Zavrieť

Porady

Problém so zapnutím PC

Ahoj,prosím potrebujem radu.
Dnes som pracoval na mojom počítači...lenže zrazu sa z ničoho nič vypal.
Tak som ho skúsil znova zapnúť,zapol sa ale len tak na 2 sekundy a znova sa vypal. Skúsil som vypať zdroj,vytiahnuť kábel zo zásuvky,poprepájať všetky ostatné káble na pc.Potom som ho znova skúsil zapať,zapol už na dlhšie ale keď šiel už na plochu znova sa vypal..
Nemal tu niekto podobný problém a vedel by mi poradiť?
Podla mňa to HW nebude nemá prečo,nič náročné som s ním vtedy nerobil

PS: ak to pomôže mám Pentium 4 (2.8 Ghz) 1 GB ram grafika je NVIDIA FX 5500 256mb
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Toto mi raz robila základovka - odišla na nej nejaká súčiastka. Prípadne skontroluj teplotu v BIOSe - či sa ti neprehrieva procesor alebo grafika. Niekedy sa zašpiní chladič a tepelná poistka nedovlí pracovať ďalej...

    montana je offline (nepripojený) montana

    montana
    V minulosti som mal problémy s vírusmi ale vždy som sa ich nejako úspešne zbavil..lenže neviem ako na toto pretože sa nedostanem ani do núdzového režimu

    montana je offline (nepripojený) montana

    montana
    machinak Pozri príspevok
    Toto mi raz robila základovka - odišla na nej nejaká súčiastka. Prípadne skontroluj teplotu v BIOSe - či sa ti neprehrieva procesor alebo grafika. Niekedy sa zašpiní chladič a tepelná poistka nedovlí pracovať ďalej...
    No skúsim ho zapať ešte raz a keď to znova nepôjde rozoberem pc..inač ako zistím v tom BIOse teplotu alebo rovno ako sa k nemu dostanem?(sorry som noob)

    montana je offline (nepripojený) montana

    montana
    Možno je to aj niečo s netom pretože som tam vypal kábel k modemu dal som zapať pc a stihol som nahodiť núdzový režim..teraz som dal narychlo antivir test tak uvidím čo tam najde..ešte že mám doma aj notebook lenže ten je nepohodlný pomalý a nie je môj

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    montana Pozri príspevok
    Možno je to aj niečo s netom pretože som tam vypal kábel k modemu dal som zapať pc a stihol som nahodiť núdzový režim..teraz som dal narychlo antivir test tak uvidím čo tam najde..ešte že mám doma aj notebook lenže ten je nepohodlný pomalý a nie je môj
    Ak to šlape v nudzovom rezime - tak by som sa skor priklonil k tomu, ze mas virus. V nudzovom rezime su spustene iba zaklade ovladace...vtedy nemusi virus nacitat.

    montana je offline (nepripojený) montana

    montana
    No keď dokončím ten test možno budem múdrejši..potom ešte skúsim zapať pc aj s modemom..ja mám zly pocit že to je ovládané na dialku

    montana je offline (nepripojený) montana

    montana
    No test sa nedokončil pretože sa znova vypol..asi to bude fakt tým prehrievaním lebo už bežal nejakú dobu..ani modem som nenapojil..asi ho budem museť rozobrať

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Dporučoval by som takto:
    Daj dolu kryt, PC nechaj celkom vypnutý, aj vytiahni šnúru zo zástrčky. Povysávaj počítač od prachu, skontroluj či nie je niektorá karta alebo kábel povytiahnutý. Najlepšie ak každú povytiahneš a dáš späť.
    Potom pripoj PC k 230V, skontroluj či sa točia ventilátory. Rukou poskúšaj či nie je niektorý komponent neprimerane zohriaty.

    Ak sa po chvíľke znova vypne, tak skús nechať pripojené len to, čo je nutné na beh počítača - MB, HDD, myš a graf kartu. Ostatné odpoj.
    Skús či ti nabehne, budú nejaké chybové hlásenia ale mal by nabehnúť. Ak sa vypne aj potom, môže byť vadný HDD, graf karta, MB alebo zdroj.
    Najlepšie by bolo vyskúšať ich v inomPC alebo vyskúšať v tvojom PC iné.
    Ak sa nebude po odobratí "nadbytočných" komponentov vypínať, postupne pridávaj po jednej - CD-ROm, Disket.mechaniku a iné. Zakaždým vyskúšaj či sa nevypína, pri chybnom sa začne znova vypínať.
    Mnoho zdaru.

    montana je offline (nepripojený) montana

    montana
    OK dík za radu: ) ja už som to urobil aj predtým len som to nevysával len utrel..zistil som že chladič na procáku je dosť zašpinený od prachu tak som ho očistil a potom som ešte skontroloval všetky súčiastky. Skúsil som to znovu a už sa nevypal..teraz beží už tak 5 hodín..možno ho ešte niekedy vypne..zajtra to znovu skontrolujem a uvidím.Len nechápem prečo sa to stalo zrovna dneska keď som s pc nerobil skoro nič..inokedy mám rozpracovaných kopec vecí,počúvam hudbu a tak a nič sa nestane

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Takže sa ti pravdepodobne prehrieval procesor. Fajn ak si vyčistil rebrá chladiča, je dobre dať ventilátor dolu z chladiča a vyčistiť malým štetcom aj lopatky. Ale ak je ventilátor už trochu hlučný, tak je lepšie vymeniť ho za nový. Bude pokoj s chladením a tiež bude počítač tichší. Tieto ventilátory ak im nereguluješ otáčky a idú stále na max otáčky, tak po roku prevádzky sú už dosť hlučné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.