Zavrieť

Porady

PORADA - PRIHLASENIE, NACITANIE STRANKY, ODHLASENIE

Mam ohladne prihlasenia a prace na Porade niekolko otazok:
Zakladne info: pouzivam Mozila Firefox 3.xx na windows XP - SP2, cokies povolene na porada server, java skript tiez povoleny.
Otazky:
1. Je moznost nastavenia zaloziek tak, aby sa mi vzdy otvorila posledna stranka danej temy. Zatial, co mam nastavene, sa mi vzdy otvori iba stranka ktoru som nastavoval do zalozky. Rovnalym sposobom ako poradacke mam napr aj zalozku : http://forum.lide.cz/forum.fcgi?akce...forum_ID=65524 a tam mi to skoci vzdy na posledny prispevok danej temy. Je pravda, ze maju ine radenie sprav, najcerstvejsia je navrchu, kdezto na porade je naspodku.
2. Mam na kartach otvorenych niekolko stranok, preco po par minutach, ked sa vratim na poradu z inej stranky som odhlaseny, resp. ked chcem pisat prispevok, tak sa musim opat prihlasit.

Za odpovede a rady vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kergulaan Pozri príspevok
    2. Mam na kartach otvorenych niekolko stranok, preco po par minutach, ked sa vratim na poradu z inej stranky som odhlaseny, resp. ked chcem pisat prispevok, tak sa musim opat prihlasit.

    Za odpovede a rady vopred dakujem

    Pri prihlasovaní zaškrtávam políčko "zapamätať", a vtedy ma nevyhadzuje.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    kergulaan Pozri príspevok
    Mam ohladne prihlasenia a prace na Porade niekolko otazok:
    Zakladne info: pouzivam Mozila Firefox 3.xx na windows XP - SP2, cokies povolene na porada server, java skript tiez povoleny.
    Otazky:
    1. Je moznost nastavenia zaloziek tak, aby sa mi vzdy otvorila posledna stranka danej temy. Zatial, co mam nastavene, sa mi vzdy otvori iba stranka ktoru som nastavoval do zalozky. Rovnalym sposobom ako poradacke mam napr aj zalozku : http://forum.lide.cz/forum.fcgi?akce...forum_ID=65524 a tam mi to skoci vzdy na posledny prispevok danej temy. Je pravda, ze maju ine radenie sprav, najcerstvejsia je navrchu, kdezto na porade je naspodku.
    2. Mam na kartach otvorenych niekolko stranok, preco po par minutach, ked sa vratim na poradu z inej stranky som odhlaseny, resp. ked chcem pisat prispevok, tak sa musim opat prihlasit.

    Za odpovede a rady vopred dakujem
    K tej poslednej stránke - je taká nejaká možnosť, aj keď nie tak priamo. Ale keĎ si otvoríš danú tému a si prihlásený, tak porada vie, ktorý príspevok si čítal naposledy. Hore je text (hypertextový odkaz) "Pozrieť prvý nečítaný". Keď na to klikneš, tak ťa presmeruje na prvý príspevok v téme, ktorý si nečítal.

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    1. ...ked otvoris danu temu..., ved o to mi islo. aby som nemusel otvarat danu temu a tam sa navigoval. Aby som mal na zalozkach svojich 5-7 tem do ktorych prispievam a ked mam cas na poradu tak ich vsetky otvorim pozrem sa na posledne prispevky az k tomu mojmu a viem o co ide. a to vsetko bez klikania na posledny prispevok / posledna strana.
    Tato moja otazka bola skor zamerana na administratorov fora, lebo aspon podla mojich chabych vedomosti, tieto moznosti su v ich rukach ak to teda dany softvare umoznuje - ved ako som daval v uvodnej sprave ten link, tak ta to vyhodi vzdy na vrch a dole si to uz prejdes. zda sa mi to logickejsie a prehladnejsie.
    2. rada dobra vyskusana funguje - dik

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kergulaan Pozri príspevok
    1. ...ked otvoris danu temu..., ved o to mi islo. aby som nemusel otvarat danu temu a tam sa navigoval. Aby som mal na zalozkach svojich 5-7 tem do ktorych prispievam a ked mam cas na poradu tak ich vsetky otvorim pozrem sa na posledne prispevky az k tomu mojmu a viem o co ide. a to vsetko bez klikania na posledny prispevok / posledna strana.
    Tato moja otazka bola skor zamerana na administratorov fora, lebo aspon podla mojich chabych vedomosti, tieto moznosti su v ich rukach ak to teda dany softvare umoznuje - ved ako som daval v uvodnej sprave ten link, tak ta to vyhodi vzdy na vrch a dole si to uz prejdes. zda sa mi to logickejsie a prehladnejsie.
    2. rada dobra vyskusana funguje - dik
    K tým tvojím témam: Existuje zoznam sledovaných tém, kam si môžeš svoje zaradiť. A dokonca možnosť dať si zaslať na mail, ak sa v danej téme objaví nový príspevok. A v zozname sledovaných témach sa môžeš jedným kliknutím dostať na posledný príspevok.

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    smith Pozri príspevok
    K tým tvojím témam: Existuje zoznam sledovaných tém, kam si môžeš svoje zaradiť. A dokonca možnosť dať si zaslať na mail, ak sa v danej téme objaví nový príspevok. A v zozname sledovaných témach sa môžeš jedným kliknutím dostať na posledný príspevok.
    No asi som trochu natvrdly ale nechapem ako riesi tebou navrhovane riesenie otazku otvarania tem zo zaloziek priamo na posledny prispevok. To ze ma bude email upozornovat na prispevok (preboha len to nie ved by som sa z toho preberania posty zblaznil), alebo nastavenie sledovania, stale sa dostavam do toho isteho stavu ako som teraz.: vojdi do porady, vyber temu, chod na poslednu stranu a citaj. Este raz davam link - vyskusaj ho, daj si ho do zaloziek a vzdy sa dostanes na posledny napisany prispevok a ,,,,....

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    smith Pozri príspevok
    K tým tvojím témam: Existuje zoznam sledovaných tém, kam si môžeš svoje zaradiť. A dokonca možnosť dať si zaslať na mail, ak sa v danej téme objaví nový príspevok. A v zozname sledovaných témach sa môžeš jedným kliknutím dostať na posledný príspevok.
    Mne osobne sa veľmi sledovanie tém neosvedčilo, ani tá možnosť s mailom.

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    No vidim, ze tema zamrzla, alebo na to nik nevie odpovedat.
    Takze otazka, je tu nejak moznost napisat tento typ otazky cloveku zodpovednemu za chod a nastavenie programu Porady.
    Nemyslim admina, skor nejaky tech support

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    kergulaan Pozri príspevok
    No vidim, ze tema zamrzla, alebo na to nik nevie odpovedat. ...
    Neviem, či toto hľadáš, ale v Nastaveniach / upraviť možnosti / usporiadanie príspevkov sa dá nastaviť spôsob ich zobrazenia.

    Ja mám nastavené: Lineárne od konca - a zobrazí sa mi otvorená téma vždy na posledne pridanom príspevku....

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    Stefan 2005
    Moc dik - cast otazky uz je vyriesena. Otvara sa mi to na poslednom prispevku atd. Este to otestujem ako to bude pri vytvoreni zaloziek vo FF - ci to otvori na poslednom prispevku, alebo na presne udanej stranke.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.