Zavrieť

Porady

Kde robím chybu?

Milí poraďáci, chcem sa spýtať na názor skúsenejších a už zabehnutých. Mám nasledovný problém: Popri zamestnaní spracovavam účtovníctvo pár menším firmám. Som zamestnaná na 4 hodiny a potom ešte pracujem doma. A tu začína môj problém. Robím podľa môjho názoru od nevidím do nevidím a ked to zrátam, tak ...nič moc.... Je chyba vo mne? V zlej organizácii? Keby som mala zaplatiť nejakú výpomoc, ktorú by som potrebovala, naozaj nemám z čoho. Keď ste si zobrali niekoho na výpomoc, v čom spočívala jeho pracovná náplň? A v čom Vaša? O čo mi ide - ked mi pomáha sestra /lepí bločky, nahadzuje do PC/... ale zložitejšie veci nerobí, zákony nesleduje, nechodí na školenia... len si robí robotu a ja kontrolujem a sedím na porade, nech viem viac, a robím leasingy,odpisy... všetko, čo nevie. A vtedy mám pocit, že všetko urobí ona,tak by jej patril celý nejaký zárobok. Chcem s ňou urobiť dohodu o pracovnej činnosti. Poraďte, koľko tak platíte niekomu, kto robí pre Vás takéto práce? Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Chybu nerobíš nikde. Chybou je nízke ohodnotenie práce účtovníkov, ale to sa traduje už dlhšiu dobu .Takže náprava - v nedohľadne.
    A k práci Tvojej sestry - zodpovednosť za prípadné chyby je na Tebe.

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Melnick Pozri príspevok
    Chybu nerobíš nikde. Chybou je nízke ohodnotenie práce účtovníkov, ale to sa traduje už dlhšiu dobu .Takže náprava - v nedohľadne.
    A k práci Tvojej sestry - zodpovednosť za prípadné chyby je na Tebe.
    ďakujem za odpoveď, vyzerá že máš pravdu,ja už som zúfalá... k tej sestre - viem, a preto sa pýtam ohladom odhodnotenia. Ale hádam bežne sa zamestnávajú v účtovných firmách zamestnanci a zodpovední za prácu je nejaký majiteľ... A preto sa pýtam na plat nejakého zamestnanca, ktorý robí také práce bez zodpovednosti...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Iwett Pozri príspevok
    ďakujem za odpoveď, vyzerá že máš pravdu,ja už som zúfalá... k tej sestre - viem, a preto sa pýtam ohladom odhodnotenia. Ale hádam bežne sa zamestnávajú v účtovných firmách zamestnanci a zodpovední za prácu je nejaký majiteľ... A preto sa pýtam na plat nejakého zamestnanca, ktorý robí také práce bez zodpovednosti...
    V účtovníckej firme žiadny zamestnanec nerobí bez zodpovednosti. Preto treba vyhotoviť aj dohodu o hmotnej zodpovednosti. Prípadne uzavrieť zodpovednostnú poistku.

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    díky smith, mám to celé prejdené, ide mi ale o to, akým pomerom sa delí kvantum práce bez zodpovednosti k práci v malom množstve zo zodpovednostou

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Iwett Pozri príspevok
    díky smith, mám to celé prejdené, ide mi ale o to, akým pomerom sa delí kvantum práce bez zodpovednosti k práci v malom množstve zo zodpovednostou
    Keď žiadna zodpovednosť, tak by som delil 10:90, možno 20:80.

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    smith Pozri príspevok
    Keď žiadna zodpovednosť, tak by som delil 10:90, možno 20:80.
    Ďakujem, a keby bola hmotná zodpovednosť? Aký by bol pomer kvantum jednoduchej práce k práci časovo náročnej, ale veciam zložitejším so všetkým od školení, cez program, vypisovanie daňových priznaní?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Iwett Pozri príspevok
    Ďakujem, a keby bola hmotná zodpovednosť? Aký by bol pomer kvantum jednoduchej práce k práci časovo náročnej, ale veciam zložitejším so všetkým od školení, cez program, vypisovanie daňových priznaní?
    Možno by som pomer upravil max. na 30:70. Ja mám pomer 15:85.

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    veronikasad Pozri príspevok
    Iwett, robíš účto na živnosť alebo na dohodu ?
    pracujem 4 hodiny a vybavila som si živnosť popri zamestnaní. A teraz zvažujem, čo robiť....Prečo sa pýtaš veronika?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Iwett Pozri príspevok
    pracujem 4 hodiny a vybavila som si živnosť popri zamestnaní. A teraz zvažujem, čo robiť....Prečo sa pýtaš veronika?
    Pýtam sa preto, že je rozdiel robiť popri zamestnaní na dohodu /alebo na čierno/ a na živnosť, z ktorej platíš ešte ďalšie odvody /zdravotné poistenie, sociálka,poistenie zodpovednosti za škodu/. Od toho by sa mala odvíjať aj cena.
    Čo sa týka výpomoci, odkedy robím na živnosť, ja osobne sa akosi bojím zveriť niekomu inému, na koho sa nemôžem spoľahnúť. Viac času by mi zabrala kontrola ako si to nahodím sama. Takže radšej menej klientov /aj keď v mojom prípade som si to uvedomila a urobila poriadok až po tom čo som sa začiatkom apríla ocitla v nemocnici/

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    smith Pozri príspevok
    Možno by som pomer upravil max. na 30:70. Ja mám pomer 15:85.
    Díky ani nevieš ako si mi pomohol, pekný večer...

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Na čierno nerobím, som v prac.pomere+živnosť /odvody zatial neplatím/, a zvažujem či nebude lepšie len na živnosť, predsa len tie 4 hod mi chýbajú. Len sa mi nevidí, že ma tá živnosť uživí, a presne ako hovoríš, nerada by som skončila v nemocnici, alebo na psychiatrii...lebo ked robím sama, tak ani nežijem...z práce do pol noci pri PC a ráno do práce... Ale ked si zárobky prerátam :2, tak asi pôjdem pod most k bezdomovcom /lebo nemám nikoho kto by mna a moje deti živil, som na to už 10 rokov sama/. Preto tie otázky, neviem, ako dalej...
    Naposledy upravil Iwett : 11.08.08 at 18:46 Dôvod: doplnenie

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Iwett Pozri príspevok
    Na čierno nerobím, som v prac.pomere+živnosť /odvody zatial neplatím/, a zvažujem či nebude lepšie len na živnosť, predsa len tie 4 hod mi chýbajú. Len sa mi nevidí, že ma tá živnosť uživí, a presne ako hovoríš, nerada by som skončila v nemocnici, alebo na psychiatrii...lebo ked robím sama, tak ani nežijem...z práce do pol noci pri PC a ráno do práce... Ale ked si zárobky prerátam :2, tak asi pôjdem pod most k bezdomovcom /lebo nemám nikoho kto by mna a moje deti živil, som na to už 10 rokov sama/. Preto tie otázky, neviem, ako dalej...
    Pred takýmto rozhodnutím som stála pred 5 rokmi, keď sa rušila firma v ktorej som pracovala. Som sama, 2 dcéry na vysokej škole - bolo to ťažké rozhodovanie, ale dnes neľutujem. Aj keď sa musím priznať, že pred 5 rokmi som nezačínala od nuly, JU som predtým robila na dohodu dobrých 10 rokov popri zamestnaní.

    S psychiatriou nestraš, ja som si poležala na JISke s emboliou plúc.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Iwett, zamestnaj sestru na dohodu, odvody Ťa moc nezaťažia a aj Ty si finančne pomôžeš.

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Veronika, s tou psychiatriou som nemyslela teba...to ja sa cítim niekedy ako pred zrútením... a ďakujem veľmi pekne za názor a skúsenosť....pekný večer

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Melnick Pozri príspevok
    Iwett, zamestnaj sestru na dohodu, odvody Ťa moc nezaťažia a aj Ty si finančne pomôžeš.
    ďakujem za radu....aj to mienim, len nemám takú istotu a preto sa tu tak vypytujem....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.