Zavrieť

Porady

Spadnutý komín Schiedel

Po piatkovej búrke som na stavbe našiel spadnutý komín. Komín mal 8 merov, vo výške 3 m bol ukotvený platňou prvého poschodia, zvyšných 5 metrov spadlo - odlomilo sa tesne nad platňou. Komín bol typu Schiedel Uni. Okolo komína sú postavané obvodové múry do výšky cca 2,5m, strecha ešte nie je. Mám niekoľko otázok:
  1. mohol dobre postavený komín spadnúť len vplyvom počasia, alebo pád znamená že bol zle postavený?
  2. tepelná izolácia komínovej vložky (nejaký druh kamennej vlny) je kompletne premočená - aj v spodnej nepoškodenej časti komína (prípadná výmena veľmi obtiažna). Bude po vysušení funkčná?
  3. zmluve so stav. firmou nemám žiadnu klauzulu o zodpovednosti za škody spôsobené živlami. Zmluva je na hrubú stavbu. Ako sa mám postaviť k prípadnej požiadavke na doplatenie za opravu?
  4. mohla byť pádom poškodená statika platne prvého poschodia? Platňa nemá žiadne viditeľné poškodenie.
Usporiadat
Bagovka Bagovka

Bagovka je offline (nepripojený) Bagovka

Viete mi poradiť? Ideme stavať komín a nevieme sa rozhodnúť či zvoliť schiedel Uni plus alebo schiedel SIH plus. Cenový rozdiel je skoro 20 000 sk. Dvaja ľudia nám poradili ten lacnejší, že to je to isté, rozdiel je iba vo výrobcovi. Ale nerada by som šetrila tam, kde chcem mať 100% istotu, že bude fungovať ako má.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať