Zavrieť

Porady

Materská a rodičovská dovolenka - dovolenka

Chcela by som sa opýtať, či podľa novelizovaného ZP od 1.7.2007 žena, ktorá nastúpi na materskú dovolenku - nebude sa jej krátiť dovolenka za bežný kalendárny rok? A keď nastúpi na rodičovskú dovolenku - bude sa krátiť dovolenka za bežný kalendárny rok? Pred touto novelizáciou dovolenka sa krátila len z dôvodu rodičovskej dovolenky. Ako je to presne podľa nového ZP?
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Czereova Monika Pozri príspevok
Chcela by som sa opýtať, či podľa novelizovaného ZP od 1.7.2007 žena, ktorá nastúpi na materskú dovolenku - nebude sa jej krátiť dovolenka za bežný kalendárny rok? A keď nastúpi na rodičovskú dovolenku - bude sa krátiť dovolenka za bežný kalendárny rok? Pred touto novelizáciou dovolenka sa krátila len z dôvodu rodičovskej dovolenky. Ako je to presne podľa nového ZP?
Je to rovnako ako predtým, za výkon práce sa považuje materská dovolenka.

Tu je o tom veľa popísaného:

http://www.porada.sk/t76679-rodicovs...darny-rok.html
Naposledy upravil Chobot : 18.08.08 at 14:11
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Czereova Monika Pozri príspevok
Chcela by som sa opýtať, či podľa novelizovaného ZP od 1.7.2007 žena, ktorá nastúpi na materskú dovolenku - nebude sa jej krátiť dovolenka za bežný kalendárny rok? A keď nastúpi na rodičovskú dovolenku - bude sa krátiť dovolenka za bežný kalendárny rok? Pred touto novelizáciou dovolenka sa krátila len z dôvodu rodičovskej dovolenky. Ako je to presne podľa nového ZP?
uveď prosím konkrétne dátumy nástupu na materskú a rodičovskú dovolenku ...
0 0
Czereova Monika Czereova Monika

Czereova Monika je offline (nepripojený) Czereova Monika

Potrebujem len vedieť, či podľa novelizovaného ZP (1.9.2007) je tam zmena pri dovolenkách, čo sa týka materskej a rodičovskej dovolenky.
Pred touto novelou materská dovolenka sa rátala ako výkon práce, rod.dov.nie.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Czereova Monika Pozri príspevok
Potrebujem len vedieť, či podľa novelizovaného ZP (1.9.2007) je tam zmena pri dovolenkách, čo sa týka materskej a rodičovskej dovolenky.
Pred touto novelou materská dovolenka sa rátala ako výkon práce, rod.dov.nie.
Máš to o dva príspevky vyššie - však som ti písal, že ej to rovnako ako predtým. V tomto novela ZP nepriniesla zmenu.
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

A ako je to v takomto prípade ak žena od 2.1.2008 do 1.2.2008 je PN, od 2.2.2008 nastúpi na materskú dovolenku a od 17.8.2008 nastúpi na rodičovskú dovolenku, na koľko dní má nárok na dovolenku v roku 2008?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Jana1303 Pozri príspevok
A ako je to v takomto prípade ak žena od 2.1.2008 do 1.2.2008 je PN, od 2.2.2008 nastúpi na materskú dovolenku a od 17.8.2008 nastúpi na rodičovskú dovolenku, na koľko dní má nárok na dovolenku v roku 2008?
Podľa hrubého výpočtu mi to vychádza na 11/12 ročného nároku dovolenky. Teda ak má nárok 20 dní ročne, tak to bude 18,5 dňa dovolenky.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Jana1303 Pozri príspevok
A ako je to v takomto prípade ak žena od 2.1.2008 do 1.2.2008 je PN, od 2.2.2008 nastúpi na materskú dovolenku a od 17.8.2008 nastúpi na rodičovskú dovolenku, na koľko dní má nárok na dovolenku v roku 2008?
pozerala som priamo prac.kalendár, http://www.calendar.sk/worktime-sksk.php tak ak som správne rátala, tak neodpracované boli:
2.1.-1.2.08 = 22+1 = 23dní PN
17.8.-31.12.08 = 10+22+66dní=98dní RD
spolu v r.2008 neodpracovaných = 121dní

takže krátenie o 2/12-tiny, teda nárok na 10/12-tin z celoročného nároku
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

Ďakujem veľmi pekne za odpovede a ešte by som sa chcela opýtať, dovolenku má čerpať po ukončení rodičovskej dovolenky (t.j. v roku 2011) alebo jej ju môžem preplatiť ešte v tomto roku?
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Jana1303 Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne za odpovede a ešte by som sa chcela opýtať, dovolenku má čerpať po ukončení rodičovskej dovolenky (t.j. v roku 2011) alebo jej ju môžem preplatiť ešte v tomto roku?
dovolenku jej môžeš preplatiť len pri ukončení PP.

