Zavrieť

Porady

Nekonečná báseň

erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Želám iba pekné a úspešné dni.

Ráno som sa zobudil. Slniečko vonku, pekne svietilo. Napadlo ma:

Je ráno, treba vstať,
so životom sa poihrať.
Slniečko už ráno vstalo,
svojou hlávkou pokývalo.
Stávaj Anka, Miško, Ferko,
vtáčik už stratil pierko.

Potom mi zišlo na um založiť novú tému:

Nekonečná báseň

Také rýmovačky, básničky, poéziu. Nie dlhé, každý priloží ruku k dielu, kto chce a myslí si že vie. Téma, kde bude cítiť jar, leto, jeseň, zima, radosť, smútok, láska láskavá, láska neláskavá,
potešenie,
sem tam dáke poučenie.
Najsamfajn by bola nadväznosť. Nepredstavujem si to tak, že niekto opíše od
Andreja Plávku
celú jeho Muchotrávku.
Niečo zvnútra. Čo cíti, čo mu pohlo dušu, srdiečko v plusovom či mínusovom intervale. Skúsime?
Naposledy upravil Richard : 07.11.08 at 07:46
Usporiadat
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Petra Nová Pozri príspevok
Keď sme sa už rozhovorili, tak niečo pridám a skončím:

Zaujímavý výklad erzetovho zadania témy. "Básničky si nikto neprivlasnil, len požičal, pridávajú sa tie, čo niečím pekným zaujali ..."

Je pekné, že si sa zastal "požičiavania", pripomína mi to časy nedávno minulé, keď všetko bolo všetkých. Len ja som čítala erzetovo zadanie inak. Odcitujem jeho časť :



Z toho mi akosi vychádza ... no čo asi? Nie Plávku, ani Muchotrávku, kto vie ...
Čo už, moja chyba, KEĎ NEROZUMIEM TEXTU!

A ešte niečo. V poslednom čase som prečítala množstvo básní, básničiek, veršíkov, rýmovačiek. Takých 40-50 ma mimoriadne oslovilo. Poznamenávam, že ony nepochádzajú z webu, ktorého link tu uviedla Duska3. To znamená, že do tejto témy ich môžem smelo nahádzať? Veď ma zaujali mnohým pekným a veľmi rada by som sa s tým podelila. To bolo účelom erzetovej témy, naozaj?

Ale je fakt, že "časy tie sa menia, zajtra dovidenia". To bol slogan z jednej vydarenej TV relácie.
..

..hm...v poslednom čase si prečítala množstvo básničiek?..aleba?..a že si nezaregistrovala dátum vzniku tejto témy!..25.08.2008...to už štyri roky tu fičíme v pohode a ty teraz ideš byť dôležitá a mudrovať?..kade si chodila čítať doteraz?..tak tam aj pokračuj a nerýp tu zbytočne!..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Petra Nová Pozri príspevok
Keď sme sa už rozhovorili, tak niečo pridám a skončím:
...
Čo už, moja chyba, KEĎ NEROZUMIEM TEXTU!
...
Poznamenávam, že ony nepochádzajú z webu, ktorého link tu uviedla Duska3.
...ja pridám , na ozrejmenie ...LEBO NEROZUMIEŠ - no nie textu , či téme..........no niekedy mám dojem , sorry , že v určitých prípadoch ako keby si SCHVÁLNE NEROZUMELA....

Tu sa jednalo o to , že ku každému príspevku , na ktorý reagovala tá dotyčná osoba , tak tie básne neboli na uvedenom webe ...dal som si námahu a skontroloval - následne dokazoval ( príspevok je vymazaný )...

Čiže sa jedná o to , že nie iba poraďáci si " privlastnili " ( nedali totiž link ,žiaľ ...) , no aj hééérečka si nárokuje nejaké právo na tú alebo onú báseň .....koho ona vlastne zastupuje ???
Na dôvažok doplňujem , že na uvedenom webe nejak nevidno autorov jednotlivých príspevkov ....
Títo by eventuálne mali mať nejaké tie pindy za porušenie autorských práv ........ale kde je napísané , že si aj na tomto webe nenájdeme tie nejaké kópie , respektíve preklad z iných jazykov a podobne ????

