Zavrieť

Porady

Tetuška na SÚ nechce vydať stavebné povolenie

"Administratívna pracovníčka" na stavebnom úrade nám nechce vydať stavebné povolenie a argumentuje tým, že nie sú ešte skolaudované IS a tým nás chce vlastne chrániť. Postupuje síce presne v súlade zo Stavebným zákonom (vraj?), ale takto si to nevykladá žiadny stavebný úrad, okrem Kvetoslavova. Do konca roka by mali byť dokončené IS, ale chceli by sme s výstavbou začať čím skôr. Na výstavbu základov a vytiahnutie múrov predsa vystačím s vlastnou studňou a generátorom.
Viete mi niekto poradiť, ako mám legálne postupovať? Nedá sa pripísať do SP, že stavebník nebude požadovať od obce výstavbu IS. (Samozrejme ku kolaudácii RD akceptujem kolaudáciu IS.)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Tiež som sa s tým nestretla, že k stavebnému povoleniu musia byť IS. My sme vždy SP vydali a IS musia byť ku kolaudácii a nie k stavebnému povoleniu. Tomu sa teda čudujem. Však to ako si zabezpečíš IS keď nie sú skolaudované je Tvoj problém a nie stavebného úradu. Veď stavať sa dá bez el.energie - základy vykope stroj, betón dovezie domiešavač - skús takto argumentovať, možno ich presvedčíš.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ani ja som nemal IS pri vydaní stav.povolenia. Až dodatočne som získal prípojku na el.energiu. Kým nebola, tak som platil svojej tete za spotrebované kWh.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Výklad zákonov niektorými "tiež" nami platenými pracovníkmi štátnej správy je niekedy zaujímavý. Skús ziskať informáciu od "tetušky na SÚ", čo by ju mohlo presvedčiť aby zmenila názor. Možno sa dozvieš niečo s čoho budeme všetci múdrejší.

    PS: Za pokus nič nedáš, alebo hádam aj hej?
    Naposledy upravil Milan.Žiška : 19.08.08 at 17:50 Dôvod: výpadok

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    Možno má tetuška obavy, že investor nezabezpečí výstavbu sietí a potom budú občania tlačiť na OcÚ, aby s tým niečo robil.
    Nejde náhodou o výstavbu na "zelenej lúke", kde je treba priviesť všetko?

    Rudlo1 je offline (nepripojený) Rudlo1

    Rudlo1
    Momentalna situacia je taka, ze k hraniciam asi 30 pozemkov je privedena vodovodna, plynova a kanalizacna pripojka. Projekt elektriny je schvaleny, lenze ZSE maju 200-dnove dodacie lehoty... Potom uz len osvetlenie a cesta. Investor ma eminentny zaujem o dobudovanie IS (zvysuje to cenu este nepredanych pozemkov...). Takze je velmi mala pravdepodobnost, ze by sa IS nevybudovali.
    Mame este nejake legalne moznosti ako dostat SP?

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    O legálnych možnostiach neviem, iba o nelegálnych. Niekedy treba vedieť trochu pritlačiť, požiadať, poprosiť - no neviem, či si vyskúšal. Alebo tetuške povedz, nech si zistí na iných úradoch, či sa aj tam tak tvrdošijne držia zákona pri vydaní SP.

    mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

    mladymuz
    minuly tyzden mi kamarat povedal, ze stavebne povolenie nemoze vybavovat skor, lebo by ho aj tak nedostal, kvoli tomu, ze do oblasti neboli privedene este IS a vsetko je v rieseni. Lokalita pri NR. Vsetky dalsie kroky zabezpecuje nejake zdruzenie.
    Na privedenie IS do oblasti tym padom cakaju vsetci majitelia novovzniknutých parciel hoci tam je uz kompletna dokumentacia aj na radovu zastavbu.

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    Predpokladám, že pozemok máte od investora kúpený. Predal Vám ho ako čo? Stavebný pozemok? Alebo máte len zmluvu o budúcej zmluve?

    Tetuška na SÚ nechce vydať stavebné povolenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.