Zavrieť

Porady

§ 69 ods. 1 pism. b) Zákonníka práce

Dobry den,

chcela by som sa informovat, ak mi vie niekto poradit ako je to s § 69 ods. 1 pism b) Zakonnika prace. Ide o okamzite skoncenie pracovneho pomeru z dovodu neplatenia miezd zamestnancom. Zamestnavatel nam nevyplatil mzdu za maj a jun a od 18. jula je v konkurznom konani.
Kedze zamtel nevyplatil mzdu za maj - do 15. augusta sme mohli dat okamzite skoncenie pp podla § 69 ods. 1 pism. b).
To iste kedze zamtel nevyplatil mzdu ani za jun - do 15. septembra mozeme dat okamzite skoncenie pp podla § 59 ods. 1 pism. b)

Konkurz bol vyhlaseny 18. jula - preto sa chcem opytat, ked nam zamtel nevyplatil mzdu za 1.-18. jul - mozeme aj v tomto pripade dat okamzite zrusenie pp podla § 69 ods. 1 pism. b) do 15. oktobra???

Druha otazka - kedze od 19. jula by nam mal vyplacat mzdu spravca a ak ju nevyplati - v tomto pripade tiez plati § 69 ods. 1 pism b) alebo sa to uz na spravcu nevztahuje a riadi sa to inym zakonom???

PROSIM AK MI VIE NIEKTO PORADIT, BUDEM VELMI VDACNA.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzula23 je offline (nepripojený) zuzula23

    zuzula23
    citala som to, no to co je tam uvedene nie je pravda. Vela ludi si dalo ukoncenie pp podla §69 a su platne. Ja sa pytam na ten jul, kedze 18. jula bol vyhlaseny konkurz a nastupil spravca, ci plati tento § aj nadalej.

    § 69 ods. 1 pism. b) Zákonníka práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.