Takže ???.........
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

misoft Pozri príspevok
Veselo nahádž - a ešte dobre urobíš, keď pridáš aj link, odkiaľ sú. Veď tým budeš uvádzať aj zdroj, aj autora, aj reklamu urobíš
No vidíš, ako vieš správne pochopiť o čom som písala. Keď chceš.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Zklonte zbrane, vztýčte lásku, romantiku, pekné slovíčka.
1 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Prešiel som všetky príspevky, kde Duska3 upozorňovala na autorské práva. Básne, na ktoré upozornila som preveril na danom portáli. Ak tam boli uverejnené skôr, než tu na porade. tak bolo evidentné, že ten, kto ich dal na poradu, ich skopíroval. Je jedno odkiaľ, či z toho webportálu, alebo z iného zdroja, ale keďže boli na webportáli skôr, tak som rešpektoval upozornenie (aj keď nebolo zrejmé, či Duska3 bola autorom) a príspevok som vymazal. V jednom prípade bola báseň na porade uverejnená skôr, ako na tom webportáli, preto asi ťažko možno dokázať, že autorom je skutočne ten, kto ju na webportál pripol. Našiel som tú báseň na inej stránke, kde bola zverejnená skôr, ako na porade, preto som tú jednu na porade nechal.

Takže neignoroval som upozornenia Dusky3, ale nakoľko to robila nevhodným spôsobom, ktorý pripomínal spam na danú stránku a taktiež som nadobudol podozrenie, že nepíše skutočne v mene autorov, tak som ju z porady vylúčil.

Inak tiež som si naivne myslel, že v tejto téme poraďáci píšu len svoju tvorbu. Čudoval som sa, koľko z poraďákov má básnické črevo, ale vidím, že sa mnohí len chválili cudzím perím. V tých blahoželaniach - OK., tam beriem, že niekto použije existujúce pekné verše - veď aj vianočné vinše kolujú, nevymýšľajú sa vždy nové. Ale tu - nech sa hanbia tí, ktorí si privlastnili cudziu tvorbu.
3 1
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Podla zadanaia temy od Erzeta som si vzdy myslela, ze sa sem pridavaju iba basne z vlastnej tvorby.
Neraz som obdivovala,kolko tu mame nadanych Poradakov-basnickarov.

Zostala som nemilo prekvapena, ze vacsina basni je iba postahovana z netu, bez uvedenia odkazu...to ma vobec nenapadlo.
Nie, nejde mi tymto o nejake striknte dodrziavanie autorskych prav,ale o to, ze inak citam basen,ktoru nejaky znamy nick na Porade napisal "z duse" a inak basen, ktora koluje po nete...
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona



pepsikova

30 Minutes Ago #18636..prečo mám pocit, že v jednej stoke sú tí, čo dávali vlastné-teda aj ja, s tými, čo dávali z netu pre potešenie...

Pepsi, ja som nepisala o ziadnej "stoke",ani som sa nechcela nikoho dotknut.
Pisala som o tom, ze ked nie je uvedeny ziaden link na konci basne , tak si ostatni naivne myslia, ze basen vytvoril ten, kto ju sem pridal a ze je to vlastna tvorba. Co je trochu zavadzajuce...

Ja osobne si rada precitam basen, ktoru vytvorila pepsi,erzet , ci ini poradaci.Lebo maju pre mna inu hodnotu,ako basne od neznymch...



