov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ano, môžete si účtovať o nákladoch-odpisoch z TZ nehnuteľnosti, zaradíte ako iný majetok toto TZ a odpisujete 20 rokov, pričom je potrebný súhlas vlastníka nehnuteľnosti, že môžete vykonať TZ a súhlas, že si môžete TZ i odpisovať

    Napr. link:

    http://www.porada.sk/t82557-technick...nute%B5nost%ED

    ekoalex je offline (nepripojený) ekoalex

    ekoalex
    Ďakujem, za odpoveď, ale zaujíma ma aj iný spôsob ako odpisy na 20 rokov, keďže sa jedná o sumu 80 000,- Sk

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    ekoalex Pozri príspevok
    Ďakujem, za odpoveď, ale zaujíma ma aj iný spôsob ako odpisy na 20 rokov, keďže sa jedná o sumu 80 000,- Sk
    Ak sa zaz vykonáva TZ, tak nemôžeme dať celú sumu do nákladov

    robin78 je offline (nepripojený) robin78

    robin78
    Ako je to v pripade oprav budovy, t.j. ked sa nejedna o TZ. Prenajimatel (nepodnikatel) ma budovu zaradenu v OM. Najomna zmluva je postavena tak, ze najomca (PO) realizuje vsetky opravy a pripadne rekonstrukcie na vlastne naklady, moze si dat najomca tieto opravy do danovych vydavkov aj ked nema budovu v OM? TZ si odpisuje najomca vo vlastnej rezii ale co ine opravy, ked vlastne budova nie je jeho a nema ju zaradenu v OM kedze nie je vlastnik? Dakujem.

    ekoalex je offline (nepripojený) ekoalex

    ekoalex
    Aj ja by som rada vedela odpoveď na otázku, ktorú uviedok robin78. Ak viete, pomôžte, prosím.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    robin78 Pozri príspevok
    Ako je to v pripade oprav budovy, t.j. ked sa nejedna o TZ. Prenajimatel (nepodnikatel) ma budovu zaradenu v OM. Najomna zmluva je postavena tak, ze najomca (PO) realizuje vsetky opravy a pripadne rekonstrukcie na vlastne naklady, moze si dat najomca tieto opravy do danovych vydavkov aj ked nema budovu v OM? TZ si odpisuje najomca vo vlastnej rezii ale co ine opravy, ked vlastne budova nie je jeho a nema ju zaradenu v OM kedze nie je vlastnik? Dakujem.
    Aj opravy si môže nájomca zaradiť do nákladov, nie len TZ.

    ekoalex je offline (nepripojený) ekoalex

    ekoalex
    Nám navrhli spôsob ako dať rekonštrukciu - výmenu podláh, úpravu stien, sadrokartónové podhľady do nákladov. My prefakturujeme celý náklad prenajímateľovi a on nám tento náklad rozpustí vo forme ďalšieho "prenájmu". Aj to je určitý spôsob.

    robin78 je offline (nepripojený) robin78

    robin78
    smith Pozri príspevok
    Aj opravy si môže nájomca zaradiť do nákladov, nie len TZ.
    Vdaka smith, aj som si to myslel, len ma "pomylil" prispevok v inej teme kde bolo uvedene, ze opravy na majetku ktorý nie je zaradený v OM daňovníka sú považované za výdavky na osobnú spotrebu, co je pravda, ale uz som si teraz nasiel, ze to neplati, ked ma ten majetok obstarany formou prenajmu.

    Uznané náklady v prenájme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.