Zavrieť

Porady

Pomoooooc Excel

Ahojte, vie mi niekto poradit, ako je mozne vyriesit nasledujucu vec?

Mam dva stlpce a v jednom z nich su zoradene cisla faktur (podla poloziek aj 5 krat to iste cislo) cize by som potreboval zratat pocet faktur, aby mi ale neratalo rovnake cisla faktur.... cize ak je 5 krat to iste cislo v riadku, rataj ich len ako jedno cislo...... potrebujem len zratat pocet, hodnota v druhum stlpci ma nezaujima.

dakujem za pomoc.
Usporiadat
dzixo dzixo

dzixo je offline (nepripojený) dzixo

DIK ZA POMOC takto by to moho byt..
0 0
dzixo dzixo

dzixo je offline (nepripojený) dzixo

Este mam jednu otazku?

nemohlo by to pracovat aj s tym zvyskom. Ak by sa zvysok rovnal 3 po scitani vsetkych zvyskov tak by pripocital 4ku ak by sa rovnal viac ako 4 pripocuital by 6ku ak by sa rovnal napr 7 pripocital by 2, 4ky ak by sa rovnal 9 tak by pripocital 6ku a 4ku atd....?? dakujem za odpoved
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
dzixo Pozri príspevok
Este mam jednu otazku?

nemohlo by to pracovat aj s tym zvyskom. Ak by sa zvysok rovnal 3 po scitani vsetkych zvyskov tak by pripocital 4ku ak by sa rovnal viac ako 4 pripocuital by 6ku ak by sa rovnal napr 7 pripocital by 2, 4ky ak by sa rovnal 9 tak by pripocital 6ku a 4ku atd....?? dakujem za odpoved
Mohlo. Ale to musíš napísať aby som tomu aj trochu rozumel.
Naposledy upravil marjankaj : 17.05.11 at 15:47
0 0
dzixo dzixo

dzixo je offline (nepripojený) dzixo

potrebujem vytvorit alegoritmus ktory moze pracovat so 6tkou a 4kou.

mam cislo 10- 1x6 1x4 zvysok 0
mam cislo 11- 1x6 1x4 zvysok 1
mam cislo 12- 2x6 0x4 zvysok 0
mam cislo 14- 1x6 2x4 zvysok 0
mam cislo 20- 2x6 2x4 zvysok 0
mam cislo 15- 1x6 2x4 zvysok 1

sucet 8x6 a 8x4 priradi sa jedna stvorka
sucet 8x6 a 9x4

mam zvysok 2 priradi sa k suctu 4riek jedna 4ka ak mam zvysok 4 priradi sa k suctu 4riek jedna 4ka ak mam zvysok 6 priradi sa k suctu 6tiek 6tka ak mam zvysok 8 priradia sa k suctu 4riek 2x4 ak mam zvysok 10 priradi sa 1x4 a 1x6 atd........neviem ci si s toho vysiel... ale dik za odpoved
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
dzixo Pozri príspevok
potrebujem vytvorit alegoritmus ktory moze pracovat so 6tkou a 4kou.

mam cislo 10- 1x6 1x4 zvysok 0
mam cislo 11- 1x6 1x4 zvysok 1
mam cislo 12- 2x6 0x4 zvysok 0
mam cislo 14- 1x6 2x4 zvysok 0
mam cislo 20- 2x6 2x4 zvysok 0
mam cislo 15- 1x6 2x4 zvysok 1

sucet 8x6 a 8x4 priradi sa jedna stvorka
sucet 8x6 a 9x4

mam zvysok 2 priradi sa k suctu 4riek jedna 4ka ak mam zvysok 4 priradi sa k suctu 4riek jedna 4ka ak mam zvysok 6 priradi sa k suctu 6tiek 6tka ak mam zvysok 8 priradia sa k suctu 4riek 2x4 ak mam zvysok 10 priradi sa 1x4 a 1x6 atd........neviem ci si s toho vysiel... ale dik za odpoved

