Zavrieť

Porady

Urbanistická štúdia - kto, kde, ako, za kolko?

Dobry den, rada by som sa spytala, ci ma niekto skusenost s vypracovanim urbanisticej studie. Ide o to, ze mame pozemok, vedeny ako vinica v extravilane obce. Plocha, na ktorej pozemok je je v uzemnom plane mesta urcena na individualnu vystavbu, ale podmienkou je vypracovanie urbanistickej studie a jej nasledne schvalenie mestom. Vypracovanie ma byt bud investorom alebo spolocenstvom vlastnikov. Viem este o jednom panovi, ktory by tam rad staval, tak by ma zaujimalo, ako sa k tejto studii dopracovat a ci je to vobec mozne (ak by sme zalozili spolocenstvo vlastnikov). Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Teda neviem, či urbanistickú štúdiu môže dať vypracovať hocikto. Podľa mňa by to malo urobiť mesto. Iné je, kto to zaplatí. Keď sa dohodnete s mestom, že vypracovanie UŠ zaplatíte, tak mesto ju určite dá vypracovať. K UŠ je totiž potrebné požiadať aj o vyjadrenie dotknuté orgány štátnej správy a vlastníkov susedných nehnuteľností. Treba spraviť zmluvu s mestom o úhrade. A nejedná sa o pozemky, kde má vinicu aj F...? Lebo tam je potrebné sa spýtať na ministerstve, či vôbec zmenu viníc na stavebný pozemok dovolí.

    ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

    obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac ROMBOR
    My sme s priatelmi pred casom kupili parcely v zastavanej casti obce a chceli tam stavat 3 RD. Obec nasu vystavbu podmienila vsak komplexnym urbanistickym riesenim celeho noveho uzemia a nie len nasich parciel. Normalne by mala nechat vypracovat urbanisticku studiu, alebo pripadne dokonca uzemny plan zony obec, ked vsak na to nema peniaze v rozpocte, nikto ju k tomu neprinuti. Hlavne ked nechces cakat 2-3 roky kym sa na to peniaze najdu, poriesis si to sam - ako aj my. Nechali sme si vypracovat urbanisticku studiu danej oblasti u autorizovaneho architekta, ktory pracuje na katedre urbanistiky s zafinancovali sme si to sami (stalo to okolo 65 tis. Sk). Obec potom tuto studiu v zastupitelstve "uz len" schvalila. Samozrejme studiu museli schvalit aj majitelia parciel, ktorych sa to tykalo, cely proces bol trochu zdlhavy, ale urcite kratsi, ako by sme to nechali na obec.

    Info o urbanistickych studiach a pod . http://www.ecocity.szm.sk/upn/

    ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

    obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac ROMBOR
    este doplnim info o studii ..

    O urbanistickej štúdii
    Urbanistická štúdia je v sú
    časnej praxi najčastejšie používaným druhom spomedzi územnoplánovacích podkladov. Overuje využitie územia a riešenie zástavby obvykle v rovnakom plošnom rozsahu ako územný plán zóny, ako nezáväzný dokument však nemá regulačnú funkciu - prezentuje konkrétne urbanistické riešenia. Na rozdiel od územných plánov sú jej zadávateľmi a financujúcimi subjektmi najčastejšie súkromní investori, ktorí potrebujú preukázať vhodnosť zamýšľaného zámeru.
    Preto okrem funkcie odbornej štúdie má prezenta
    čné funkcie, čo umožňuje aj jej voľnejšia legislatívna definícia a jednoduchší proces obstarávania.
    Pod
    ľa pripravovaného nového zákona sa namiesto urbanistickej štúdie má zaviesť nový nástroj - územnoplánovacia štúdia, pričom sa zredukujú možnosti jej uplatnenia v porovnaní s dnešným stavom.

    Brajana je offline (nepripojený) Brajana

    Brajana
    ROMBOR, velmi pekne dakujem, aj ostatnym, samozrejme, za reakcie. Celkom som potesena, ze je to mozne. Takze obehnem prislusne oddelenie na MU a uvidim, co dalej.

    A este dotaz, nejedna sa o vinice, kde ma pozemok aj F....
    A je mozne zmenit pozemok na stavebny, ak nie je vedeny vo vinohradnickom registri (nas nie je).

    Este raz dakujem a ak by boli dalsie reakcie a skusenosti, budem rada.

    jmss je offline (nepripojený) jmss

    jmss
    Zaujímalo by ma, koľko môže stáť urbanistická štúdia zóny, ktorá pozostáva z 20 parciel. Siete sú dostupné a pozemky sú v zastavanom území schválené uzemným plánom obce.

    sadik je offline (nepripojený) sadik

    sadik
    My sme stavali v extravilane malej obce v Trencianskom kraji a tiez od nas pozadovali tuto studiu, pretoze obec nemala na to peniaze. Nam to spravil architekt, ktory nam robil aj plany na dom za cenu cca 200EUR. Myslim, ze to robil prvykrat, ale na stavebnom urade im islo hlavne o to, aby mali nieco cim sa aj oni mozu ohanat, keby niekto ziadal vysvetlenie na zaklade coho staviame v extravilane. Bol to vykres s planovanou zastavbou aj na okolitych pozemkoch, nielen na nasom.

    jmss je offline (nepripojený) jmss

    jmss
    Urbanistická štúdia iba za 200 EUR? Ak by to bola pravda, že sa to pohybuje približne v tejto relácií tak by to bolo super. Skor sa obávam, aby to nebolo 2000 EUR.

    Urbanistická štúdia - kto, kde, ako, za kolko?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.