Zavrieť

Porady

Leasing - zaradenia auta do použivania

Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Katarína STR
Prosím Vás, kto mi to vie potvrdiť, či vyvrátiť.

Jedná sa o takúto vecičku.
Môj šéf kúpil na leasing úžitkové vozidlo dňa 18.4.2005
V tento istý deň zaplatil aj akontáciu a aj prvú splátku podľa splátkového kalendára.
Bol ale povinný toto autíčko samozrejme prihlásiť na polícii. Do dnešného dňa sa tak nestalo. Aj keď ho tam kopem každý deň.
Myslel si, že mu to môj otec vybaví poznámosti. Otec sa síce snažil, ale
bohužiaľ to nešlo. To je prvýkrát, čo sa to otcovi nepodarilo. Hmm

Teraz sa chcem spýtať. Mala by som zaradiť auto do používania podľa kúpnej zmluvy a splátkového kalendára a teda urobiť odpisy už za mesiac apríl, alebo ho zaradiť až keď môj zlatý šéf prihlási to auto na polícii.
Problém je v tom, že v pondelok je už mesiac máj.

Neviem, či by sa náhodu nemalo auto zaradiť do používania v deň pridelenia ŠPZ. Hmm?

Ako potom ale s odpismi rozpočítanými už od apríla.

Holky, kluci poraďte.

Ahoj
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    lenkak

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Zaradiť až keď šéf prihlási to auto na polícii, dovtedy je vlastníctvom tá leasingová spoločnosť. Môj názor. Má preberací protokol od leasingovej spoločnosti, kedy prevzal auto? Potom by mu mohli ísť odpisy už v apríli.
    Luna

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Lenka má pravdu,odpisy robíš od dátumu kedy má skutočne auto k dispozícíí.Pozri zákon 595/2003 §26odst.9.
    Naposledy upravil Luna : 29.04.05 at 09:33
    Katarína STR

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    lenkak
    Zaradiť až keď šéf prihlási to auto na polícii, dovtedy je vlastníctvom tá leasingová spoločnosť. Môj názor. Má preberací protokol od leasingovej spoločnosti, kedy prevzal auto? Potom by mu mohli ísť odpisy už v apríli.
    Má protokol už 18.4.2005. Len tú hlúpu ŠPZ ešte nemá.

    Leasing - zaradenia auta do použivania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.