0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Takto, vyjadrím sa aj ja, aj ked to bude troška dlhšie- s básňami a textami vyrastám od malička, a už ako malý šrác si pamatám spoločne stretnutia tých naj... textárov aký tu kedy na SKK boli, keďže moj tatko tiež písal texty a básne a pomerne úspešne,lebo z jeho textov sa nakoniec stali hity a mali títo textári vo zyku sa spolu stretávat, síce vačšinou sa tam nedalo dýchať, lebo to boli tak zafajčené kaviarne alebo byty že až...
ale k veci- plagiátorstvo je velmi zlá vec, o tom som sa kolkokrát ppresvedčil aj ja na vlastnej koži, že som si dal stretko s kamošom, aby som mu ukázal náčrt nápadu a bol tam nejaký chalanisko s ním, že jeho kamarát a ja týždeň po stretku som zistil, že moj nápad je nahraný , sprodukovaný a visí na youtube :-(((
Ale čo je to plagiátorstvo? Každý umelec, ktorý vytvára takéto niečo musí byť zapísaný v SOZA( preto aj ten prívlastok OCHRANNÝ a je to vlastne umelecka forma ochrany copyrightu ), vtedy má nárok proti niečomu, niekomu protestovať a pod.- pokial len niekto si zavesí na net nejakú svoju báseň( niekedy sú to inak úplné odpady a nie básne),tak nepožíva žiadnu ochranu autorských práv- napr. ja osobne mám rád niektoré náznaky básni sita a keby som ja jeho nápad zobral a ponúkol chalanom na vyskúšanie, či by sa z toho dala spraviť nejaká vec , ktorá by mohla ísť von, tak mi nič nemože ,lebo nemá právnu ochranu jeho diela( ale samozrejme by som sa ho opýtal, apoň zo slušnosti)
takže to zhrniem- nemyslím si, že moderátori hned museli tu mazať všetky básničky aj keď boli možno prevzaté, najskor by som si dal u protestujúceho zistiť či požíva naozaj autorské práva ale chápem ich že tak urobili- aby bol pokoj
A posledný postreh- velký umelci, velký textári sa nikdy nenaparovali, že niekto si dá niekde motto z ich tvorby a podobne( samozrejme ak sa nejednalo o zárobkovú činnosť, to už je iná vec) a ja ako maličký , mladučký autoríček niekde kúte :-), sa tiež poteším, keď počujem niekde v bare hrať moj text a nikdy by ma nenapadlo sa ani kvoli tomu s niekým natahovať
Toť moj názor, toť vsjo...
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Stanislav, zoširoka si na to išiel, otca aj SOZU spomenul, aj právo do toho trochu zamotal. Nakoniec si všetko prezentoval ako svoj osobný názor. Aj ja som prezentovala osobný názor z hľadiska etiky, nie práva. Lenže osobný názor je jedna vec a právny postup, je vec druhá, jedine relevantná.

Čo s týmto má SOZA? Tá vymáha odmeny za použitie diela autora, združeného v tejto organizácii. Na ochranu prostých básničiek vystačí § 11 až 13 Občianskeho zákonníka. Z nich vyplýva, že písomnosti osobnej povahy týkajúce sa fyzickej osoby alebo jej prejavov osobnej povahy ... možno použiť len s jej privolením. Tak o čom sa tu dá meditovať?

Nebolo to dávno, keď naša členka si dala tú námahu, že vyhotovila jednu bezvadnú pomôcku pre účtovníkov a zverejnila ju na Porade. Za pár dní tá pomôcka bola zverejnená na webe jedného úradu. Samozrejme pod menom úplne niekoho iného. Pokiaľ si pamätám, úrad a webmajster po upozornení túto pomôcku stiahol a našej členke sa ospravedlnil. Bez hlúpych rečí a komentov. V čom je pomôcka iná od básničiek? V ničom! Len prístup k zjednaniu nápravy je iný.

Zámerne nepíšem meno našej členky a dobrej duše Porady, aby tu nebolo spomínané, nedajbože, v nejakých nevhodných súvislostiach.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Petra Nová
Na ochranu prostých básničiek vystačí § 11 až 13 Občianskeho zákonníka. Z nich vyplýva, že písomnosti osobnej povahy týkajúce sa fyzickej osoby alebo jej prejavov osobnej povahy ... možno použiť len s jej privolením. Tak o čom sa tu dá meditovať?
Občiansky zákonník:
Ochrana osobnosti
§ 11


Fyzická osoba má právo na ochranu svojej osobnosti, najmä života a zdravia, občianskej cti a ľudskej dôstojnosti, ako aj súkromia, svojho mena a prejavov osobnej povahy.

§ 12

(1) Písomnosti osobnej povahy, podobizne, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy týkajúce sa fyzickej osoby alebo jej prejavov osobnej povahy sa smú vyhotoviť alebo použiť len s jej privolením.

