Zavrieť

Porady

Potvrdenie o príjme zamestnanca pre banku

Ahoj Poraďáci,

som mzdárka a dnes prišiel za mnou jeden zamestnanec, ktorý má pracovný pomer na dobu určitú do 31.12.2005, a požiadal ma, či by som mu nemohla potvrdiť "Potvrdenie o príjme" na účely získania úveru z banky, ale s tým, že by som mu tam dala klamlivú informáciu, že je zamestnaný na dobu neurčitú lebo vraj inak mu úver banka nedá.

Myslíte, že to môžem urobiť?
Doplňujúce informácie: úver chce do výšky 30.000, u nás má brutto plat 13.500 Sk a je predpoklad, že sa mu po ukončení skúšobnej doby, prac. zmluva predĺži...

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    uko je offline (nepripojený) uko

    uko
    my sme dali tiez nepravdive potvrdenie. banka si to overovala len telefonicky u toho kto to potvrdenie u nas vydal. myslim, že sa nemusis bat. ide o malu sumu.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    To sú tie nezmyselné opatrenia bánk, ked robia obstrukcie ludom, ktorí su zamestnani na dobu urcitu. Akoby pri dobe neurcitej mali istotu, ze bude zamestnany vecne. Inak by ich to nemalo zaujimat vôbec, lebo to nema priamy suvis s ucelom uveru.

    U nas napr. novi pracovnici maju prac. zmluvu na 1 rok a potom sa meni na dobu nerucitu. Jedna kolegyna tiez mala problemy s bankou kvôli tomu a tiez jej napisali, ze je na dobu neurcitu.

    Ak by aj na to niekto prisiel, tak to zahraj, ze si sa pomylila.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Všeličo sa dá, ale vážne potvrdenie nech podpíše vedenie, ak s tým súhlasí. Poznám prípad, kedy si peň.ústav žiadal aj potvrdenie zo sociálky o odvodoch - a tam vidno, koľko naozaj zamestnanec zarába.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ja som tiež mala takúto požiadavku od zamestnanca, ktorý mal PP na dobu určitú ... na potvrdení bola hláška, že: "zamestnávateľ potvrdzuje pravdivosť uvedených údajov" ... ja som možno príliš opatrná, ale ja som v tom potvrdení neklamala ... napísala som, že má PP na dobu určitú ... nikdy nevieš, akú platobnú disciplínu bude mať ten-ktorý zamestnanec, no a potom neviem čo by nasledovalo zo strany banky ...

    marika1 je offline (nepripojený) marika1

    marika1
    Každý dá potvrdenie, ako sa dohodne s vedením firmy. Keď je to klamlivé, nech podpíše majiteľ, šéf firmy. Hlavne keď sú príjmy nižšie a úver potrebuje dotyčný väčší. Vtedy je problém. A mzdárka by to nemala mať na hlave, keď sa dohodne zamestnanec s majiteľom, nech si to aj podpíšu.

    Ale mala som jeden prípad, ktorý skončil na polícii. Dotyčný neplatil a vtedy som musela dokladovať všetko a samozrejme šéf tam poslal na vypočutie mňa. No potvrdený príjem bol OK. Neviem ako sa to skončilo, lebo som odtiaľ odišla.

    Liva je offline (nepripojený) Liva

    Liva
    Myslím si, že všetko závisí od teba.Napísala si, že po skončení skúšobnej dobe sa mu zmluva predĺži.Pokiaľ je v skúšobnej dobe nemusíš sa trápiť, čo napíšeš,lebo banka pokiaľ viem úver neposkytne pokiaľ je v skúšobnej dobe.Ja som tiež napísala zamestnancovi, ktorý bol na dobu určitú na dobu neurčitú ale problémy som nemala.Záleží aj v ktorej banke si chce zobrať úver.Niektoré banky si pýtajú aj pracovné zmluvy+výplatné pásky.Ale keď chceš pomôcť...

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Tiež som tak chcela pomocť a pridala som si prácu. Dnes robím zrážky zo mzdy pre neplatenie.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Súhlasím s Ivenkou, potom exekúcie to je jedna báseň.
    Ja tiež nerobím výnimky a keď sa šéfstvo pýta na môj názor som v tom rázna, že nech si počkajú na koniec skúšobnej a potom nech prídu. V mojom ponímaní je to dosť špekulatívne, keď sa ledva zamestnám a hneď si idem požičať peniaze. A v skúšobnej dobe ešte horšie, ja som opatrná.
    Je len málo slušných ľudí, ktorí si budú vážiť čo pre nich urobíte, ale za to je dosť tých čo na vás budú ukazovať to je tá čo mi to zle urobila.

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Bionda
    Je len málo slušných ľudí, ktorí si budú vážiť čo pre nich urobíte, ale za to je dosť tých čo na vás budú ukazovať to je tá čo mi to zle urobila.
    "Za dobrotu, na žobrotu!"

    Marta V je offline (nepripojený) Marta V

    Marta V
    Ja by som nedala potvrdenie že je zamestnaný na dobu neurčitú keď to tak nie je. Mala som podobrný prípad, našťastie som doklad nepodpísala ja, ale riaditeľ. Pracovník pôžičku dostal, zobral peniaze a odišiel za priatelkou do zahraničia a viac sa neukázal. Bol nezvestný, pátralo sa po ňom a banka prišla aj na to, že potvrdenie nebolo pravdivé. Boli z toho nepríjemnosti pre riaditeľa a pôžičku nakoniec splatil ručiteľ.

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Marta V, určite je to neprijemne. A ešte dodám, že to že ja resp.bol napisaný vyšší plat
    tak podľa zrážok určených bankou na základe potvrdeného príjmu teraz mám o termín naviac. Musím totiž posielať peniaze šekom akože za firmu pretože z vyplaty by som mu nemohla dodržať živ.minimum.

    sobica je offline (nepripojený) sobica

    sobica
    Ahojte chcela by som sa spýtať ohľadom týchto potvrdení. Keď vyžadujú "základný mesačný plat" a zamestnanec je odmeňovaný hodinovou mzdou čo tam mám uviesť?
    Ďakujem

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    sobica Pozri príspevok
    Ahojte chcela by som sa spýtať ohľadom týchto potvrdení. Keď vyžadujú "základný mesačný plat" a zamestnanec je odmeňovaný hodinovou mzdou čo tam mám uviesť?
    Ďakujem
    Asi by som uviedol sumu, ktorú dostanem vynásobením hodnovej mzdy a mesačným základným fondom pracovného času (teda bez nadčasov).

    sobica je offline (nepripojený) sobica

    sobica
    To som v podstate aj urobila. Len som si to chcela overiť. Uvidíme či mi to neprinesie naspäť. Ďakujem za pomoc.
    Pekný deň.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Ahojte, vypisujem potvrdenie pre banku zamestnancovi. V kolonke zakladny mesacny prijem nevypisujem nic, kedze zamestnanec je odmenovany ukolovou mzdou a to sa neda urcit zakl.mes. prijem.
    Ale moja otazočka by znela.Ked chce banka čistý mesačný príjem, alebo ročny, píšem príjem s danovym bonusom(ČM k výplate), alebo prijem od kt. odpočítam dan. bonus(ČM)???

    dessire je offline (nepripojený) dessire

    dessire
    Rozhodne potvrdiť pravdu. Možno to nebude jediný prípad a ako zamestnávateľ sa firma pre banky stane nespoľahlivá a už nikto alebo málokto nemusí dostať úver kvúli nespoľahlivému zamestnávateľovi.
    Navyše, ak čoskoro bude zmluva predĺžená, takú dobu hádam môže zamestnanec počkať. Ak už zmluva bola raz predĺžená, pre banku je to akoby sa neprerušila a posudzuje to ako dobu neurčitú.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.