Zavrieť

Porady

Neuznanie inv.dôchodku-súdne pojednávanie

Anketa: Viete mi poradiť?

Počet hlasujúcich
13. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • mám bojovať ďalej?

    12 92.31%
  • mám to nechať tak ako to je?

    1 7.69%
  • Vydrží mi moja psychyka?

    0 0%
Ahojte poraďáci!Dnes je ťažká doba-chorý človek sa v prvom rade nemusí liečiť,ale najprv musí dokazovať,ako mu je.Mám nemalé zdravotné problémy,ktoré trvajú viac než 10 rokov už môj organizmus je natoľko unavený,že vôbec nevládze.Mám síce "len" 52 rokov (do starobného dôch. mám 9,5 roka) a chorôb požehnane.Problém som sa snažila poriešiť tak,že si dám žiadodť na inv.dôchodok-aspoň čiastočný s presvedčením,že na 4 hodiny sa dokážem zamestnať a aj to možno lepšie zvládnem.No nepodarilo sa. Na komisií mi bolo povedavé, že na jedného človeka je to veľa, niečo sa vraj deje ,ale to vraj na 40% nie je.Vraj možno o pol roka alebo rok.Uznajte,kto dokáže posúdiť presne podľa % ako sa kto cíti??!!? Je to nehorázne.že po odpracovaní 30 rokov-fyzicky(pri vychovaní dvoch detí),prekonaní 10 operácií brucha (dve z pochybenia inej zodpovednej osoby)a ešte ďalších 5 iných operácií.To nehovorím o iných ochoreniach.V poslednej dobe mám dojem,že mám veľmi ubolenú dušičku, pretože som sa nikdy nevyhýbala robote a niekto v bielom plášti si myslí že sa mi nechce robiť.Takže som sa odvolala a čaká ma súd,čo ma veľmi deprimuje. Cítim sa ako nejaký zločinec.Žijem v neustálych bolestiach, nespím a trápim sa. No a mám to dokazovať že mi je tak,ako mi je. Prosím Vás,kto má s tým nejaké skúsenosti, nech mi poradí ako to prebieha, čo sa tam odo mňa očakáva...... Vopred ďakujem
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
V dnešnej dobe nemusíš byť zamestnaná, stačí byť dobrovoľne nezamestnaná a nemusíš sa trápiť. Mlžeš pracovať na skrátený uväzok, ak ti to stačí.....
Súdy by som neriskovala, je to na dlhé lakte. Podľa diagnózy asi môžeš marodovať, po roku ak ta nadalej doktorka bude považovať za PN, pojdeš na ID.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..len sa neboj a priprav sa psychicky,že musíš dokonale obhájiť tie svoje diagnózy a hlavne ich všetky zdokladovať..prajem ti objektívneho sudcu a držím ti palce..nedaj sa..
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

