Zavrieť

Porady

lasica alebo čo ,

Nad garážou a dielňou, ktoré tvoria jednu budovu, máme tzv. šop. Tam máme veci, ktoré momentálne nepotrebujeme, ale zídu sa... Posledné 2-3 týždne , keď idem popri tej budove, občas počujem tlmený buchot v mieste, kde je strecha podbitá štauplátom, t.j. v kúte toho šopu. Keď sme naposledy počuli tie zvuky a zabúchali sme o štauplát zo spodu metlou, bolo počuť akoby nejaké zviera utekať a potom bolo ticho. Dnes ma sused, s ktorého pozemkom hraničí táto garážová budova upozornil, že asi tam má nejaký plch, lasica alebo iné zviera hniezdo a obaja sme počúvali odtiaľ zvuky ako pišťanie. Dosť často nachádzam na terase i chodníku okolo domu trus nejakého neveľkého zvieraťa, tvrdila by som, že mačky, keby vo výkaloch jasne nebolo vidno nestrávené kôstky možno z čerešne ... Preto nepredpokladám, že je to mačací trus. Ako sa mám tejto nepozvanej návštevy zbaviť, mám kúpiť a nastaviť nejaké pasce, alebo to riešiť inakšie ? Ako ? Priznám sa všetkým poraďákom, že sa toho bojím/ja sa bojím myší, potkanov , tie však našťastie nemáme, lebo susedovie mačka si plní povinnosti/.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

wagner je offline (nepripojený) wagner

wagner
Neviem čo je to za zviera, ale podľa toho, že aj po mojej streche na dome sa občas zvyknú naháňať lasice, si myslím, že to môžu byť oni. Najlepšie by bolo ich odtiaľ vyduriť. Ja keď v noci počujem buchot, tak rozsvietim von na dvor a oni zvykli ujsť. Tiež môžeš nastaviť pasce.

feron je offline (nepripojený) feron

feron
MAť takých nájomníkov je určite nepríjemné. Ak tam má pelech nejaké zvieratko, nie sú tam aj mladé, čo pištia? Možno nejkaý nadšený poľovník lebo ochranár - aktivista by vedel tie zviertká dostať von aj živé. Kým tam nerobia škodu asi by som ich nekántril, záleží od toho, akú pascu chcete použiť. Nám sa ponúkla pomôcť štátna ochrana prírody, keď nám ďateľ lomozil po zateplení.

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
Ja by som skôr vsadil na plcha, potkana alebo veveričku. Lasica a kuna sú mäsožravce..títo dvaja by nič v čom je kôstka určite nejedli. Ale dajú sa kúpiť také pasce v tvare pletivovej kliekty. A keď chytíš toho zvera, tak ho môžeš vypustiť niekam do prírody...

pankratz je offline (nepripojený) pankratz

pankratz
plch 1.
lasica 2.
Ja by som tipoval na plcha.
Lasica žerie myši, tá by mi nevadila, keby nemala potravu, tak by zmizla. Plch okrem toho zvykne robiť väčší hluk a buchot. Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  plch.jpg
Zobrazení: 77
Veľkosť:  8.2 KB

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  07024_lasica.jpg
Zobrazení: 73
Veľkosť:  24.0 KB

brona06 je offline (nepripojený) brona06

brona06
Kuny si spestrujú stravu hmyzom, slimákmi a sladkým ovocím, zvlášť obľubujú čerešne a slivky.

Čítajte viac: https://korzar.sme.sk/c/4608669/zivo...#ixzz4oU0IbF7w Ja si myslím že je to kuna (nechcem strašiť)
arizona Nestras ! Myslis si, ze zadavatel otazky cakal od r. 2008 na tvoju radu?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.