Zavrieť

Porady

lekvar bez cukru

Viete mi poradit, ci sa da urobit lekvar z cernic bez cukru?skusala som, ale nezhustol ..
Usporiadat
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ak sa dobre pamatam, cukor sa nedaval ziadny, mierne vychladnuty lekvar sa nalial do kameninoveho sudka a navrch sa po celkovom vychladnuti nalialo trochu alkoholu. Ja slivkovy lekvar nerobim, pretoze sliviek mame malo, stacime ich pojest a co nezjeme, dam do mraziaka. V zime pouzivam na kolac.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kedysi som dostala tento recept na slivkový lekvár - nikdy som ho neskúšala:

7 kg sliviek (odvážené aj s kôstkami)
1 kg cukru
2 dcl octu

Postup:
Slivky vykôstkujeme a dáme do hrnca dobre vymasteného bravčovou masťou.
Varia sa spolu s cukrom a octom 7 hodín bez miešania (bez prikrytia)
Po 7 hod. sa hrniec odstaví z ohňa a 1/2 hod. sa lekvár mieša, aby sa šupky rozptýlili.

Neskúšali ste to niekto ?
Naposledy upravil veronikasad : 05.08.09 at 17:58
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

[QUOTE=dalid;802390]Na varenie lekvaru, aby zhustol je potrebna želírovacia látka - pektín.....

Poraďte mi prosím. Neplánovane som dostala zopár ríbezlí, keďže som bola už takmer vo dverách a odchádzala som na rýchlik, tak som urobila základné opatrenie, ríbezle som zasypala cukrom a dala do chladničky. Po návrate, opäť v časovej tiesni som uvarila lekvár, ale bez želírovacej látky. Odfláknutie práce sa mi vypomstilo riedkym, aj keď chutným lekvárom. Poznáte dáky prípravok, ktorý sa môže pridať do tejto masy? Vo všetkých píšu v návode, že sa musí pridať pred cukrom, takže mám obavy že na zhustnutie už nezaberie. Poraďte prosím čo mám urobiť, aby bol lekvárik hustý. Rady typu nenakláňať natretý chlebík, palacinky zaviazať motúzikom a pod. som si už dala sama . Ďakujem
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

A ríbezle si prepasírovala? Ak nie, lekvár bude plný jadierok a to nie je dobré.
Spôsob zasypania cukrom sa používa pri jahodách.
Ak sú jadierka vonku, teraz sú 2 možnosti:
- pridať želírovaciu látku - želko, želfix, všeliaké názvy majú, množstvo podľa návodu, nevadí až tak, že je to za cukrom
- alebo klasika - odparovať po viac menších dávok, ako robili naše mamy, veď ríbezle sadajú celkom dobre - ale najlepšie v zmesi s egrešami
A ak sú tam jadierka, odporúčam napr. po odcedení a pridaní vody urobiť z toho fajnú ríbezlovú šťavu
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Ďakujem, skúsim ešte tú želírovacia hmotu, snáď to pomôže.
0 0
kačenka kačenka

kačenka je offline (nepripojený) kačenka

ja varím lekvár vždy s prípravkom GEL FIX 2:1, kde na kilo šťavy,ide 1/2 kg cukru a 1 GEL FIX, lekvár je hotový za 5 minút po pridaní cukru. treba si prečítať návod. tento rok som takto robila aj slivkový, ríbezlový, marhuľový. Je to OK.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dievčatá , máte skúsenosť so slivkovým lekvárom pečeným v rúre ?http://diva.aktuality.sk/recept/2361...ivkovy-lekvar/ Chcem si uľahčiť prácu, len sa bojím, aby sa to nepripieklo .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ďakujem baby , už som rozhodnutá Budem ho robiť v rúre .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Kedysi som dostala tento recept na slivkový lekvár - nikdy som ho neskúšala:

7 kg sliviek (odvážené aj s kôstkami)
1 kg cukru
2 dcl octu

Postup:
Slivky vykôstkujeme a dáme do hrnca dobre vymasteného bravčovou masťou.
Varia sa spolu s cukrom a octom 7 hodín bez miešania (bez prikrytia)
Po 7 hod. sa hrniec odstaví z ohňa a 1/2 hod. sa lekvár mieša, aby sa šupky rozptýlili.

Neskúšali ste to niekto ?
Veronika, myslím že Evka - marína takýto lekvár varila .Priložím tému....
http://www.porada.sk/t30808-slivky.h...ghlight=Slivky

Jájj to je stará otázka ...no čo už ))
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Zita, prosím ťa mohla by si pridať recept podľa ktorého si lekvár robila, je ich tu viac. Ďakujem.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
jozka56 Pozri príspevok
Ja som dnes na próbu robila lekvár podľa Heni z 1kg sliviek http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=17786 a môžem povedať, že treba sa silno držať receptúry a lekvár bude ako malina. Zajtra si idem kúpiť slivky na trh a pokračujem v pečenom lekváre
Aj to je OK, možno pri druhej várke , vyskúšam aj tento spôsob .
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Ešte jedna otázka, akú má konzistenciu lekvár varený v rúre, dá sa použiť aj na pečenie napr. plniť buchty ?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dievčatá, čo by spravili marhule, ak by sa robili v rúre ako slivkový lekvár ? Máte s tým niektorá skúsenosť. Včera som zomlela 10kg marhúľ a zamiešala som cukor a priznám sa , nemám chuť to dnes robiť po troške, pri týchto teplotách .
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Zita5 Pozri príspevok
Dievčatá, čo by spravili marhule, ak by sa robili v rúre ako slivkový lekvár ? Máte s tým niektorá skúsenosť. Včera som zomlela 10kg marhúľ a zamiešala som cukor a priznám sa , nemám chuť to dnes robiť po troške, pri týchto teplotách .
ja som robila takto v rúre jahodovo-rebarborový. Mne sa zdá trochu redší, ale od stravníkov som nepočula sťažnosti. Ale je pravda, že som recept od minulého roka zabudla, tak som nepridala ani ocot, ani som nevarila 3 hodiny. Akurát bolo treba variť v zatvorenom pekáči, lebo inak bolo ťažké čistiť rúru.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
ja som robila takto v rúre jahodovo-rebarborový. Mne sa zdá trochu redší, ale od stravníkov som nepočula sťažnosti. Ale je pravda, že som recept od minulého roka zabudla, tak som nepridala ani ocot, ani som nevarila 3 hodiny. Akurát bolo treba variť v zatvorenom pekáči, lebo inak bolo ťažké čistiť rúru.
To si Dáška robila tento rok ? A koľko si ho asi mala v rúre ?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Zita5 Pozri príspevok
To si Dáška robila tento rok ? A koľko si ho asi mala v rúre ?
ano, tento rok. A v rúre bol asi hodinu. Až teraz som si prečítala, že minuý rok som slivkový mala 3 hodiny

Keby som ja mala namleté marhule, tak by som ich aspoň časť jednoducho do tej rúry strčila a nechala, nech si robia, čo Chcú
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
ano, tento rok. A v rúre bol asi hodinu. Až teraz som si prečítala, že minuý rok som slivkový mala 3 hodiny

Keby som ja mala namleté marhule, tak by som ich aspoň časť jednoducho do tej rúry strčila a nechala, nech si robia, čo Chcú
Však uvažujem o tom aj ja , že to skúsim .
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Zita5 Pozri príspevok
Však uvažujem o tom aj ja , že to skúsim .
Daj potom vedieť, ako to dopadlo. Možno sa aj ja ešte po nejakých pozriem. Aj keď su tu dosť drahé tie marhule - priemerná cena je niekde na 2 eurach . ja som zatial robila iba kompot
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
Daj potom vedieť, ako to dopadlo. Možno sa aj ja ešte po nejakých pozriem. Aj keď su tu dosť drahé tie marhule - priemerná cena je niekde na 2 eurach . ja som zatial robila iba kompot
Určite večer podám správu
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

zu som tri razy varila marhulovy dzem a stale este mam marhule.kompot nechceme.

mate nejake specialne overene recepty co by sa z nich dalo robit?od nutely ma odhovaraju,tak co by sa dalo?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať