Zavrieť

Porady

Invalidny dochodok - viac ako 70 %

Dobrý deň prajem.
Mám jednu otázku na Vás.V marci mi bol priznaný invalidny dochodok viac ako 70% (20.marca) a kvoli tomu mi vrátia aj vdovsky dochodok.Problém je len v tom že peniaze som zatial nedostala ani korunu,a na mesiac mám 3600 sk (co je polovicny dochodok co mi vypocitali).Zial ani pracovat neviem lebo som bola operovana na obidve nohy,na bedrove klby.Cakala som ze teraz v auguste mi poslu peniaze,ale zase nic a teraz je uz situacia neznesitelna.3600 sk,plus poistenie musim platit sama lebo 1 rok som bola na PN a viete si predstavit ze na co staci 3600.Ved to je menej ako zakonom stanovene zivotne minimum. Chcem sa Vas spytat ze co by som mohla urobit lebo ked ani v septembri nedostanem nic,tak fakt neviem ze z coho budem zit.
Kedy mozem ocakavat ze mi konecne poslu peniaze,resp. neda sa to nejak urychlit?
Ďakujem za odpoveď
Usporiadat
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Nikto z poberateľov dôchodku nemenil banku ... Aké tlačivko ste posielali
ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Katy a R Pozri príspevok
Pri zmene účtu (zmena banky) - ak vyplácané sú dôchodkové dávky .. treba poslať obidve tieto tlačivá
http://www.socpoist.sk/ext_dok-ziado...v-banke/15708c
http://www.socpoist.sk/665-ext_dok/15709c
zrejme ano, lebo v tom prvom máš súhlas na stiahnutie dávok, na ktoré nevznikol nárok.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Katy a R Pozri príspevok
Nikto z poberateľov dôchodku nemenil banku ... Aké tlačivko ste posielali
ďakujem
Je to to tlačivo, kde ti banka potvrdí, že ťa overila a účet je správny.
POUKAZOVANIE DÔCHODKOVÝCH DÁVOK
NA ÚČET DÔCHODCU V BANKE
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Mária27 Pozri príspevok
Je to to tlačivo, kde ti banka potvrdí, že ťa overila a účet je správny.
POUKAZOVANIE DÔCHODKOVÝCH DÁVOK
NA ÚČET DÔCHODCU V BANKE
.. veď práve preto som sa pýtala, či niekto neposielal náhodou v poslednej dobe .. lebo toto tlačivo bolo (dnes) doložené - a veruže nestačilo.
Ale v pondelok to ešte preverím, že v čom je zádrheľ (nie o mňa sa jedná, ale o môjho dôchodcu) ...

jediné, čo mi zatiaľ napadlo je, že treba dať aj staré číslo účtu - to je na "Oznámení o zmene.." a nové číslo účtu (potvrdené bankou) bude na "Poukazovaní.."
Viac tlačív som nenašla ... tak hádam to nejako poriešime...
0 0