Zavrieť

Porady

Einstein absolute (success absolute)

Investoval niekto financie do produktu, ktorý ponúkala pred 3-4 rokmi MBI
pod názvom Einstein absolute? Malo by to byť investičné životné poistenie.
Nevyznám sa v ich výpise stavu účtu, zdá sa mi, že za tri roky klesla
nasporená suma o polovicu...
Vedel by mi to niekto objasniť? Vďaka vopred.
Marian 8 nenechajte si tol len tak vsetky tie ich ensteiny a succesy amslica je jeden sofistikovany podvod ,kontaktujte ma prosim lieskovsky.marian@gmail.com , c.t. 0903 34 34 46
Marian 8 hladam ludi ,ktori naleteli firme MBI na jej uzasne exkluzivne produkty /Amslico AE,Einstein,Success ,absolut, relativ /a utrzili obrovske straty . takze tato firma za to co spravila je zrela na podanie trestneho oznamenia z apodvod .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    no tak keď je to poistenie tak by som sa čudoval keby tam vôbec bola nejaká nasporená suma.

    facka je offline (nepripojený) facka

    facka
    žiaľ, nemám skener :-(
    a zaujíma ma to, že mám nejaké počiatočné+akumulačné jednotky.
    hodnota počiatočných jednotiek je v 20.794,- SK,
    akumulačných jednotiek je 12.636,- SK.
    hodnota účtu k 1.8.2008 je cca 33.000,- Sk
    poistná suma pre prípad smrti k 1.8.2008 je cca 36.000,- Sk
    bolo tam vložených 3x20.000,-, potom sa prešlo do stavu neplatenia.
    nikde nevidím, že by som tam mala svojich 60.000,-
    skúšam, či sem nechodia poradcovia z MBI, či by to niekto neobjasnil

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    svojich 60 000 tam nemôžeš mať, lebo si s a poistil a platil poistné. Ani keď si platíš poistku za auto, tak ti nikto nič nevráti po ukončení poistky. Poistka je od slova poistiť nie od slova nasporiť.
    Niečo málo v životných poistkách ide aj na sporenie, ale od poistenia nemôžeš čakať že si tam našetríš milióny a ešte ťa aj poistia zadarmo.

    facka je offline (nepripojený) facka

    facka
    KeĎ som uzatvárala zmluvu, nebola reč o poistke. Bola reč o investícii na 20 rokov do fondu fondov 100násobne ochraňovaného a chráneného. Teraz tvrdia, že zle investovali. A kedže som prešla do stavu neplatenia, tak moja vložená suma preto tak veľmi klesla, lebo si vraj strhli poplatky za tie roky, čo mi do tých 20tich rokov chýbajú, t.j. poplatky na 17 rokov dopredu...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Bolo by asi dobré preštudovať aj ich všeobecné obchodné podmienky, že na čo majú nárok v prípade neplatenia atď.....

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    bohužial poistky budú vždy hlavne na poistenie bez ohľadu na to, čo ti tvrdil ten kto ťa zlanáril, kvôli provízii. Hlavne si uvedom, že nemáš žiadnu vloženú sumu, lebo nejde o účet v banke. Časť poistného išlo na poistenie, časť na poplatky a časť sa investovala. Takže nikdy nemôžeš dostať celú sumu poistného naspäť.

    sajner je offline (nepripojený) sajner

    sajner
    ja doplnim falapa - skoro vsetky peniaze, ktore tam vlozis pocas prvych troch rokov idu na provizie sprostredkovatelovi.
    ten produkt bol sice predavany sposobom, ze staci vlozit peniaze prve tri roky a potom netreba, ale nebola to celkom pravda. pravda je taka, ze to postacuje v takom pripade, ze do toho obdobia troch rokov sa vytvori dostatocna rezerva, aby ten produkt mohol pracovat aj bez dalsich vkladov. ale urcite nie dalsich 17 rokov. je nutne tam pravidelne prikladat dalsie peniaze - aspon kazde 2 roky.
    a to, ze tam mas teraz malo neznamena, ze niekto zle investoval. znamena to, ze v obdobi, ktore sa tyka teba, ten fond nezarobil dostatocne. v dlhodobom horizonte (20 rokov, co je obdobie, na ktore si zmluvu uzatvorila) to ziskove bude. za predpokladu, ze neprestanes platit.

    Marian 8 je offline (nepripojený) Marian 8

    Marian 8
    hladam ludi ,ktori vdaka f.MBI a jej exkluzivnym produktom /Amslico AE , Einstein , Success, absolut,relativ / utrpeli znacne financne straty . kontakt : lieskovsky.marian@gmail.com , c.t. 0903 34 34 46 .

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    nezabúdaj, že investícia do fondov prináša aj riziká - síce to býva malým písmom - ale v prípade investície do akcií, pokles o tretinu je úplne bežný... žiaľ...

    nezabúdaj, že pri investíciách je takmer vždy predpokladaný výnos, ale nie garantovaný.

    Keď som si pozrel len vstupný poplatok 5,25% z investície, tak to je úžas.
    úžas.http://openiazoch.zoznam.sk/podielov.../profil/ofciea

    Marian 8 je offline (nepripojený) Marian 8

    Marian 8
    ano suhlasim 5.25 % ale pozor ked si fond kupujete priamo dnes sa uz da kupit cez supermarket fondov ale pred par rokmi le n ako uzasny exkluz.produkt f.MBI zabaleny v IZP od kooperativy,generali,uniqui, alianzu, wustenretu, a najnovsie AEGONU .

    Marian 8 je offline (nepripojený) Marian 8

    Marian 8
    takze polatky za spravu IZP -kooperativy .einstein absolut . fixny poplatok 49 sk mesacne , poplatok z aktualnej hodnoty poc.pod.jed. - 0.542 % mesacne , poplatok z aktualnej hodnoty uctu poistnika 0.1% mesacne .

    Lubos1978 je offline (nepripojený) Lubos1978

    Lubos1978
    Einstein Absolute je myslim fond rakuskej spravcovskej spolocnosti Capital Invest. Pokles nasporenej sumy je primarne podla mna v dosledku prudkeho prepadu na akciovych trhoch od roku 2009. Takisto aj vysokych vstupnych poplatkov a poplatkov za spravu. Investicne zivotne poistenie by som ako nastroj sporenia, ci zhodnocovania neodporucal. Radsej ist separatne do urazovej poistky a separatne si zalozit sporiacu schemu do fondov.

    Marian 8 je offline (nepripojený) Marian 8

    Marian 8
    vsak prave oni ludi zavadzali ze klienti nejdu do poistky ale kupuju si fond . viac o probleme sa dozviete ked si date do googla Marian 8 a MBI .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.