Zavrieť

Porady

platenie dane z predaja domu

Dobrý deň, poraďte mi prosím:
V októbri 2007 som zdedila 1/2 domu po maminej sestre. Trvalý pobyt som v tom dome nemala a v auguste tohto roku som ho predala. Dom bol ohodnotený znalcom na sumu 600 000 Sk, predali sme ho za 540 000 Sk. (moja čiastka z predaja je 270 000 Sk).
ak som správne pochopila znenie zákona o dani z príjmov, daň zaplatiť musím, vie mi niekto poradiť kedy daňové priznanie podať a ako ho vyplniť ?

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Martina Karvayová Pozri príspevok
    Dobrý deň, poraďte mi prosím:
    V októbri 2007 som zdedila 1/2 domu po maminej sestre. Trvalý pobyt som v tom dome nemala a v auguste tohto roku som ho predala. Dom bol ohodnotený znalcom na sumu 600 000 Sk, predali sme ho za 540 000 Sk. (moja čiastka z predaja je 270 000 Sk).
    ak som správne pochopila znenie zákona o dani z príjmov, daň zaplatiť musím, vie mi niekto poradiť kedy daňové priznanie podať a ako ho vyplniť ?

    ďakujem
    DP podáš do 31.3.2009. Je to príjem podľa par. 8 ods. 1 písm. b/ zákona o dani príjmu. Ako príjem uvedieš 270 tis. - výdajom bude cena zistená v čase nadobudnutia - nie v čase predaja.

    platenie dane z predaja domu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.