Zavrieť

Porady

krovinorez bluebird

Ahojte, hľadám východisko z problému a zároveň poučenie pre ostatných, v máji 2008 som kúpil krovinorez bluebird M47, výkon 1.6 kW, kde som predajcu upozornil, že potrebujem stroj, na ktorý sa dá nasadiť ozubený nôž na porez kríkov, ubezpečil ma, že výkon bude postačovať. Zabiehal som ho cca 10 hodín podľa návodu so žacím lankom, potom som nasadil priložený trojzub a kosil som trávu, pričom som sem tam zavadil o kamene, asi po 30 min. krovinorez začal triasť a keď som hľadal príčinu, zistil som, že chyba je v ozubených prevodoch hlavice, čo drží žacie nástroje, odmontoval som ju a odniesol do predajne, po dvoch týždňoch mi poslali opravenú(diagnóza vyskočená "ségerka"), pri ďalšom kosení rovnaká závada s rovnakým postupom, pri treťom kosení taktiež, podotýkam, že som nepracoval v kameňolome a stále len s trávou, lebo ozubený žací list som ani radšej nekúpil. Tretí krát som v predajni povedal, že s týmto strojom už nechcem mať nič spoločné, lebo za dva mesiace je tretíkrát pokazený a už sa s ním bojím pracovať. Výsledok mojej reklamácie bol ten, že mi neuznávajú reklamáciu, lebo žací nástroj narážal do tvrdých predmetov. Kamarát mal tento istý problém s uvedenou značkou a riešil to výmenou hlavice zn. STIHL, čo som ja ale nechcel, lebo by mi padla záruka. Teraz čakám na vrátenie stroja a mám v úmysle dať ho posúdiť znalcovi, podľa mňa je výkon nezosúladený s kvalitou ostatných materiálov a obrátim sa na SOI a zrejme aj na súd. Má niekto radu, alebo skúsenosť? Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Spec je offline (nepripojený) Spec

    Spec
    Pokial sa vyjadria k zaruke takymto sposobom rozhodne by som sa im vyhrozil SOI a odbornym znalcom,ten na 99% preukaze ze ten material je mimoriadne slaby na tyketo ucely ked ti to robi taketo problemy.

    Ale rozhodne by mala za teba lobovat predajna kde si stroj kupil,ona komunikuje s dodavatelom.A ako sa hovori nas zakaznik nas pan.

    asido je offline (nepripojený) asido

    asido
    Stroj mi konečne vrátili, predajňa sa na mňa ......, že vraj sú ochotní podieľať sa na nezáručnej oprave polovicou a o vrátení peňazí ani počuť s takýmto posudkom, že vraj nevedia s nimi pohnúť, takže nasleduje SOI a znalec a mne neostáva nič iné, len kúpiť druhý krovinorez, lebo robota nečaká na súdy.Už si tam nekúpim ani skrutku.

    Maior je offline (nepripojený) Maior

    Maior
    Ahoj. Napíš aspon kde si to kúpil. Nech sa kolegiálne možeme pridat k bojkotu tej predajne.

    fotoMark je offline (nepripojený) fotoMark

    fotoMark
    Ahojte. Chceme kúpiť krovinorez okolo 350€ a jeden z nich je aj BLUE BIRD M41.
    Má niekto skúsenosti s touto značkou??? Teda iné ako už tu bola písaná. Patrí to ku kvalitnejším značkám ako nám hovoril predavač? Alebo radšej zvoliť menej výkonný ale STIHL, DOLMAR a podobne?
    Výkon 1,37kW je postačujúci na kosenie 2x do mesiaca nie moc drevnatých kríkov? 90% budú trávy, buriny, ...
    Na čo si treba dať pozor? Praktické rady?

    Ďakujem, som z toho totiž jeleň.

    Marek

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.