KEJKA Pozri príspevok
V dnešnej dobe nemusíš byť zamestnaná, stačí byť dobrovoľne nezamestnaná a nemusíš sa trápiť. Mlžeš pracovať na skrátený uväzok, ak ti to stačí.....
Súdy by som neriskovala, je to na dlhé lakte. Podľa diagnózy asi môžeš marodovať, po roku ak ta nadalej doktorka bude považovať za PN, pojdeš na ID.
Ak ju neuzná posudková lekárka tak na ID nepôjde. A zas odvolávať na súd... bohužiaľ.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zlatica.turisova Pozri príspevok
Ahojte poraďáci!Dnes je ťažká doba-chorý človek sa v prvom rade nemusí liečiť,ale najprv musí dokazovať,ako mu je.Mám nemalé zdravotné problémy,ktoré trvajú viac než 10 rokov už môj organizmus je natoľko unavený,že vôbec nevládze.Mám síce "len" 52 rokov (do starobného dôch. mám 9,5 roka) a chorôb požehnane.Problém som sa snažila poriešiť tak,že si dám žiadodť na inv.dôchodok-aspoň čiastočný s presvedčením,že na 4 hodiny sa dokážem zamestnať a aj to možno lepšie zvládnem.No nepodarilo sa. Na komisií mi bolo povedavé, že na jedného človeka je to veľa, niečo sa vraj deje ,ale to vraj na 40% nie je.Vraj možno o pol roka alebo rok.Uznajte,kto dokáže posúdiť presne podľa % ako sa kto cíti??!!? Je to nehorázne.že po odpracovaní 30 rokov-fyzicky(pri vychovaní dvoch detí),prekonaní 10 operácií brucha (dve z pochybenia inej zodpovednej osoby)a ešte ďalších 5 iných operácií.To nehovorím o iných ochoreniach.V poslednej dobe mám dojem,že mám veľmi ubolenú dušičku, pretože som sa nikdy nevyhýbala robote a niekto v bielom plášti si myslí že sa mi nechce robiť.Takže som sa odvolala a čaká ma súd,čo ma veľmi deprimuje. Cítim sa ako nejaký zločinec.Žijem v neustálych bolestiach, nespím a trápim sa. No a mám to dokazovať že mi je tak,ako mi je. Prosím Vás,kto má s tým nejaké skúsenosti, nech mi poradí ako to prebieha, čo sa tam odo mňa očakáva...... Vopred ďakujem
Oplatí sa bojovať. Mám klienta, ktorého jednej zamestnankyni pri prehodnocovaní zdr.stavu zobrali ČID. Odvolala sa, keď nepochodila na SP, išlo to na súd a ČID má späť. Ale na argumentáciu asi nebudeš stačiť sama, treba si nájsť niekoho na zastupovanie na súde, kto sa tejto problematike venuje...
Držím palce, aby sa ti to podarilo.
0 0
zlatica.turisova zlatica.turisova

zlatica.turisova je offline (nepripojený) zlatica.turisova

Poraďačka veronikasad a KEJKA ďakujem za za vyjadrenie podpory . Je pre mňa a moju ubolenú dušu veľmi dôležitá. Skúsim si niekoho pohľadať. Síce ešte neviem ako na to, ale sa budem veľmi snažiť. Ešte raz vrelé DÍK zlaticaturisova-ATA (inv.dôchodok)
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Pred časom som sa na takom súdnom pojednávaní zúčastnila. Nie za seba, ale za sestru, ktorá ma diagnózu slabomyselnosť v pásme debility. Tiež jej bol odobratý celý ID a priznali jej ČID. Tak sme sa rozhorčene odvolávali hore dole. Ona nie je sama schopná si takéto veci vybavovať . Tak som s ňou absolvovala toto poníženie. Žobrať o to, aby mohla dôstojnejšie žiť. Kým žila matka, bobo OK, lebo sa o nu postarala a spolu robili všetky potrebné úkony v domácnosti, aby sa vedela aspon trochu zapojiť do života. No mama už nežije a ona prežíva z ČID nejakých 3500,-Sk. Ale na súde budú len preberať tvoj zdravotný stav, pýtať sa prečo cheš ID a a či to nie je možné prekonať, také hlúposti. Budeš dokazovať, že si chorá.Nikdy som sa necítila tak zle, úboho a ponížene, ako keď som tam stále pred tou sudkyňou, plakala od bezmocnosti, ktorá nemá ani potuchy čo to je pre takú osobu, na ktorej na prvý pohľad vidieť, že niečo nie je v poriadku, hľadať si prácu čo i len na 4 hodiny. Viem to, chodila som s ňou, prosila previedčala, aby ju zamestnali. Kto dnes zamestná takého invalidu? Súd vlastne len potvrdil verdikt posudkového lekára. A pritom poznám zo svojho okolia x prípadov,že môžu pracovať a majú ID. Veľa nedeje ti nedávam, ale skús to, možno budeš mať šťastie.
PS
Píšem z manželovej stránky, preto Ľubomír.
Naposledy upravil Ľubomír : 30.08.08 at 13:05
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pre Ľubomír : Súhlasím, pre samotného postihnutého je to veľmi traumatizujúce, preto som navrhla to zastupovanie. A nemusí to byť ani právnik. V PD to robí jeden chlapík, ktorý zastupuje aj baníkov, ktorým odobrali dôchodky a väčšinu sporov sa mu darí vyhrávať.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
....a keď to nepôjde s ID, tak skúsiť si platiť DNP z maxima (alebo optimalizovaného maxima), a po 9 mesiacoch ísť na PN z maxima, čo je cca 16.000-16.500 Sk. A to môže byť až 364 dní v kuse, potom polroka pauza, a zasa 364 dní....atď. Návod ako na to nájdeš aj tu http://www.porada.sk/t72814-dobrovol...poistenie.html
0 0
zlatica.turisova zlatica.turisova

