Zavrieť

Porady

Vypoved pocas trvania materskej dovolenky

Zdravim vas. Mam otazku a chcem vas poziadat, ci mi vie niekto odpovedat. Vopred dakujem.
Moj problem : Momentalne som na materskej dovolenke, ta mi konci zaciatkom 112008. K zamestnavatelovi, u ktoreho som momentalne zamestnana sa vratit nechcem a preto by som chcela vediet, ako mam postupovat. Totiz sa bojim, ze nebude suhlasit s dohodou k uvedenemu datumu a da mi vypoved s vypovednou dobou. Tomu by som sa chcela vyhnut. Mozem uz teraz napisat ziadost o vypoved dohodou k datumu 112008? Musi mi na nu v nejakej lehote odpovedat? Aka je dlzka vypovednej doby, ak som u neho zamestnana od 2002? Velmi pekne dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    stesynka Pozri príspevok
    Zdravim vas. Mam otazku a chcem vas poziadat, ci mi vie niekto odpovedat. Vopred dakujem.
    Moj problem : Momentalne som na materskej dovolenke, ta mi konci zaciatkom 112008. K zamestnavatelovi, u ktoreho som momentalne zamestnana sa vratit nechcem a preto by som chcela vediet, ako mam postupovat. Totiz sa bojim, ze nebude suhlasit s dohodou k uvedenemu datumu a da mi vypoved s vypovednou dobou. Tomu by som sa chcela vyhnut. Mozem uz teraz napisat ziadost o vypoved dohodou k datumu 112008? Musi mi na nu v nejakej lehote odpovedat? Aka je dlzka vypovednej doby, ak som u neho zamestnana od 2002? Velmi pekne dakujem za odpoved.
    Veľmi jednoduché riešenie - napíšeš výpoveď bez uvedenia dôvodu, doručíš ju zamestnávateľovi do konca augusta a od 1.9. do 31.10. ti bude playnúť výpovedná doba, počas ktorej budeš ešte na materskej (? určite na materskej, nie si náhodou na rodičovskej dovolenke?). Tvoj pracovný pomer sa skončí 31.10.2008 bez toho, aby k tomu zamestnávateľ dával nejaký súhlas.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Ak nemáš v prac.zmluve alebo kolekt.zmluve dohodnutú napr. trojmesačnú výp.dobu, tak platí výp.doba "zo zákonníka práce" § 62 ods.1, ktorá je pre zamestnanca "vždy" 2 mesiace (pri výpovedi zo strany zamastnávatela závisí od počtu odprac.rokov zamestnanca). Takže súhlasím s Chobotom, že výpoved treba doručiť do konca augusta.

    Nie je dôležité, aký dátum ukončenia PP vo výpovedi uvedieš. PP bude končiť aj tak uplynutím výp.doby - vid. § 62 ods.2. Dôležité je len podať výpoved podla § 67 ZP a "doručiť" (osobne alebo doporučene najlepšie s doručenkou) výpoved do konca augusta.

    Pozor na doručenie. Dátum "odoslania" nie je dátum "doručenia"! Pozri § 38 ZP. Ak by napr. list prevzali až 1.9.08 alebo bol vrátený týmto dátumom, tak ti výp.doba začne plynúť až od 1.10.08!

    Môžeš prípadne ešte predtým navrhnúť ukončenie PP dohodou podla § 60 ZP ku konkrétnemu dátumu. Dá sa to príp. urobiť/zoštylizovať aj v jednom liste.
    Naposledy upravil brčko : 11.08.08 at 10:38 Dôvod: zvýraznenie

    stesynka je offline (nepripojený) stesynka

    stesynka
    dakujem vam. velmi ste mi pomohli a potvrdili to, co som si myslela aj ja, len som to chcela mat aj od niekoho ineho potvrdene. este raz vsetkym vdaka a pekny den zelam.

    stesynka je offline (nepripojený) stesynka

    stesynka
    ozaj a este jedna otazocka. tu vypoved bez uvedenia dovodu mam ako napisat? len : tymto davam vypoved v zmysle § 62 odst.2. To staci takto? diky.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    stesynka Pozri príspevok
    ozaj a este jedna otazocka. tu vypoved bez uvedenia dovodu mam ako napisat? len : tymto davam vypoved v zmysle § 67. To staci takto? diky.
    Mohlo by byť aj tak, alebo napr.

    Týmto dávam výpoved podla § 67 Zákonníka práce. Môj pracovný pomer skončí uplynutím dvojmesačnej výpovedenej doby, ktorá začne plynúť v zmysle § 62 ods. 2 ZP.

    Vypoved pocas trvania materskej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.