Zavrieť

Porady

lekvar bez cukru

Viete mi poradit, ci sa da urobit lekvar z cernic bez cukru?skusala som, ale nezhustol ..
Usporiadat
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

neviem, ci sa bez cukru da, cukor je v lekvaroch hlavnym konzervacnym prvkom ....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
svecova svecova

svecova je offline (nepripojený) svecova

neviete ako si varia lekvar cukrovkari?
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Skús v téme Recepty
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

svecova Pozri príspevok
neviete ako si varia lekvar cukrovkari?
Namiesto cukru donho davaju Sorbit so sacharinom .....pripadne podobne povolene sladidla
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Na varenie lekvaru, aby zhustol je potrebna želírovacia látka - pektín. Niektoré ovocia ho prirodzene obsahujú dostatok, preto sa do tychto lekvarov pektin nepridava (napr. slivkovy). V obchdoch sa predava aj cukor na varenie lekvarov, ten uz obsahuje tuto latku zamiesanu. Taktiez by sa mal dat kupit aj cisty pektin v maloobchodnom baleni. Samozrejme nie pod nazvom pektin (to je nazov chemicky), ale treba sa pytat na zelirujucu latku...
Co sa tyka cukrovkarov - ty nemozu sachrozu (cukor) a glukozu. (na ich stiepenie je potrebny inzulin, kt ich telu chyba) Mozu na sladenie vsak pouzit fruktozu, alebo umele sladidla.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Poradi mi niekto ako sa vari klasicky slivkový lekvár?
Zatial som slivky pomlela a varim asi 1 hod. Ako dlho sa vari?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Kedysi sme varievali slivkovy lekvar v kotli skoro cely den.
1 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

durisovad Pozri príspevok
Kedysi sme varievali slivkovy lekvar v kotli skoro cely den.
je mi jasne, ze asi nebudem dnes v noci spat
Chcem sa spytat, kolko ide asi cukru na 10 kg sliviek?
Po uvareni mozem viecko uzavriet hned, alebo mam nechat vrch zaschnut a zatvarat az studeny?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ak sa dobre pamatam, cukor sa nedaval ziadny, mierne vychladnuty lekvar sa nalial do kameninoveho sudka a navrch sa po celkovom vychladnuti nalialo trochu alkoholu. Ja slivkovy lekvar nerobim, pretoze sliviek mame malo, stacime ich pojest a co nezjeme, dam do mraziaka. V zime pouzivam na kolac.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kedysi som dostala tento recept na slivkový lekvár - nikdy som ho neskúšala:

7 kg sliviek (odvážené aj s kôstkami)
1 kg cukru
2 dcl octu

Postup:
Slivky vykôstkujeme a dáme do hrnca dobre vymasteného bravčovou masťou.
Varia sa spolu s cukrom a octom 7 hodín bez miešania (bez prikrytia)
Po 7 hod. sa hrniec odstaví z ohňa a 1/2 hod. sa lekvár mieša, aby sa šupky rozptýlili.

Neskúšali ste to niekto ?
Naposledy upravil veronikasad : 05.08.09 at 17:58
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

[QUOTE=dalid;802390]Na varenie lekvaru, aby zhustol je potrebna želírovacia látka - pektín.....

Poraďte mi prosím. Neplánovane som dostala zopár ríbezlí, keďže som bola už takmer vo dverách a odchádzala som na rýchlik, tak som urobila základné opatrenie, ríbezle som zasypala cukrom a dala do chladničky. Po návrate, opäť v časovej tiesni som uvarila lekvár, ale bez želírovacej látky. Odfláknutie práce sa mi vypomstilo riedkym, aj keď chutným lekvárom. Poznáte dáky prípravok, ktorý sa môže pridať do tejto masy? Vo všetkých píšu v návode, že sa musí pridať pred cukrom, takže mám obavy že na zhustnutie už nezaberie. Poraďte prosím čo mám urobiť, aby bol lekvárik hustý. Rady typu nenakláňať natretý chlebík, palacinky zaviazať motúzikom a pod. som si už dala sama . Ďakujem
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

