Zavrieť

Porady

mrp tipy a triky - kontrola

Pejo Pejo

Pejo je offline (nepripojený) Pejo

Dobrý deň,

Dosť často využívam rady porady, rád by som prispel aj ja. Som troška počítačový šprt a mrp(vizuálny systém) - podvojné účtovníctvo v spolupráci s programom excel veľmi dobrý program na účtovanie. Chcem zistiť, či by bol záujem o nasledovné tipy v písomnej forme:

- kontrola DPH evidencie s s účtom 343, ak Vám vznikne rozdiel v určitom období medzi vstupom/výstupom v evidencií DPH a konkrétnym analytickým účtom 343. S využitím exportu do súboru xls.(excel) je to možné aj do 3 minút, a to aj bez škrtania na papieri, či máte dokladov 5 alebo 1000.

- kontrola saldokonta - konečný stav účtu 311 alebo 321 k určitému obdobiu so stavom neuhradených faktúr k tomu istému obdobiu. Podobný spôsob kontroly ako v bode predtým, pomocou exportu do xls.(excel) na počte dokladov nezávisí.

- Automatické účtovanie miezd z MRP mzdy do MRP Podvojné účtovníctvo, časovo náročne na začiatku, treba predvoliť účty, potom zaučtovanie miezd po vypočítaní, za pár sekúnd.

- Automatické účtovanie odpisov z MRP evidencia majetku do MRP Podvojné účtovníctvo, časovo náročnejšie na začiatku, treba predvoliť triedy zaúčtovania, potom zaučtovanie odpisov po vypočítaní, za pár sekúnd.

- pomoc pri prečíslovaní dokladov opäť v programe excel, chronologicky, s využitím niejakého bezplatného databázového programu, možnosť jednoducho prečíslovať doklady pár kliknutiami.

Neviem, možno už tu bolo na tieto témy niečo písané, píšte o ktorú tému by ste mali záujem, pracujem v účtovnej kancelárií, a kolegyne veľmi ocenili tieto kontroly na koľko mrp neobsahuje v sebe modul, na vykonávanie týchto kontrol. Ešte raz z dôraznujem, napíšem návod len k tým témam, o ktoré bude záujem, nechce sa mi písať návod na to, čo nikoho nezaujíma V prípade ak máte problém s niečím iným, kludne napíšte tiež, určite nájdem riešenie aj na to Aspoň sa pokusím

Dúfam, že takáto anketa sa tu môže písať. Na témy, o ktoré bude záujem, doplním do tejto témy odkazy na tieto návody.
Naposledy upravil Pejo : 24.08.08 at 18:28
Usporiadat
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Vdaka tak sa časom pustím do kontrolovania 311 a 321.
0 0
Ivuchak Ivuchak

Ivuchak je offline (nepripojený) Ivuchak

Zdravím, ja mám pravdepodobne problém s formátom buniek v exceli po exporte tlačového výstupu z MRP . Export mi prebehne v pohode ,ale hodnoty v tabulke sa mi už nedajú sčitovať. Volala som do MRP, neporadili, vraj sa to netýka už ich programu. Prosím poradte. Dakujem.
0 0
Ivuchak Ivuchak

Ivuchak je offline (nepripojený) Ivuchak

Tak mi to nedalo, začala som študovať nápovedu:

Čísla nejsou zobrazena nebo vypočítána jako číselné hodnoty
Pokud jsou čísla zarovnána v buňce vlevo a pokud jste nezměnili standardní zarovnání (obecně), jsou čísla zformátována nebo zadána jako text. Čísla změníte na číselná data následujícím postupem.

Vyberte prázdnou buňku, jejíž číselný formát je obecný.
Jestliže nevíte, jaký je formát buňky, klepněte na příkaz Buňky v nabídce Formát a potom na kartu Číslo. Klepněte na položku Obecný v seznamu Druh a potom na tlačítko OK.

Do buňky napište číslo 1 a potom stiskněte klávesu ENTER.


Klepněte na buňku a potom na tlačítko Kopírovat na panelu nástrojů Standardní.


Vyberte oblast buněk, které obsahují čísla ve formátu textu.


V nabídce Úpravy klepněte na příkaz Vložit jinak, potom na přepínač Násobit a nakonec klepněte na tlačítko OK.


