Zavrieť

Porady

Ukončenie TPP a následná dohoda o PČ

Prosím o radu :
Spoločník a konateľ zamestnaný na trvalý prac. pomer v s.r.o. si našiel iné zamestnanie. Vo svojej s.r.o. dá výpoveď a k tomu istému dátumu uzatvorí so svojou s.r.o. dohodu o vykonaní práce. Čo je potrebné v tomto prípade z pohľadu mzdárky urobiť. Ide mi hlavne o povinnosti voči soc. poist. a zdravotná poist. ale aj voči konateľovi - zamestnancovi samotnému. (Zatiaľ som nič na túto tému na Porade nenašla ale možno neviem hľadať. Preto privítam aj link. Ďakujem)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Klára2 Pozri príspevok
    Prosím o radu :
    Spoločník a konateľ zamestnaný na trvalý prac. pomer v s.r.o. si našiel iné zamestnanie. Vo svojej s.r.o. dá výpoveď a k tomu istému dátumu uzatvorí so svojou s.r.o. dohodu o vykonaní práce. Čo je potrebné v tomto prípade z pohľadu mzdárky urobiť. Ide mi hlavne o povinnosti voči soc. poist. a zdravotná poist. ale aj voči konateľovi - zamestnancovi samotnému. (Zatiaľ som nič na túto tému na Porade nenašla ale možno neviem hľadať. Preto privítam aj link. Ďakujem)
    Sociálna poisťovňa-odhláška prostredníctvom RLFO, + ELDZ
    Zdravotná poisťovňa - odvody vo výške 14% /10+4/ sa budú platiť aj z dohody, podľa mňa netreba odhlasovať a znovu prihlasovať, ale overila by som si to v príslušnej ZP.
    Povinnosti voči konateľovi - zamestnancovi: zápočtový list, dohoda o ukončení PP, uzatvorenie Do VP, Na konci roka Potvrdenie o príjme resp.RZD. Ak mal podpísané vyhlásenie, doplniť, za ktorý mesiac si uplatňuje posledný krát nezd.min. - predpokladám, že teraz si ho bude uplatňovať v novom zamestnaní/
    Naposledy upravil Petra29 : 26.08.08 at 03:43 Dôvod: doplnenie

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Doplním: Dohodu o prac.činnosti prihlásiť do SP cez RLFO - dohoda, a platiť úrazové a garančné poistenie.

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Po Smithovej pripomienke dopĺňam: v danom prípade by som vo vlastnej s.r.o. nepôsobila na základe DoVP alebo DoPČ, ale buď bez odmeny /ZP za mňa platí nový zamestnávateľ/ resp. ak by som chcela mať nejaký príjem z s.r.o. aj počas roka /nielen podiel na zisku/ - odmena za výkon funkcie konateľa a z nej povinné odvody do ZP, v tomto prípade sa do SP nenahlasuje.

    Klára2 je offline (nepripojený) Klára2

    Klára2
    Prečo má platiť do ZP aj z dohody 10 + 4 %, ke´D to bude platiť z nového zamestnania

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Klára2 Pozri príspevok
    Prečo má platiť do ZP aj z dohody 10 + 4 %, ke´D to bude platiť z nového zamestnania
    Pretože to pre spoločníkov a konateľov vyplýva zo zákona o zdrav.poistení, § 11 a nasl.

    Lara11 je offline (nepripojený) Lara11

    Lara11
    Ahojte, chcem sa len v niečom uistiť. V mesiaci oktober budem mať jedneho dohodara a to len na jeden deň - 3 hodiny /15.10.2008/. Do SP dám prihlášku s dátumom vzniku 15.10.2008 a zároveň aj odhlášku s dátumom ukončenia 15.10.2008? Ďakujem.

    Ukončenie TPP a následná dohoda o PČ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.