Zavrieť

Porady

Kedy podpisat zmluvu o pripojeni s SPP a ZSE?

Zdravim,

v suvislosti s vybavovanim SP (vybavuje to projekcna firma) mi prisla postou zmluva o rezervovani kapacity od elektrarni (+ sek na 5500 Sk) a tiez od SPP zalohova faktura za zariadenie pripojky (6500 Sk).

Je tento cas (pocas vybavovania SP) vhodny na tieto zmluvy a platby? Alebo je to mozne/vhodne riesit az neskor - pocas vystavby RD o taky rok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    No elektrárne asi môžete vybaviť, nakoľko k stavbe zrejme budete potrebovať elektrickú energiu. Na to SPP máte čas.
    My sme to vybavili jedným vrzom, aj zaplatili poplatky. Zariadenie prípojky na plyn sme požiadali niekedy v na 9/2009, a už týždeň máme prípojku na plyn. Ževraj boli v našej dedine, tak to spravili naraz, aby znovu nemuseli chodiť. Ergo, dom ešte nie je pod strechou, ale už plyn máme.
    Naposledy upravil Gabi03 : 11.08.08 at 15:46 Dôvod: upresnenie

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Gabi03 Pozri príspevok
    No elektrárne asi môžete vybaviť, nakoľko k stavbe zrejme budete potrebovať elektrickú energiu. Na to SPP máte čas.
    My sme to vybavili jedným vrzom, aj zaplatili poplatky. Zariadenie prípojky na plyn sme požiadali niekedy v 9/2009, a už týždeň máme prípojku na plyn. Ževraj boli v našej dedine, tak to spravili naraz, aby znovu nemuseli chodiť. Ergo, dom ešte nie je pod strechou, ale už plyn máme.
    Gabi môžeš napojiť dvojplatničku a variť chlapom na stavbe.

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Dopĺňam Gabi03 - a už začni vybavovať aj vodu - bez vody budeš na stavbe stratený - potrebuješ ju do betónu, do malty a hlavne na umývanie.

    julius71 je offline (nepripojený) julius71

    julius71
    My tiež sme minulý týždeň boli v tejto veci na SPP a veru prisľúbili, že nám do dvoch týždňov pošlú faktúru na 6000. Hoci vybavujeme len vyjadrenie k stavebnému povoleniu, podľa nich je to takto správne...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Gabi03 Pozri príspevok
    No elektrárne asi môžete vybaviť, nakoľko k stavbe zrejme budete potrebovať elektrickú energiu. Na to SPP máte čas.
    My sme to vybavili jedným vrzom, aj zaplatili poplatky. Zariadenie prípojky na plyn sme požiadali niekedy v 9/2009, a už týždeň máme prípojku na plyn. Ževraj boli v našej dedine, tak to spravili naraz, aby znovu nemuseli chodiť. Ergo, dom ešte nie je pod strechou, ale už plyn máme.
    Gabi to bude hádam preklep Už chápem
    Naposledy upravil Zita5 : 09.08.08 at 15:50

    radEg je offline (nepripojený) radEg

    radEg
    Našiel som túto tému a chcem ju oživiť. Mám podobný "problém". Pri vybavovaní SP na RD mi ZSE poslalo už zmluvu o pripojení aj s faktúrou. Ja elektriku ešte nepotrebujem lebo ju budem brať od susedov (starých rodičov).
    Mám teda platiť ZSE keď ešte ani neviem či dostanem SP ?

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Gabi03 Pozri príspevok
    No elektrárne asi môžete vybaviť, nakoľko k stavbe zrejme budete potrebovať elektrickú energiu. Na to SPP máte čas.
    My sme to vybavili jedným vrzom, aj zaplatili poplatky. Zariadenie prípojky na plyn sme požiadali niekedy v na 9/2009, a už týždeň máme prípojku na plyn. Ževraj boli v našej dedine, tak to spravili naraz, aby znovu nemuseli chodiť. Ergo, dom ešte nie je pod strechou, ale už plyn máme.
    No neviem ako to bolo u Vás ale ja som podpísal zmluvu a zaplatil poplatok za prípojku SPP pred vydanim sp nakoľko som potreboval k sp aj projekt prípojky a ten urobí firma určená SPP až po zaplatení poplatku. A keď že z tvojho príspevku vypliva že si v stav. povolení nemala PD prípojky plynu tak potom ak robíš prípojku dodatočne potrebuješ to ohlásiť ako drobnú stavbu.Ohlásila si?

    matusstefan je offline (nepripojený) matusstefan

    matusstefan
    My sme platili len SPP nejaku zalohovu fakturu na 6500 SK - 03/2009. Od ZSE sme dostali vyjadrenie k projektovej dokumentacii. Toto nam stacilo a stav.povolenie sme dostali. V obci mame aj vodovod a kanalizaciu, ale nechceme minat vzacnu a drahu pitnu vodu na stavbe, tak sme s bratom narazili studnu. Vsetko som vybavoval na uradoch sam a bez predchadzajucich skusenosti a dalo sa.

    Kedy podpisat zmluvu o pripojeni s SPP a ZSE?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.