FUNGUJE TO
1 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

Dobrý deň, potrebovala by som súrne poradiť, mala som nainštalovaný MRP na dvoch počítačoch, aby som mohla pracovať aj keď som mimo. Potom som si údaje źálohovala v jednom a obnovovala v druhom , aby som mala všetko rovnako na oboch počítačoch. Po dlhšom čase som chcela zaktualizovať program, aby som mala aj v druhom počítači aktuálnu verziu, aj sa mi podarila aktualizácia cez internet, no keď som chcela otvoriť program MRP, vyšla mi hláška \"Program je poškodený, kód chyby 03, neplatný súbor s licenciou, číslo verzie licencie sa nezhoduje s číslom verzie programu, preinštalujte program s použitím platnej licencie\"
Tak som zobrala pôvodné inštalačné CD a chcela som to preinštalovať, ale pri zadávaní čísla licencie ma už nepustilo ďalej, že je to neplatné číslo.Mám dve licenčné čísla - najprv sme kúpili Jednoduché účtovníctvo s licenčným číslom , potom sme dokúpili Multiverziu s lic. číslom do 24.11.2010.
.
Veľmi pekne Vás prosím, ako by som vedela ten program spustiť resp. preinštalovať, ktorá je teraz platná licencia? Potrebujem ten program aj na tom druhom počítači, doteraz nebol problém, len teraz, že som ho zaktualizovala a bumm!!! Nejde!!!
Bola by som vďačná, keby mi niekto od Vás s tým pomohol, ďakujem pekne!!!
Naposledy upravil ani1 : 25.07.10 at 18:47
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
ani1 Pozri príspevok
Dobrý deň, potrebovala by som súrne poradiť, mala som nainštalovaný MRP na dvoch počítačoch, aby som mohla pracovať aj keď som mimo. Potom som si údaje źálohovala v jednom a obnovovala v druhom , aby som mala všetko rovnako na oboch počítačoch. Po dlhšom čase som chcela zaktualizovať program, aby som mala aj v druhom počítači aktuálnu verziu, aj sa mi podarila aktualizácia cez internet, no keď som chcela otvoriť program MRP, vyšla mi hláška \"Program je poškodený, kód chyby 03, neplatný súbor s licenciou, číslo verzie licencie sa nezhoduje s číslom verzie programu, preinštalujte program s použitím platnej licencie\"
Tak som zobrala pôvodné inštalačné CD a chcela som to preinštalovať, ale pri zadávaní čísla licencie ma už nepustilo ďalej, že je to neplatné číslo.Mám dve licenčné čísla - najprv sme kúpili Jednoduché účtovníctvo s licenčným číslom .....
Veľmi pekne Vás prosím, ako by som vedela ten program spustiť resp. preinštalovať, ktorá je teraz platná licencia? Potrebujem ten program aj na tom druhom počítači, doteraz nebol problém, len teraz, že som ho zaktualizovala a bumm!!! Nejde!!!
Bola by som vďačná, keby mi niekto od Vás s tým pomohol, ďakujem pekne!!!
prosím ťa vymaž aj ty zo svojho príspevku licenčné údaje, pre riešenie problému nie sú podstatné !
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

Stefan2005 Pozri príspevok
prosím ťa vymaž aj ty zo svojho príspevku licenčné údaje, pre riešenie problému nie sú podstatné !
ako?
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

ok, už to mám, bolo to tam preto, lebo som písala do MRP....
0 0
zuatica zuatica

zuatica je offline (nepripojený) zuatica

Dobrý deň,

stretol sa niekto v mrp s vyhlasovaním tejto chyby?
Program je poškodený! Kód chyby 02. Neplatný súbor s licenciou!
Čo v takom prípade mám robiť?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Zavolaj do MRP, tam ti poradia, pravdepodobne máš poškodený program.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ja som mala tento problém tiež, jednoducho som si stiahla cez ich www stránku upgrade nie cez ponuku aktualizácia v softvére a dala som ho upgradovať a pekne mi išiel ďalej nič som nestratila všetko ostalo tak ako pred poškodením....
2 0
sss5xxx sss5xxx

sss5xxx je offline (nepripojený) sss5xxx

Zdravim vsetkych
zacinam pracovat ako uctovnik a uctujeme v MRP DOS.
JA by som chcel vediet ci sa da do dodacieho listu vkladat autamaticke texty, ktore si vopred naddefinujem.
Ak vojdem do tlac dodacieho listu dam ctrl+D mam tam položky ale da zvolit vzdy len jedna.
Teraz to vypisejem vsetko rucne a ked je tych poloziek v dod. liste 60 je to dost pracne.
Cize by som chcel vediet ci sa da nieco take ako sa da u faktur, ze si v textoch navolim vlastne texty
a len cez skratky si ich vlozim. Skusal sm vselico a nijak mi to nejde.
Napadlo ma ze jedine tak by som to mohol ze polozky ktore davam do dodacieho listu
by som zadaval do faktury a potom dal tlacit cisty dodaci list a tam by som to uz potom mal. ale je to take blbe
lebo potom musim opravit texty vo fakture kedze vo fakture nevypisujeme to co v dodacom liste.
dakujem a dufam ze sa chapeme.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, nik nereaguje, lebo asi vacsina pracujucich s MRP robi v MRP win.
0 0
sss5xxx sss5xxx

sss5xxx je offline (nepripojený) sss5xxx

Vdaka, asi to tak bude, ale tak co uz ked mi to mame len v dose :-(
Mozno sa dockame a WIN verzie, lebo fakt vypisovat dodaci list niekedy
aj 2hodiny je zbytocna praca.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

sss5xxx Pozri príspevok
Vdaka, asi to tak bude, ale tak co uz ked mi to mame len v dose :-(
Mozno sa dockame a WIN verzie, lebo fakt vypisovat dodaci list niekedy
aj 2hodiny je zbytocna praca.
ja som niekedy davno cca 6-7 rokov robila v DOS, ale dodacie som nevypislovala a mozem povedat, ze WIN verzia je iny level. Treba prehovorit sefov, MRP nie je take drahe....a da sa preklopit DOS do WIN mam pocit, ale uz si to velmi nepamatam....
0 0
veseluska veseluska

veseluska je offline (nepripojený) veseluska

Dobrý deň, prosím vás vedel by mi niekto poradiť ako sa robí kontrola saldokonta v exceli. Mám rozdiel na 311 a nemôžem to nájsť. Skúšam to, študujem ale nejde to. Prosím o pomoc.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať