Zavrieť

Porady

obklad podkrovia.

Prajem dobrý večer.
Chcela by som Vás poprosiť o radu. Chystáme sa robiť stropy do podkrovia. Chcela by som vedieť Váš názor na to, keby sa na izoláciu pripevnili drevené lišty,( aby sa dosiahla vzduchová medzera), na ktoré by sa nabili drevené dosky, a na ne sa pripevnil polystyrén, ktorý by sa už len osieťkoval.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anka1212 je offline (nepripojený) anka1212

    anka1212
    ahoj , no na tuto otazku by skor odpovedal moj otec ked som bola mala,pomahala som mu, obkladali sme podkrovnu izbu sklennou izol.vatou a namiesto normalnych stien sme zvolili obklad drevenymi listami pekne to vyzera......

    jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

    jojkoz
    Neviem naco vzduchova medzera ?
    Kazdopadne treba pod izolaciu dat parozabranu a potom kludne moze ist ten EPS + lepidlo a sietka.

    Ja sam tiez este nie som rozhodnuty ci budem davat sadrokarton alebo tiez EPS ..... a klasicka omietka ako aj ostatne steny.
    Mne sa uplne hladke steny moc nepacia

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Ahoj "jojkoz".Vzduchová medzera určite ano. Eliminuje totiž prudké teplotné zmeny a slúži na zvýšenie funkčnosti skladby. Má to veľa s prehrievaním stavby a odvetraní plášťa sterchy a jeho samotného fungovania.
    Na konkrétnu konštrukciu si treba zvoliť konkrétnu skladbu a posúdiť výpočtom ( aj s povrchovými úpravami ). To všetko je teória, ale v pratickom riešení sa však realizovaná skladba od nej veľmi neodlišuje. Každý rozumný človek si necháva určité rezervy, ale to je normálne. nakoniec aj návrh sa musí prispôsobiť predajnému sortimentu ( zaokrúhluj pozitívne nahor - väčšia hrúbka väčšia úšpora tepla).

    Troška počítania nikoho nezabila, pričom v konečnom dúsledku môžeš aj ušetriť.

    jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

    jojkoz
    Milan.Žiška Pozri príspevok
    Ahoj "jojkoz".Vzduchová medzera určite ano. Eliminuje totiž prudké teplotné zmeny a slúži na zvýšenie funkčnosti skladby. Má to veľa s prehrievaním stavby a odvetraní plášťa sterchy a jeho samotného fungovania.
    Ty mas ale na mysli odvetravaciu medzeru NAD izolaciou (paropriepustnou foliou) - v otazke som to vsak pochopil POD izolaciou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.