Vyčerpať si ju môže aj po ukončení MD, pred začatím čerpania RD, ak chce. No rozumnejšie je, podla mna, si ju ponechať na čerpanie po ukončení RD, napr. z dôvodu privykania dieťaťa na škôlku atd. Ale to už je na nej, ako sa rozhodne.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Jana1303 Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne za odpovede a ešte by som sa chcela opýtať, dovolenku má čerpať po ukončení rodičovskej dovolenky (t.j. v roku 2011) alebo jej ju môžem preplatiť ešte v tomto roku?
Nemôžeš ju preplatiť, bude si ju môcť vyčerpať, až sa vráti z rodičovskej dovolenky.

Preplatiť dovolenku môžeš len v prípade ukončenia PP.
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

Ďakujem za radu.
0 0
dada 1 dada 1

dada 1 je offline (nepripojený) dada 1

Prosím o radu, materská dovolenka je poskytnutá od 17.1.2008, podľa dokladu, ktorý doniesla zamestnankyňa odvtedy sa neozvala. Skončenie materskej dovolenky bolo 30.7.2008/?/ mám s týmto dátumom prihlásiť zamestnankyňu na poberanie rodičovskej dovolenky.ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dada 1 Pozri príspevok
Prosím o radu, materská dovolenka je poskytnutá od 17.1.2008, podľa dokladu, ktorý doniesla zamestnankyňa odvtedy sa neozvala. Skončenie materskej dovolenky bolo 30.7.2008/?/ mám s týmto dátumom prihlásiť zamestnankyňu na poberanie rodičovskej dovolenky.ďakujem
Najprv musíš urobiť zmenu cez RLFO- ukončenie MD, a potom druhým RLFO- prerušenie- nástup na RD.
0 0
dadkabrnova dadkabrnova

dadkabrnova je offline (nepripojený) dadkabrnova

Ahoj chcela by som sa opýtať či mám nárok od zamestnávateľa na materskú keď som zamestnaná od 6.9.2008 na dobu neurčitú. Dakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

dadkabrnova Pozri príspevok
Ahoj chcela by som sa opýtať či mám nárok od zamestnávateľa na materskú keď som zamestnaná od 6.9.2008 na dobu neurčitú. Dakujem
Myslíš materskú dovolenku, alebo materský príspevok? Lebo to sú 2 úplne rôzne pojmy a veci, viac som o tom písal tu:

http://www.porada.sk/712538-post3.html

Takže u zamestnávateľa máš nárok na materskú dovolenku, ak si tehotná. Materský príspevok ti ale nevypláca zamestnávateľ, ale vypláca ho soc. poisťovňa. A nárok na materský príspevok je vtedy, keď si si platila nemocenské poistenie v priebehu posledných 2 rokov aspoň 270 dní.

Nepíšeš, čo si robila pred 6.9.2008, preto ti neviem povedať, či budeš mať nárok na materský príspevok alebo nie. Ak si si neplatila nemocenské poistenie (napr. bola si dobrovoľne nezamestnaná), tak nárok nebudeš mať.
Naposledy upravil Chobot : 27.01.09 at 08:34
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

Prijemny den,
potrebujem len utvrdit: Mam mamicku na materskej dovolenke od 30.7.2008, dietatko sa narodilo 29.9.2008. 28. tyzdnov materskej jej konci 10.2.2009, a od 11.2.2009 jej zacina rodicovska do 29.9.2011. Prosim potvrdte alebo vyvratte ak je to nespravne. Dakujem!
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

tinka111 Pozri príspevok
Prijemny den,
potrebujem len utvrdit: Mam mamicku na materskej dovolenke od 30.7.2008, dietatko sa narodilo 29.9.2008. 28. tyzdnov materskej jej konci 10.2.2009, a od 11.2.2009 jej zacina rodicovska do 29.9.2011. Prosim potvrdte alebo vyvratte ak je to nespravne. Dakujem!
ak má nárok na 28týždnov MD, tak je to OK. Ak požiadala o RD od 3-och rokov, tak tiež je to OK.
0 0
tinulli tinulli

tinulli je offline (nepripojený) tinulli

Dobrý večer,
nie je mi celkom jasné z týchto príspevkov jedna vec. A čo krátenie dovolenky ak je zamestnanec na rodičovskej dovolenke? Veď ak to chápem správne, tak počas rodičovskej dovolenky sa mu nevyčerpaná dovolenka má krátiť..... Viete mi na toto niekto odpovedať?
Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tinulli Pozri príspevok
Dobrý večer,
nie je mi celkom jasné z týchto príspevkov jedna vec. A čo krátenie dovolenky ak je zamestnanec na rodičovskej dovolenke? Veď ak to chápem správne, tak počas rodičovskej dovolenky sa mu nevyčerpaná dovolenka má krátiť..... Viete mi na toto niekto odpovedať?
Ďakujem
Uveď konkrétny príklad, odkedy je na rodičovskej dovolenke, či bol predtým na materskej, resp. na PN-ke
0 0
tinulli tinulli

tinulli je offline (nepripojený) tinulli

od 08/2007 do 11.3.2008 bola na MD, predtym bola PN zhruba 3 mesiace, od 12.3.2008 je na RD do 08/2010. Za rok 2007 ma este nevycerpanu dovolenku 17 dní. Koľko bude mať nárok za rok 2008 a koľko jej mám za rok 2008 krátiť?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať