Zavrieť

Porady

Doporučený list

Zdravím, vie mi niekto poradiť ako na internete zistím keď som poslala doporučený list či ho tá druhá strana prevzala?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Tak to si nemyslím...v podstate celý svet, ktorý má internet by mohol mať prehľad o mojej "poštovej existencii" a to by sa mi nepáčilo

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Ak potrebuješ takúto informáciu, je jednoduchšie poslať doporučený list s doručenkou, tá sa ti vráti späť a máš na nej uvedené kto a kedy zásielku prebral.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    No, ak adresát chce prevzatie zásielky zatajiť (to len ako príklad, vo vážnej veci mu to nepomôže) , neodpovie ani na mailik...a kde je povedané, že má počítač, nie to ešte aj internet.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ak ho druhá strana neprevzala, po skončení úložnej doby ( to nie som si istá, cca 3 týždne) sa ti vráti doporučene naspäť ako neprevzatá zásielka.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    zsazsula Pozri príspevok
    na stránke www.posta.sk v sekcii Track & Trace -zadaj podacie číslo zásielky

    Teraz som vyskúšala, žiadia po mne 13-miestne číslo, pritom na podacom lístku je iba 8-miestne.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Smiem sa spýtať, čo znamená RS-kou? Ak je to nejaká Rýchla Služba, tak potom tie nerýchle aj tak nevypátrame.

    A etš e:RS ani SK nie sú číslice, tak nech nezavádzajú.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    zadala som: RSxxxxxxxxSK - znovu požaduje 13 miestny kod / takto je to 12 miest /
    / podané doporučene , prvá tieda - kedysi expres

    exe neodpovedá na moje výzvy tak neviem či preberá poštu

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    aha, tak 13-miestny kód, nemusia to byť len číselká, ale i tak, až sa to niekomu podarí, dajte vedieť.

    zsazsula je offline (nepripojený) zsazsula

    zsazsula
    tak neviem mne to funguje na podacom listku mam RS.............SK -podané prvou triedou , doporučene -expres,

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Tak to bude privilégium 1.triedy, také nemám šancu otestovať, nemááááááám.

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    zsazsula Pozri príspevok
    na stránke www.posta.sk v sekcii Track & Trace -zadaj podacie číslo zásielky
    funguje to bude iba v prípade, ak zásielku podáš 1. triedou, so službou RS špeciál, bližšie viď tu:
    http://www.posta.sk/storage/File/dop...sty_052008.pdf

    a cenník:
    http://www.posta.sk/page/181

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.