(2) Privolenie nie je potrebné, ak sa vyhotovia alebo použijú písomnosti osobnej povahy, podobizne, obrazové snímky, zvukové alebo obrazové a zvukové záznamy na úradné účely na základe zákona.

(3) Podobizne, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy sa môžu bez privolenia fyzickej osoby vyhotoviť alebo použiť primeraným spôsobom tiež na vedecké a umelecké účely a pre tlačové, filmové, rozhlasové a televízne spravodajstvo. Ani také použitie však nesmie byť v rozpore s oprávnenými záujmami fyzickej osoby.

§ 13

(1) Fyzická osoba má právo najmä sa domáhať, aby sa upustilo od neoprávnených zásahov do práva na ochranu jej osobnosti, aby sa odstránili následky týchto zásahov a aby jej bolo dané primerané zadosťučinenie.

(2) Pokiaľ by sa nezdalo postačujúce zadosťučinenie podľa odseku 1 najmä preto, že bola v značnej miere znížená dôstojnosť fyzickej osoby alebo jej vážnosť v spoločnosti, má fyzická osoba tiež právo na náhradu nemajetkovej ujmy v peniazoch.

(3) Výšku náhrady podľa odseku 2 určí súd s prihliadnutím na závažnosť vzniknutej ujmy a na okolnosti, za ktorých k porušeniu práva došlo.
Teda v básni by muselo byť niečo osobné, aby sa to dalo presne identifikovať a priradiť k osobe - pokiaľ je to však všeobecné - neplatí ani Obč.zákonník §11-13.


0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

misoft Pozri príspevok
Občiansky zákonník:

Teda v básni by muselo byť niečo osobné, aby sa to dalo presne identifikovať a priradiť k osobe - pokiaľ je to však všeobecné - neplatí ani Obč.zákonník §11-13.

Tvoj osobný názor, či judikatúra?
Hmmm...ďalší zaujímavý výklad. Podľa toho, čo si napísal, tvorca pomôcky alebo básničky je duch a tiež na web ju duch zakvačil!
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nechcem zabŕdať - prečítaj si poriadne §12 (1) - čo sa tam píše.
Ak niekto vycapí napr. básničku o jari, alebo niečo podobne všeobecné - tak to nie je osobné.

(1) Písomnosti osobnej povahy, podobizne, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy týkajúce sa fyzickej osoby alebo jej prejavov osobnej povahy sa smú vyhotoviť alebo použiť len s jej privolením.
A písomnosť osobnej povahy je napr. denník, zápisník, osobná poznámka, list. Akonáhle však niekto niečo zverejní a neuplatní si právo, aby sa to nezverejňovalo - copyright, upozornenie na zákaz kopírovania - stáva sa to verejným, voľne dostupným, bez autorskej ochrany, bez autorských práv.

Máš síce snahu chrániť diela a duševné vlastníctvo, ale robíš to zle na zlom mieste, bez zistenia podstaty veci.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

misoft Pozri príspevok
Nechcem zabŕdať - prečítaj si poriadne §12 (1) - čo sa tam píše.
Ak niekto vycapí napr. básničku o jari, alebo niečo podobne všeobecné - tak to nie je osobné.


A písomnosť osobnej povahy je napr. denník, zápisník, osobná poznámka, list. Akonáhle však niekto niečo zverejní a neuplatní si právo, aby sa to nezverejňovalo - copyright, upozornenie na zákaz kopírovania - stáva sa to verejným, voľne dostupným, bez autorskej ochrany, bez autorských práv.

Máš síce snahu chrániť diela a duševné vlastníctvo, ale robíš to zle na zlom mieste, bez zistenia podstaty veci.
Starostlivo som si prečítala tieto ustanovenia a nenašla som tam nič, pre ktoré by ich nebolo možné použiť na ochranu básni publikovaných a zneužitých na webe.

Vymenoval si to, čo ty považuješ za písomnosť osobnej povahy. Lenže takouto písomnosťou je aj báseň. Sú v nej vyjadrené a spracované myšlienky konkrétnej osoby, jej úvahy, o niekom, niečom. Napr. tému jari môže spracovať XY ďalších osôb. Ale to spracovanie konkrétnou osobou je jedinečné a preto osobné. Netvrdím, že básne nie sú chránené autorským právom, ale nemusia byť, tak ako napr. fotografie. Autorský zákon je špeciálna norma v pomere k Občianskemu zákonníku. To, čo v autorskom zákone nie je upravené, nezostáva v bezprávnom vákuu. Riadi sa Občianskym zákonníkom, tými jeho ustanoveniami, ktoré sú tejto úprave ochrany najbližšie. A tou je úprava o ochrane osobnosti. To, že autor publikuje báseň na webe, neznamená, že tým dáva privolenie každému, ktorému sa báseň páči, že ju môže vydávať za svoju. Bez jeho vedomia a privolenia. Môže sa brániť. Žalobou na ochranu osobnosti.

Uvediem príklad:
Svoju fotografiu dám na web vo svojom blogu. Do avataru alebo v inej súvislosti. Niekto iný použije túto fotografiu tiež do svojho avataru alebo si ju dá do svojho blogu s tým, že je to on. Podľa teba "originál" by nemal žiadnu šancu sa proti tomuto postupu brániť. Ja tvrdím, že áno, práve na základe žaloby na ochranu osobnosti. Prípad so zneužitím fotografie je totožný so zneužitím básničky.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...keby ste dali k príspevkom aspoň ten príslušný smajlík ........že oný

......
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..ja len takú otázočku...kde si bola, Peťka, celé 4 roky?..že si hneď v počiatku neskosila erzeta, keď začal túto tému!..lebo ti bola luft?..nevedela si o nej a nepredpokladala si, žeby si sa v nej mohla takto vyžiť?..až keď sem príde niekto s veľkým krikom, tak ty, najmúdrejšia, ideš tu dávať svoju múdrosť nám na vedomie?..fuj!..presne takto si riešila,už po termíne samozrejme, aj tému s našou kamoškou a pomocou jej..pamätáš sa?..nevadilo ti, že pomoc bežala rok-až po roku ti svitlo, že to treba zastaviť!..tu ti to trvalo dlhšie, 4 roky je dosť ,a tak k tebe len tolko,kadiaľ Peťka prejde, tam tráva viac neporastie!..lebo pochybujem hlasno, žeby sem ešte niekto, po tvojich príspevkoch , dal ešte nejaké milé slovo v básničke...
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
pepsikova Pozri príspevok
..ja len takú otázočku...kde si bola, Peťka, celé 4 roky?..že si hneď v počiatku neskosila erzeta, keď začal túto tému!..lebo ti bola luft?..nevedela si o nej a nepredpokladala si, žeby si sa v nej mohla takto vyžiť?..až keď sem príde niekto s veľkým krikom, tak ty, najmúdrejšia, ideš tu dávať svoju múdrosť nám na vedomie?..fuj!..presne takto si riešila,už po termíne samozrejme, aj tému s našou kamoškou a pomocou jej..pamätáš sa?..nevadilo ti, že pomoc bežala rok-až po roku ti svitlo, že to treba zastaviť!..tu ti to trvalo dlhšie, 4 roky je dosť ,a tak k tebe len tolko,kadiaľ Peťka prejde, tam tráva viac neporastie!..lebo pochybujem hlasno, žeby sem ešte niekto, po tvojich príspevkoch , dal ešte nejaké milé slovo v básničke...
Pepsi máš pravdu, 4 roky je dlhá doba, ale za tú dobu sme sem dávali naše vlastné výtvory, ktoré vyjadrovali naše vnútro, naše myšlienky a približovali nás.... len nás....Pre nejakú dusku3, ktorá nevystrájala len na Porade, ale navštevovala aj súkromné stránky a prejavovala sa svojimi veľmi dôležitými príspevkami, čím chcela na seba upútať pozornosť, ale popritom zabudla, že používala ten istý text, ale sa podpisovala rôznymi menami....sa teraz dáme odradiť a prestaneme písať???? Veľmi dobre si pamätám, že aj Petra Nová - poraďáčka a zároveň právnička, rada chodila do tejto témy a básničky čítala. Téma existuje, viacerým sa páči, prispievajúci iste radi sem-tam báseň znovu pridajú bez toho, že by sa dali zastrašiť jednou poraďáčkou, síce právničkou, ale bez kompetencií od Richarda, aby zničila túto dobrú tému.
Preto napíšem v nasledujúcich hodinách báseň a zajtra ju sem priložím....sorry.
1 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Moderátor Chobot, rada by som vedela, prečo je môj príspevok neužitočný? V čom? Že som tam použila prirovnanie k duchovi?
Či iné ťa škrie a chceš mi zatvoriť ústa?
Poznám XY tvojich neužitočných príspevkov, môžem začať s ich označovaním aj ja.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

buchač Pozri príspevok
...keby ste dali k príspevkom aspoň ten príslušný smajlík ........že oný

......
Prečo smajlík? Tieto príspevky súvisia práve s touto témou ako žiadne iné.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

pepsikova Pozri príspevok
..ja len takú otázočku...kde si bola, Peťka, celé 4 roky?..že si hneď v počiatku neskosila erzeta, keď začal túto tému!..lebo ti bola luft?..nevedela si o nej a nepredpokladala si, žeby si sa v nej mohla takto vyžiť?..až keď sem príde niekto s veľkým krikom, tak ty, najmúdrejšia, ideš tu dávať svoju múdrosť nám na vedomie?..fuj!..presne takto si riešila,už po termíne samozrejme, aj tému s našou kamoškou a pomocou jej..pamätáš sa?..nevadilo ti, že pomoc bežala rok-až po roku ti svitlo, že to treba zastaviť!..tu ti to trvalo dlhšie, 4 roky je dosť ,a tak k tebe len tolko,kadiaľ Peťka prejde, tam tráva viac neporastie!..lebo pochybujem hlasno, žeby sem ešte niekto, po tvojich príspevkoch , dal ešte nejaké milé slovo v básničke...
Kde som mala byť tie štyri roky?! A ty si kde bola? Celé tie štyri roky som myslela, že kto tu pripojí básničku, je jeho. Nemala som dôvod ich preverovať, až do príspevku Dusky3. Potom som sama zistila, že má pravdu. A čo si ty urobila, keď si vedela, že sú tu pančované básničky, dávané "len tak pre radosť"? Samozrejme, s chýbajúcim údajom o zdroji a autorovi.

A ak budeš reagovať na moje príspevky v tomto tóne, budem žiadať, aby sa na tie tvoje pozrel administrátor, či sú v súlade s ETIKETOU. Začínam mať presvedčenie, že síce nemáš čo k veci povedať v téme, ale ju úspešne spamuješ len preto, že máš potrebu obťažovať ma pri každom mojom príspevku.
Naposledy upravil Petra Nová : 12.08.12 at 23:04
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Petra Nová Pozri príspevok
Kde som mala byť tie štyri roky?! A ty si kde bola? Celé tie štyri roky som myslela, že kto tu pripojí básničku, je jeho. Nemala som dôvod ich preverovať, až do príspevku Dusky3. Potom som sama zistila, že má pravdu. A čo si ty urobila, keď si vedela, že sú tu pančované básničky, dávané "len tak pre radosť"? Samozrejme, s chýbajúcim údajom o zdroji a autorovi.

A ak budeš reagovať na moje príspevky v tomto tóne, budem žiadať, aby sa na tie tvoje pozrel administrátor, či sú v súlade s ETIKETOU. Začínam mať presvedčenie, že síce nemáš čo k veci povedať v téme, ale ju úspešne spamuješ len preto, že máš potrebu obťažovať ma pri každom mojom príspevku.
..

..ale Peťka, však daj..môžeš preverovať, koľko sa ti žiada..len ma udivuje, že ty, taká najmúdrejšia, si nezačala preverovať od začiatku tejto témy..to bola veľká chyba..veľká chyba!..
..a máš pravdu, k tebe veru nemám čo povedať..po tebe potopa..

..ešte dodám, že polovica internetu je pančovaná, aj pre radosť, aj pre kadečo iné..máš veru čo robiť, kým to opucuješ!..na svoj obraz!..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať