Zavrieť

Porady

Kúpiť auto teraz alebo až po EURO

Ahojte, mám také indície, že po nástupe Eura (po 1.1.2009) by mala ísť cena vozidiel dole. Viete mi pomôcť, nakoľko idem kupovať auto a neviem či mám počkať alebo je to úplne jedno. Vďaka
Usporiadat
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Skúsme rozobrať tie Tvoje indície...
Možná sa potom bude dať k tomu konkrétnejšie vyjadriť.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
severiane severiane

severiane je offline (nepripojený) severiane

Indície typu jedna babka povedala
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

podla mna je dôležite poznat ceny v eurach v okolitých krajinach,preratat na konverzný kurz a porovnat sučasne ceny v korunach u nas,nie som si istý či po zavedeni eura budu ceny aut vyhodnejšie,na cenu bude vplyvat vela kombinovaných priamých aj nepriamých vplyvov a faktorov
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Hlavne ja kupujem auto vtedy, ked ho potrebujem (za podmienky, ze nan mam prostriedky).
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Odporúčam počkať na zavedenie eura.
0 0
mila79 mila79

mila79 je offline (nepripojený) mila79

Podla mna po eure bude vsetko drahsie. Skoro vo vsetkych krajinach nastal velky zlom smerom nadol. Predovsetkym viem, ako to bolo v Nemecku alebo Taliansku. Este som nepocula nikoho, aby si chvalil, ze po eura sa ma lepsie.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

nevidim nejaky zavazny dovod, preco by sa ceny aut mali po 1.1. a zavedeni EURa zmenit ...
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Ten dôvod sa volá výmenný kurz. Cena je určená v eurách a na koruny sa preráta pri nejakom kurze napr 32 Sk/Eur ktorý sa pol roka-rok nemení, od 1.1.2009 to bude za 30,126 SK takže väčšina áut by mala zlacniť, aj preto sú teraz také akcie na autá.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

ivka70 Pozri príspevok
nevidim nejaky zavazny dovod, preco by sa ceny aut mali po 1.1. a zavedeni EURa zmenit ...
Urcite vyrazne zdrazeju vsetky sluzby - hlavne stravovanie v restauraciach. Neviem, preco by sa to malo dotknut aut. Podla mna ostanu ceny +- rovnake.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

bepo Pozri príspevok
Ten dôvod sa volá výmenný kurz. Cena je určená v eurách a na koruny sa preráta pri nejakom kurze napr 32 Sk/Eur ktorý sa pol roka-rok nemení, od 1.1.2009 to bude za 30,126 SK takže väčšina áut by mala zlacniť, aj preto sú teraz také akcie na autá.
neverim, ze zlacneju
kurz eura je uzteraz len velmi malo odlisny od konverzneho kurzu ...
+ - budu ceny podobne ako dnes
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Autá sú už teraz lacnejšie ako pred pol rokom tak neviem čomu neveríš- zrovna Škoda robí akciu s Eurobonusom ale aj iné automobilky zlacňujú, jednoducho väčšina automobiliek mala kurz eur/skk niekde okolo 33-34 Sk z minulého roku a tak môžu dať zľavu 30-40 tis Sk bez toho aby zarobili menej ako minulý rok.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Myslím si že na ceny áut a tovarov nebude mať vplyv prechod na EURO ale recesia ktorá práve nastupuje, lebo po prasknutí hypotekárnej bubliny vďaka našim dobrým bratom amíkom, praská komoditná bublina, takže ešte ani tí najlepší analytici nevedia čo všetko sa môže s čím skombinovať.
Musím pri tom citovať môjho profesora z politickej ekonómie " Keby vedel ako odstrániť krízy a jej dôsledky tak dnes chodí po Brodway ,fajčí trabuko a nechá si nalievať šampus a nemusí sa trápiť so študentami"
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...mam taky blbý pocit, že ceny áut pojdu hore:-)
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
časom pôjdu ceny vozidiel hore, lebo sa sprísňujú rôzne kritériá na výrobcov, ohľadne emisií, bezpečnosti a podobne. teraz je naozaj jedna z najlepších príležitostí na kúpu, ceny sú najnižšie a viac, resp, nejako zvlášť výrazne už dole nepôjdu
0 0
nelly1810 nelly1810