Nemchápem
0 0
mepex mepex

mepex je offline (nepripojený) mepex

Dobrý deň. Neviem, či je niekto schopný napísať algoritmus na riešenie najnižšieho rozdielu hodnoty a súčtu násobkov čísiel 6 a 4. Ja by som to riešil v Exceli pomocou riešiteľa. Tento prvok Excelu sa nachádza v doplnkoch rovnomerne označený. Najskôr je potrebné ho nainštaľovať a po zadaní hodnoty do bunky B2 a spustení riešiťeľa (údajoch 2007 a 2010 resp. tuším v nástrojoch) dosiahnete optimálny výsledok po prijatí riešenia. V bunkách C2 a E2 budú nastavené (vypočítané hodnoty). V bunke G2 je výsledok výpočtu (súčet násobkov) a v F2 bude vypočítaný rozdiel tj. zvyšok.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
mepex Pozri príspevok
Dobrý deň. Neviem, či je niekto schopný napísať algoritmus na riešenie najnižšieho rozdielu hodnoty a súčtu násobkov čísiel 6 a 4. Ja by som to riešil v Exceli pomocou riešiteľa. Tento prvok Excelu sa nachádza v doplnkoch rovnomerne označený. Najskôr je potrebné ho nainštaľovať a po zadaní hodnoty do bunky B2 a spustení riešiťeľa (údajoch 2007 a 2010 resp. tuším v nástrojoch) dosiahnete optimálny výsledok po prijatí riešenia. V bunkách C2 a E2 budú nastavené (vypočítané hodnoty). V bunke G2 je výsledok výpočtu (súčet násobkov) a v F2 bude vypočítaný rozdiel tj. zvyšok.
No skús zadávať hodnoty do bunky B3. Ak by si chcel všetky riešenia, tak by to bolo treba upraviť.
0 0
clxblt clxblt

clxblt je offline (nepripojený) clxblt

Ja mám ešte jednu otázku ... ( V Exceli sa zas tam moc nevyznám)
Mám 2007 a potrebujem spocitat rovnake cisla pri zratavani ... Prikl.: 0120054102000 a ked ich tam bude 3000, aby mi roztriedilo ze jednotiek co ja viem 2000 dvojok 500 trojok 2050 atď. .... Ak by sa niekto čudoval načo mi je 3000 čísel v Exeli, tak zrátavam petíciu ...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
clxblt Pozri príspevok
Ja mám ešte jednu otázku ... ( V Exceli sa zas tam moc nevyznám)
Mám 2007 a potrebujem spocitat rovnake cisla pri zratavani ... Prikl.: 0120054102000 a ked ich tam bude 3000, aby mi roztriedilo ze jednotiek co ja viem 2000 dvojok 500 trojok 2050 atď. .... Ak by sa niekto čudoval načo mi je 3000 čísel v Exeli, tak zrátavam petíciu ...
'=COUNTIF(A:A;1)*1
'=COUNTIF(A:A;2)*2
'=COUNTIF(A:A;3)*3

Trochu jasnejšie by to nešlo zadať?
Naposledy upravil marjankaj : 12.07.12 at 17:27
0 0
mepex mepex

mepex je offline (nepripojený) mepex

clxblt Pozri príspevok
Ja mám ešte jednu otázku ... ( V Exceli sa zas tam moc nevyznám)
Mám 2007 a potrebujem spocitat rovnake cisla pri zratavani ... Prikl.: 0120054102000 a ked ich tam bude 3000, aby mi roztriedilo ze jednotiek co ja viem 2000 dvojok 500 trojok 2050 atď. .... Ak by sa niekto čudoval načo mi je 3000 čísel v Exeli, tak zrátavam petíciu ...
Myslím, že najlepším riešením je kontingenčná tabuľka, ktorá vyhodnotí čísla, ktoré sú v odpovediach obsiahnuté a aj ich počet. Najlepšie to vidieť na príklade. Na liste data je potrebné vytvoriť (napísať) všetky odpovede a na liste Kt keď je kontingenčná tabuľka aktívna, sltačiť kobináciu klávesov Alt+F5.
0 0
dzixo dzixo

dzixo je offline (nepripojený) dzixo

Zdravim zas sa na Vas obraciam lebo vzdy ste mi vedeli pomoct potrebujem skontrolovat t test ak by bol niekto taky dobry ci je to o.k Mam vytvorit Dvojvyberový t test párovy a dvojvyberový t test neparový. vid priloha za odpovede vopred dakujem... Zatiall
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať