Zavrieť

Porady

spravne zaokruhlenie excel

dobrý deň, potrebujem sa poradiť ohľadne zaokrúhlenia ceny na euro, jedná sa o to že sme všetky ceny v excelovom cenníku prerátali kurzom euro 30,126 lenže keďže maloobchodná cena je rátaná vzorcom - ukazuje sa mi síce v políčku napr. 365 Sk ale v skutočnosti to ráta euro z nezaorkúhlenej sumy 364,5 Sk čím mi vzniká rozdiel v euro...
čo je teda správne - zaokrúhliť sumu v sk alebo nie..rátať euro aj zo zaokruhlenia alebo nie..
dakujem


365 / 30,126 = 12,12 EUR
364,5 / 30,126 = 12,10 EUR
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    luluhaha Pozri príspevok
    dobrý deň, potrebujem sa poradiť ohľadne zaokrúhlenia ceny na euro, jedná sa o to že sme všetky ceny v excelovom cenníku prerátali kurzom euro 30,126 lenže keďže maloobchodná cena je rátaná vzorcom - ukazuje sa mi síce v políčku napr. 365 Sk ale v skutočnosti to ráta euro z nezaorkúhlenej sumy 364,5 Sk čím mi vzniká rozdiel v euro...
    čo je teda správne - zaokrúhliť sumu v sk alebo nie..rátať euro aj zo zaokruhlenia alebo nie..
    dakujem


    365 / 30,126 = 12,12 EUR
    364,5 / 30,126 = 12,10 EUR
    Nemôžeš zaokrúhľovať ceny v SKK. Musíš použiť cenu 364,50 SKK čo je 12,10 EUR

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    luluhaha Pozri príspevok
    dobrý deň, potrebujem sa poradiť ohľadne zaokrúhlenia ceny na euro, jedná sa o to že sme všetky ceny v excelovom cenníku prerátali kurzom euro 30,126 lenže keďže maloobchodná cena je rátaná vzorcom - ukazuje sa mi síce v políčku napr. 365 Sk ale v skutočnosti to ráta euro z nezaorkúhlenej sumy 364,5 Sk čím mi vzniká rozdiel v euro...
    čo je teda správne - zaokrúhliť sumu v sk alebo nie..rátať euro aj zo zaokruhlenia alebo nie..
    dakujem


    365 / 30,126 = 12,12 EUR
    364,5 / 30,126 = 12,10 EUR
    Ty si musíš povedať, či chceš sumu v SKK zaokrúhliť alebo nie. Kľudne môžeš vychádzať z korunovej hodnoty 365 ale aj z nezaokrúhlenej 364,5. Excel ti dokáže zobraziť obe hodnoty - 365 aj 364,50. Je len na tebe, ako sa rozhodneš.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Chobot Pozri príspevok
    Ty si musíš povedať, či chceš sumu v SKK zaokrúhliť alebo nie. Kľudne môžeš vychádzať z korunovej hodnoty 365 ale aj z nezaokrúhlenej 364,5. Excel ti dokáže zobraziť obe hodnoty - 365 aj 364,50. Je len na tebe, ako sa rozhodneš.
    Ak je cenníkova cena 364,50 nemôže pri výpočte na EUR používať 365,00 SKK. Pri prepočte na EUR musí vychádzať z cenníkovej ceny.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    machinak Pozri príspevok
    Ak je cenníkova cena 364,50 nemôže pri výpočte na EUR používať 365,00 SKK. Pri prepočte na EUR musí vychádzať z cenníkovej ceny.
    Aha, tak som zle pochopil otázku.

    luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

    luluhaha
    ..čiže nemôže to byť žiaden problém..že v SKK pýtam 365 sk (tak mi to zaokrúhli kasa) ale v euro 12,10??

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    luluhaha Pozri príspevok
    ..čiže nemôže to byť žiaden problém..že v SKK pýtam 365 sk (tak mi to zaokrúhli kasa) ale v euro 12,10??
    Tak teraz som zase ja zle pochopil otázku. Aká je cenníková cena? Tú treba prepočítať. Cenníkovú cenu nemôžeš zaokrúhľovať. (teda maximálne na 50 haliere)
    Naposledy upravil Martin Mocko : 19.08.08 at 15:02

    luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

    luluhaha
    ..prečo by sme nemohli zaokrúhliť cenu na celé koruny? Je to predsa naša cenová politika, nie?

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    menite uz temu,, povodna otazka bola zodpovedana,,, a Vasa cenova politika je len Vasa vec...
    Ak chcete zvysit ceny, mozete ale preratavat na € sa musi vzdy matematicky a nie podla toho "ako mi pasuje"....

    spravne zaokruhlenie excel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.