Zavrieť

Porady

Uskladnenie jabĺk na zimu

Vyzerá to tak, že tohto roku bude dostatok jabĺčok. Akým spôsobom ich zvyknete uskladňovať a s akými výsledkami? Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kathy_smal je offline (nepripojený) kathy_smal

    kathy_smal
    Opatrne zozbieram zo stromu, zle dam prec a dobre dam do debniciek vystlanych papierom, pripadne novinami. Vydrzia tak do vianoc ale zavisi od odrody, pivnice, a tak. Samozrejme trebe kazde cca tri tyzdne skontrolovat a nahnite jabka vyhodit.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    V pivnici by mala byť nízka teplota..ale nie pod nulou.

    dolfort je offline (nepripojený) dolfort

    dolfort
    Každé zabaliť samostatne do papiera a poukladať po vrstvách na regáliky, príp. do prepraviek v dobrej pivnici, aby nezačali hniť. Ideálna pivnica taká kde je len malý rozdiel letných a zimných teplôt. Podzemná je super. A nesmie tam mrznúť samozrejme.

    Zopár dobrých návodov

    Dlhodobé uskladnenie:
    http://www.backwoodshome.com/articles/fallick41.html

    Krátkodobé uskladnenie:
    http://www.ehow.com/how_2897_store-apples.html

    Fórum s rôznymi názormi:
    http://chowhound.chow.com/topics/337582

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Keď je naozaj veľa jabĺk, mám na to nasledovný systém:
    1) časť odložiť v surovom stave ako je vyššie popísané
    2) najväčšiu časť, niekoľko vriec dám vylisovať na čistú šťavu, dám do 4-5 litrových pohárov s viečkom, sterilizuje sa bez čohokoľvek aj bez cukru pri 82 stup.C a vydrží aj viac rokov džúsik
    3) Z časti šťavy robím sirupy, ktorých sa u nás minie neúrekom. Dajú sa prifarbiť napr. cviklou a je červený. Dochutiť arómami, ale len v menšom množstve, lebo arómy su už drahé a na 1 fľašu sa žiada 1 fľaštička. Dá sa primiešať ríbezle, černice, plod bazy, (šťava)a pod. aby boli rôznejšie.
    4) Časť nastúhame na strúhadle a zavaríme s prekladaním cukru tiež do tých 4-litrových pohárov s viečkami-uhorkáčmi. Z toho robíme koláče a štrúdle, také nekalorické...
    5) Časť sa zavarí klasicky pokrájané na mesiačiky
    6) Z ďalšej časti robím lekvár, je výborný, aj hustú marmeládu do buchiet. Tiež môže slúžiť ako základ na iné lekváre, tak ako to robia vo výrobniach.
    7)Jablkovicu už nerobím. Aj víno sa dá.

    Neviem, či som niečo nezabudol. No iste ma to neobíde, veď naozaj ich je t.r.hrozne veľa, aj sliviek aj vlastne všetkého, P.B. zaplať.

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    Každý nemá pivnicu, ani ja nie a tak ja dávam jablká do PE vriec tak, aby mohli aj "dýchať", to je, pár dierok na vreci. Samozrejme kontrola je nutná, aj keď je to náročnejšie, oplatí sa to, lebo vydržia a sú nezoschnuté. A mám ich v garáži.
    Naposledy upravil Gapo : 01.09.08 at 16:55 Dôvod: gramatika

    Annie1 je offline (nepripojený) Annie1

    Annie1
    Tento rok sme sa rozhodli skladovať jablká v igelitových sáčkoch. V každom sáčku je cca 15 - 20 jabĺk a do sáčku sme spravili malé dierky aby sa mohli ventilovať. postup nájdete aj tu: http://www.chovatelahospodar.sk/clan...ka-na-zimu-244 Kedysi sme mali dobrú vlhkú pivnicu ale taká je už dnes raritou a tak si treba vedieť pomôcť

    Uskladnenie jabĺk na zimu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.