nelly1810 je offline (nepripojený) nelly1810

tak isto si mýslím že nebude to výhodné kvoli kurzu,žila som v holandsku v dobe ked sa zavádzalo euro a poviem vám viem čo to tam bolo a holandsko sa neda porovnat ekonomicky so slovenskom ani náhodou ,nebude to jednoduché kto to nezažil nevie o čom to bude,prajem každému pevné nervy,hoci už teraz kto žije na slovensku skláňam poklonu
pekný dník
0 0
nelly1810 nelly1810

nelly1810 je offline (nepripojený) nelly1810

takže radšej kúpte teraz lebo potom nastane" organizovaný chaos"
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

bepo Pozri príspevok
Autá sú už teraz lacnejšie ako pred pol rokom tak neviem čomu neveríš- zrovna Škoda robí akciu s Eurobonusom ale aj iné automobilky zlacňujú, jednoducho väčšina automobiliek mala kurz eur/skk niekde okolo 33-34 Sk z minulého roku a tak môžu dať zľavu 30-40 tis Sk bez toho aby zarobili menej ako minulý rok.
Ano, o aute sa vravi, ze uz den po kupe ma nizsiu hodnotu ako povodnu /ze ani jednodnove auto nepredas za povodnu cenu/.

To ale nesuvisi s prechodom na EURo, ak auto potrebujem teraz, nebudem cakat pol roka, kym zlacneju.

Je to rovnake napr. s pocitacmi, mobilmi a pod.

Rovnaka vybava je cim dalej tym lacnejsia, stale prichadzaju nove modely s vyssimi cenami ...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Pozrite, značky ako BMW, Audi, Mercedes už polroka majú svoje cenníky v euro. Ceny v Sk - lebo na Slovensku stále v obchode môžete platiť len v Sk - a to aj pri kúpe auta - sa prepočítavajú z eura na Sk aktuálnym komerčným (nie konverzným) kurzom "devízy predaj" niektorej z bánk. A ten kurz je dnes okolo 31 Sk.

Takže ak dnes kupujete u BMW auto za 30000 eur, dáte zaň 930000 Sk.

Po 1.1.2009 za auto s cenou 30000 € dáte 30000 €. V prepočte na Sk to bude 903780 Sk.

Čiže - ušetríte vyše 26000 Sk. Alebo sa mýlim?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Jozef Mihál Pozri príspevok
Pozrite, značky ako BMW, Audi, Mercedes už polroka majú svoje cenníky v euro. Ceny v Sk - lebo na Slovensku stále v obchode môžete platiť len v Sk - a to aj pri kúpe auta - sa prepočítavajú z eura na Sk aktuálnym komerčným (nie konverzným) kurzom "devízy predaj" niektorej z bánk. A ten kurz je dnes okolo 31 Sk.

Takže ak dnes kupujete u BMW auto za 30000 eur, dáte zaň 930000 Sk.

Po 1.1.2009 za auto s cenou 30000 € dáte 30000 €. V prepočte na Sk to bude 903780 Sk.

Čiže - ušetríte vyše 26000 Sk. Alebo sa mýlim?
Napriklad dnesny kurz koruny je iba o 0,164 Sk vyssi ako konverzny kurz. Pri 30.000 EUR to cini rozdiel 4920 Sk.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
misomiso Pozri príspevok
Napriklad dnesny kurz koruny je iba o 0,164 Sk vyssi ako konverzny kurz. Pri 30.000 EUR to cini rozdiel 4920 Sk.
Ako spomínal Jozef, berie sa kurz devízy predaj - a pozrel som si kurz 4 bánk: je v rozmedzí 30,674 (slsp) až po 30,714 (vub) - teda rozdiel je väčší. Možná že niektorá banka má výhodnejší kurz, ale predajcovia sú väčšinou naviazaný na jednu banku a tej kurz používajú (napr. Porsche Tatrabanku).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať