Zavrieť

Porady

špenátové halušky

Máte niekto osvedčený recept na špenátové halušky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALLL je offline (nepripojený) ALLL

    ALLL
    klasicky ako zo zemiakov....len namiesto zemiakov das spenatovy pretlak...super su s roztopenym tavenym syrom + smotana....masielko a aj slaninka by bodla:->...ale to uz podla chuti...

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    ja do halušiek nedávam zemiaky, len múka,voda,vajíčko a soľtakže do tejto "zmesi" primiešam špenátový pretlak - musí byť asi roztopený...

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Halušky robím riadne zo strúhaných zemiakov a špenát:

    Dám nadrobno posekanú cibulku do kastróla a spením ju na masle, pridám špenát /mrazený/, strúčik rozdrveného cesnaku, soľ a korenie a nechám zovrieť. Potom rozmiešam hl. múku v sladkej smotane a špenát zahustím. Vypnem a pridám kusok masla surového. Primiešam k haluškam. Mňam...

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    V reštauráii som jedla špenátové halušky - cesto bolo ako z krupicovej múky so špenátom (podobné ako robievam krupicové halušky do polievky) a celé to bolo zaliate výraznou syrovou omáčkou.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    baranovicova
    V reštauráii som jedla špenátové halušky - cesto bolo ako z krupicovej múky so špenátom (podobné ako robievam krupicové halušky do polievky) a celé to bolo zaliate výraznou syrovou omáčkou.
    Presne tak som si ten recept predstavovala, že špenát sa primiešava do haluškového cesta.

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Včera som varila špenátové halušky podľa vymysleného receptu:
    špenátový pretlak 200g
    3 vajcia
    0,5 kg detskej krupice
    soľ
    cesnak

    Boli viacej zelené ako tie v reštaurácii. Chuťovo boli dobré. Podávali sa s oškvarkami, a staršia dcéra s nivou.

    Siuzi je offline (nepripojený) Siuzi

    Siuzi
    Špenátové halušky.
    Recept mám z telky.
    špenátový pretlat, polohrubá múka, trocha soli, cesnak zarobí sa trocha s vodou.
    Cesto musí byť hustejšie, lebo by sa vyváral ten špenát.
    Nakrájam si cubuľku osmažím, pridám 1/4 kg šampiony na prúžky, podusím a pridám syr Niva a trošku smotany sladkej. Ked nemám dám troška mlieka, alebo syr v črievku.
    Týmto zalejem halušky. Je to sýte a nevieme sa toho dožrať.

    špenátové halušky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.