zlatica.turisova je offline (nepripojený) zlatica.turisova

KEJKA Pozri príspevok
V dnešnej dobe nemusíš byť zamestnaná, stačí byť dobrovoľne nezamestnaná a nemusíš sa trápiť. Mlžeš pracovať na skrátený uväzok, ak ti to stačí.....
Súdy by som neriskovala, je to na dlhé lakte. Podľa diagnózy asi môžeš marodovať, po roku ak ta nadalej doktorka bude považovať za PN, pojdeš na ID.
Ja som už marodovala 8 mesiacov, počas ktorých som absolvovala 2 operácie-tumor na vaječníku,(prišla som o vaječníky a tiež som prišla o štítnu žľazu z dôvodu uzlov na štítnej žľaze progresívneho charakteru).U nás marodovanie dlhšie ako 1 mesiac sa rovná malej posudkovej komisií, kde musíš dokazovať že sa ešte necítiš dobre-proste horor. Nápad,že si môžem zobrať prácu na skráteny uväzok by sa u mňa rovnal žiť zo životného minima.Po 30 tich odpracovaných rokoch by som bola na úrovni tých, čo v živote nepracovali a platiť si sama nemocenské poistenie ako dobrovoľne nezamestnaná si nemôžem dovoliť,lebo nemám z čoho.Je to hrozné.
0 0
zlatica.turisova zlatica.turisova

zlatica.turisova je offline (nepripojený) zlatica.turisova

Platiť nemocenské dávky ako dobrovoľne nezamestnaná nemá z čoho, lebo som nezamestnaná a manžel zarába tak,že nám vychádza akurát životné minimum, ktoré stačí len na náklady na bývanie a jeho dochádzku za prácou.
0 0
zlatica.turisova zlatica.turisova

zlatica.turisova je offline (nepripojený) zlatica.turisova

Dobrovoľne nezamestnaná nemôžem byť, pretože manžel je zamestnaný a zarobí toťko, že nám akurát vychádza životné mimimum, ktoré stačí na bývanie a na jeho cestovanie za prácou.
0 0
zlatica.turisova zlatica.turisova

zlatica.turisova je offline (nepripojený) zlatica.turisova

KEJKA Pozri príspevok
V dnešnej dobe nemusíš byť zamestnaná, stačí byť dobrovoľne nezamestnaná a nemusíš sa trápiť. Mlžeš pracovať na skrátený uväzok, ak ti to stačí.....
Súdy by som neriskovala, je to na dlhé lakte. Podľa diagnózy asi môžeš marodovať, po roku ak ta nadalej doktorka bude považovať za PN, pojdeš na ID.
nemôžem si dovoliť byť dobrovoľne nezamestnaná,lebo manžel je zamestnaný a zarobí toľko, že nám vychádza akurát životné minimum, čo nám stačí na bývanie a jeho dochádzanie za prácou.A čo odvody na dôchodkové zabespečenie,keď by som pracovala na skrátený úväzok a zarobila by som dajme tomu 4000 sk?
0 0
zlatica.turisova zlatica.turisova

