Zavrieť

Porady

vino z bazy

Poradi niekto osvedceny recept na vyrobu bazoveho vinka?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    http://www.porada.sk/256538-post12.html
    Nech ťa to nemýli, je tam recept na bazové šumivé

    adi11 je offline (nepripojený) adi11

    adi11
    Rozalka Pozri príspevok
    http://www.porada.sk/256538-post12.html
    Nech ťa to nemýli, je tam recept na bazové šumivé
    každé ráno si dávam pol deci do čaju, je to perfektné

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    no pridaný link je na sirup s kvetov. Teraz ale baza dozrieva, a z bobúľ sa robí bazové (hularové) víno. Ak sa nemýlim a dobre si pamätám, tak bobule treba premyť, rozmačkať aby pustili šťavu, pridať cukor a nechať kvasiť ako klasické hroznové víno. Len pozor je to veľmi silné vínko. A určite sa pridá niekto kto vie presnejší postup.

    bz5 je offline (nepripojený) bz5

    bz5
    Kedysi starká robievala z bobúľ bazy takú pálenku, volali sme to "od nervov" Viem, že sa tam pridávala káva a este kopec iných vecí, no recept nemám momentálne pri sebe. Bolo to mňamkové, ako deťom nám nalievala do kališka a my sme sa išli za tým utĺcť . Nie je to síce víno, ale mňamka to bola riadna ...

    Marylu je offline (nepripojený) Marylu

    Marylu
    50 l bazového vína potrebuješ 12 kg cukru z toho 2 kg mierne skaramelizovať, 2 citrodeká, 1 kg citrónu, 60 dkg kvasníc / vážené/,15 - 20 kvetov z bazy
    Cukor rozpustiť vo vode cca 10l aj ten karamel rozdeliť na polovicu do sklenených fliaš, tak isto ostatné prísady doliať vodou aby v každej flaši bolo cca 25 l .Zaviazať obvazom aby sa tam nedodtali mušky a nechať kvasiť na slnku každý deň chytiť flašu a krutenim pomiešať.Keď vykvasí stočiť dať flašu doplna a čakať kým sa vyčisti.Dobrú chuť

    inculik je offline (nepripojený) inculik

    inculik
    http://www.vina.szm.sk/baza.htm a možno ti pomôže toto :-)



    Tak z toho si urcite vyberieme- vdaka :-)
    Dakujem aj ostatnym, len si musime pockat na tie kvety:-)
    brisko 5 kg bobulí bazy, 1 l vody, 5 citrónov, (príp. kyselina citr.) 5 kg kryšt. cukru..Nazbieranú a umytú bazu odstonkujem pomocou vidličky. Bobule dám do hrnca, podlejem trochou vody, pridám nakrájané citróny, prípadne kyselinu citrónovú a varím. Občas premiešam. Varí sa kým nepustí šťavu - asi hodinu. Nechám vychladnúť (aj cez noc).Prepasírujem cez sitko. Získanú šťavu odmeriam, pridám na 1 l šťavy 1 kg cukru. Prevarím kým sa cukor nerozpustí. Horúce nalejem do fliaš. Zazátkujem, pre istotu dám pod deku kým nevychladne. Robievam aj "extra liečivý" kde pridávam pri varení aj kúsok zázvoru, 1 ks badiánu, škoricu 1 káv.lyž., a 1 PL klinčekov. Do tohoto sirupu dávam na liter šťavy len asi 1/2-3/4 kg cukru na liter šťavy. Užívame ho pri chrípkach a rôznych zápaloch 3x denne 1PL sirupu. Teda ak odoláme a nevypijeme aj pol litra naraz, lebo je to výborné.

    .

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    hmmmmmmmmmm ja to doma skusam nasim starym dobrym vinarskym spsobom a chytilo sa mi to.... kvasi 1:0 pre mna ale to je tajny vinarsky sposob ktory nehovorim.... ja som vinar...

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    great.zv Pozri príspevok
    ahojte, a vie niekto poradiť recept na sirup z plodov čiernej bazy?? dík
    Teraz som robila stavu z ciernej bazy a to na parnom hrnci: obrate trsy som umyla pod tecucou vodou, co najviac stoniek som odstrihla a dala do hrnca, posypala som trochu cukrom krystalovym a nechala parit az kym ovocia sa neostavilo. Potom som stavu hned naliala do cistych flias, zatvorila a obratila hore dnom az do vychladnutia. Je to bezvadna stava, cista, najlepsie ju riedit 1:1 studenou sodovkou. Inak vydrzi normalne celu zimu takato stava, robim ju aj ciernej konkordie /je to tmave aromaticke hrozno/, tiez je to plne antioxidantov a este k tomu vyborne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.