Zavrieť

Porady

Mozem stavat na nevysporiadanom pozemku?

Dobry den.
Som tu uplne novy,tak sa dopredu opravedlnujem za pripadne kiksy.
Chcel by som o Vas nejaku odbornu radu.
Chcel by som si postavit domcek,ale mam problem s celkovym vysporiadanim pozemku. Pozemok je rozdeleny na 15-tiny. 13/15tin je napisanych na mojom mene,ale posledne 2/15tiny maju majitelia,ktorí uz bohuzial zomreli a ich manzelky nepriznali pozemok do dedicskeho konania. Cize nastava dlhe cakanie na obnovu dedicskeho konania a potom je realne tieto casti kupit.
Nechcem ale tak dlho cakat (na jedno cakam uz cca 4mesiace a zatial nic).
Preto by som sa chcel informovat,ci je mozne na takyto stavebny pozemok dostat stavebne povolenie za podmienky,ze zvysne 2/15tiny nebudu zastavane,a ani nijak inak terenne upravene,alebo prosim navrhnite nejaky postup aby som mohol este v tomto roku zacat nieco robit.
DAKUJEM Vam za Vase rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Musíš preukázať vzťah k pozemku. Čiže list vlastníctva a keďže nevlastníš celý pozemok, tak súhlasy ostatných majiteľov. Zrejme budeš musieť počkať na skončenie dedičských konaní, pretože nemáš istotu, kto zdedí podiely na pozemku (dediť predsa budú aj deti), potom podiely odkúpiť a až následne stavať. Je to aj pre teba lepšie, lebo čo ak začneš stavať a potom sa s ostatnými spoluvlastníkmi nedohodneš na odkúpení?

    Mozem stavat na nevysporiadanom pozemku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.