zlatica.turisova je offline (nepripojený) zlatica.turisova

Ľubomír Pozri príspevok
Pred časom som sa na takom súdnom pojednávaní zúčastnila. Nie za seba, ale za sestru, ktorá ma diagnózu slabomyselnosť v pásme debility. Tiež jej bol odobratý celý ID a priznali jej ČID. Tak sme sa rozhorčene odvolávali hore dole. Ona nie je sama schopná si takéto veci vybavovať . Tak som s ňou absolvovala toto poníženie. Žobrať o to, aby mohla dôstojnejšie žiť. Kým žila matka, bobo OK, lebo sa o nu postarala a spolu robili všetky potrebné úkony v domácnosti, aby sa vedela aspon trochu zapojiť do života. No mama už nežije a ona prežíva z ČID nejakých 3500,-Sk. Ale na súde budú len preberať tvoj zdravotný stav, pýtať sa prečo cheš ID a a či to nie je možné prekonať, také hlúposti. Budeš dokazovať, že si chorá.Nikdy som sa necítila tak zle, úboho a ponížene, ako keď som tam stále pred tou sudkyňou, plakala od bezmocnosti, ktorá nemá ani potuchy čo to je pre takú osobu, na ktorej na prvý pohľad vidieť, že niečo nie je v poriadku, hľadať si prácu čo i len na 4 hodiny. Viem to, chodila som s ňou, prosila previedčala, aby ju zamestnali. Kto dnes zamestná takého invalidu? Súd vlastne len potvrdil verdikt posudkového lekára. A pritom poznám zo svojho okolia x prípadov,že môžu pracovať a majú ID. Veľa nedeje ti nedávam, ale skús to, možno budeš mať šťastie.
PS
Píšem z manželovej stránky, preto Ľubomír.
Ahoj! Vidíš? Je to hrozné, keď človek musí bojovať za svoju ľudskú dôstojnosť!!!! Kde sme sa to vlastne dostali? Človek,ktorý je chorý nemá prácvo na dôstojný život.Čo sne komu urobili, veď my máme so sebou dosť a nie aby nás aj ponižovali??!!
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
zlatica.turisova Pozri príspevok
Ja som už marodovala 8 mesiacov, počas ktorých som absolvovala 2 operácie-tumor na vaječníku,(prišla som o vaječníky a tiež som prišla o štítnu žľazu z dôvodu uzlov na štítnej žľaze progresívneho charakteru).U nás marodovanie dlhšie ako 1 mesiac sa rovná malej posudkovej komisií, kde musíš dokazovať že sa ešte necítiš dobre-proste horor. Nápad,že si môžem zobrať prácu na skráteny uväzok by sa u mňa rovnal žiť zo životného minima.Po 30 tich odpracovaných rokoch by som bola na úrovni tých, čo v živote nepracovali a platiť si sama nemocenské poistenie ako dobrovoľne nezamestnaná si nemôžem dovoliť,lebo nemám z čoho.Je to hrozné.
Chcem sa opýtať, to je kde " u nás" ? A prečo by to mal byť horor absolvovať posudkovú komisiu ? Veď keď si skutočne chorá, a nemôžeš vykonávať žiadnu prácu, nemôže byť žiaden problém s práceneschopnosťou - práve choroba, alebo choroby bránia v jej vykonávaní......
Naposledy upravil ajobs : 31.08.08 at 14:21
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
zlatica.turisova Pozri príspevok
nemôžem si dovoliť byť dobrovoľne nezamestnaná,lebo manžel je zamestnaný a zarobí toľko, že nám vychádza akurát životné minimum, čo nám stačí na bývanie a jeho dochádzanie za prácou. Tak popremýšľaj na optimalizácii týchto odvodov. Keď sa teraz hneď prihlásiš na DNP, a budeš ho platiť z minima, bude ťa to "stáť" mesačne iba 357 Sk. V polovici decembra sa môžeš odhlásiť z minima a prihlásiť z maxima, čo síce mesačne predstavuje poistné 1330 Sk, ale za polovicu mesiaca je to iba 665 Sk, a od 1.1.2009 môžeš vymeriavací základ zmeniť opäť na minimálnu mzdu, čo bude predstavovať platbu cca 400 Sk mesačne. Po splnení 270 dní budeš môcť cca od 1.7.2009 ísť na PN a budeš dostávať maximálne nemocenské. To môže byť až v dĺžke 52 týždňov......takže treba uvažovať, a nevzdávať sa. Tento spôsob je určite jednoduchší a efektívnejší, ako dlhotrvajúci boj v odvolacom konaní o invalidný dôchodok. A ešte s nejasným výsledkom....A čo odvody na dôchodkové zabespečenie,keď by som pracovala na skrátený úväzok a zarobila by som dajme tomu 4000 sk? Odvody na dôchodkové poistenie vôbec neodporúčam platiť......sú to vyhodené peniaze von oknom. Prečo, o tom tu už bolo dosť napísané, je možné si to vyhľadať.