A ríbezle si prepasírovala? Ak nie, lekvár bude plný jadierok a to nie je dobré.
Spôsob zasypania cukrom sa používa pri jahodách.
Ak sú jadierka vonku, teraz sú 2 možnosti:
- pridať želírovaciu látku - želko, želfix, všeliaké názvy majú, množstvo podľa návodu, nevadí až tak, že je to za cukrom
- alebo klasika - odparovať po viac menších dávok, ako robili naše mamy, veď ríbezle sadajú celkom dobre - ale najlepšie v zmesi s egrešami
A ak sú tam jadierka, odporúčam napr. po odcedení a pridaní vody urobiť z toho fajnú ríbezlovú šťavu
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Ďakujem, skúsim ešte tú želírovacia hmotu, snáď to pomôže.
0 0
kačenka kačenka

kačenka je offline (nepripojený) kačenka

ja varím lekvár vždy s prípravkom GEL FIX 2:1, kde na kilo šťavy,ide 1/2 kg cukru a 1 GEL FIX, lekvár je hotový za 5 minút po pridaní cukru. treba si prečítať návod. tento rok som takto robila aj slivkový, ríbezlový, marhuľový. Je to OK.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dievčatá , máte skúsenosť so slivkovým lekvárom pečeným v rúre ?http://diva.aktuality.sk/recept/2361...ivkovy-lekvar/ Chcem si uľahčiť prácu, len sa bojím, aby sa to nepripieklo .
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Zita5 Pozri príspevok
Dievčatá , máte skúsenosť so slivkovým lekvárom pečeným v rúre ?http://diva.aktuality.sk/recept/2361...ivkovy-lekvar/ Chcem si uľahčiť prácu, len sa bojím, aby sa to nepripieklo .
priznám sa, priamu skúsenosť s tým pečeným lekvárom nemám, ale mám ho v pláne (len čo dostanem slivky )... tu sú linky, ktorými som sa "napašmala", myslím, že pri pečení lekváru bude mať výsledný produkt lepší "šmrnc", lebo cukor pri pečení skaramelizuje a bude to (podľa mňa) chutnejšie...
ináč, v tých linkoch sú komentáre dievčat, čo to už vyskúšali, takže vyzerá, že to bude rýchle, chutné, skrátka na zjedenie
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=17786

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=31063

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=6565

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=1798
2 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Lekvár varený v rúre je fantastický, mama ho robieva každý rok.
Je hustý tak akurát, keď ho dáš neskôr piecť na koláč, nerozteká sa.
Je to čistá robota, môžem ho len doporučiť!
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ďakujem baby , už som rozhodnutá Budem ho robiť v rúre .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Kedysi som dostala tento recept na slivkový lekvár - nikdy som ho neskúšala:

7 kg sliviek (odvážené aj s kôstkami)
1 kg cukru
2 dcl octu

Postup:
Slivky vykôstkujeme a dáme do hrnca dobre vymasteného bravčovou masťou.
Varia sa spolu s cukrom a octom 7 hodín bez miešania (bez prikrytia)
Po 7 hod. sa hrniec odstaví z ohňa a 1/2 hod. sa lekvár mieša, aby sa šupky rozptýlili.

Neskúšali ste to niekto ?
Veronika, myslím že Evka - marína takýto lekvár varila .Priložím tému....
http://www.porada.sk/t30808-slivky.h...ghlight=Slivky

Jájj to je stará otázka ...no čo už ))
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
AlaNR Pozri príspevok
Lekvár varený v rúre je fantastický, mama ho robieva každý rok.
Je hustý tak akurát, keď ho dáš neskôr piecť na koláč, nerozteká sa.
Je to čistá robota, môžem ho len doporučiť!
Tak práve lekvár v rúre dokončujem , ale musím fakt povedať , že tak dobrý lekvár som ešte nejedla.Toľko budem koštovať , že nakoniec nič nezostane do pohárov .Som teda skutočne prekvapená .A čistá robota !
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať