Zavrieť

Porady

Prehľad za rok 2003 a hlásenie

Potrebovala by som súrne tlačivo "Prehľad" za rok 2003 a "Hlásenie" za rok 2003. Ak má niekto tieto tlačivá k dispozícii, nemohol by ich hodiť na net?

Ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vierkat je offline (nepripojený) vierkat

    vierkat
    Poprosím Vás o radu... (lebo už som zúfalá)
    Ako mám vyplniť prehľady a hlásenie za rok 2003? Problém je v tom, že preddavky, ktoré sa v tom čase platili z miezd, nie sú po teraz zaplatené, takže v kolónke "Odvedené" dám 0,-?
    V roku 2003 boli u nás minimálne mzdy, to znamená, že by malo byť aj niečo od daňového úradu vrátené - ako preplatok. Tento preplatok by mal byť vyčíslený v hlásení?
    Ďakujem za radu...

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Odvedené dáš 0. Si dlžná DU. Preplatok zistíš z ročných vyúčtovaní, a vyčísliš ho v hlásení, ak nejaký vznikne.

    Vevey je offline (nepripojený) Vevey

    Vevey
    Mne to z www.drsr.sk nakoniec nejde vytlacit, lebo mame sice acrobata, ale asi nie ich verziu, jednoducho nakoniec to nie je vytlacene, ale len vyplnene. Nemate to prosim niekto v subore *.doc alebo nieco podobne?

    vierkat je offline (nepripojený) vierkat

    vierkat
    lenkak
    Odvedené dáš 0. Si dlžná DU. Preplatok zistíš z ročných vyúčtovaní, a vyčísliš ho v hlásení, ak nejaký vznikne.
    Lenka, v tej prvej a druhej časti sa uvedie nedoplatok a ten preplatok vlastne daňový úrad zistí z tej tretej časti, kde sú rozpísaní zamestnanci a jednotlivé ich preplatky, alebo treba dať ešte nejakú ďalšiu žiadosť o vrátenie preplatkov?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Správne si to pochopila, len neviem či Ti DU vráti tie preplatky zamestnancov, skôr by som povedala, že po dohode s nimi by Ti odčítali tú hodnotu preplatkov s tvojou nezaplatenou odvodovou povinnosťou (ak je preplatok zamestnnacov nižší ako tvoj nedoplatok).

    vierkat je offline (nepripojený) vierkat

    vierkat
    Presne o to mi išlo, aby to bolo odčítané z tej daňovej povinnosti, len to z toho hlásenia tak nevyplýva. Ďakujem Ti...

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Zdaniteľné príjmy riadok 0. riadky 4 v časti III. znamenajú v hlásení hrubé mzdy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.