Odpovede sú v texte.
0 0
zlatica.turisova zlatica.turisova

zlatica.turisova je offline (nepripojený) zlatica.turisova

ajobs Pozri príspevok
Chcem sa opýtať, to je kde " u nás" ? A prečo by to mal byť horor absolvovať posudkovú komisiu ? Veď keď si skutočne chorá, a nemôžeš vykonávať žiadnu prácu, nemôže byť žiaden problém s práceneschopnosťou - práve choroba, alebo choroby bránia v jej vykonávaní......
"U nás" je v okrese Revúca.Absolvovanie posudkovej komisie som nazvala "HOROR" preto,lebo cieľom posud.lekára je ,aby presvedčal pacienta,že mu nič nie je.Každý argument chce vyvrátiť a dáva pacientovi na javo, že sa mu nechce robiť.Dotyčný lekár ukončil pn-ku pacientke s vývodom (po operácií čreva) poslal ju na úrad práce "Vraj aj tak bude nezamestnaná.Ja si neviem predstaviť,ako by on robil s takými bolesťami ako ja mám.Isť na takúto komisiu je preto pre mňa stresujúce a dosť ponižujúce.Veď ja by som veľmi rada vládala robiť a aj by som určite bola na tom lepšie po psychyckej stránke.
0 0
zlatica.turisova zlatica.turisova

zlatica.turisova je offline (nepripojený) zlatica.turisova

ajobs Pozri príspevok
Odpovede sú v texte.

Ďakujem za konkrétny príklad ,až to ináč nepôjde tak po porade s manželom to možno použijem.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
ajobs Pozri príspevok
Chcem sa opýtať, to je kde " u nás" ? A prečo by to mal byť horor absolvovať posudkovú komisiu ? Veď keď si skutočne chorá, a nemôžeš vykonávať žiadnu prácu, nemôže byť žiaden problém s práceneschopnosťou - práve choroba, alebo choroby bránia v jej vykonávaní......
..


..prepáč,ale ty kde žije?,....ona nie je prvá a istotne ani posledná,čo má takéto skúsenosti s posudkármi, sama som to zažila,i keď nie až takto strašidelne a je to fakt hrozné,keď sa ťa osoba, ktorá ťa v živote nevidela,presviedča,že si zdravá a s týmto predsa môžeš robiť, no, aspoň na 4 hodiny...a kto,prosím teba, dnes zamestná invalida?..len jeden príklad postačí,pretože napríklad mne to je tiež problém,a to, prosím, vyzerám v podstate zdravo,prácu ti môžu ponúknuť, ale na čierno, to áno, ale tiež ti za ňu nemusia dať výplatu..taká je pravda v tomto našom štáte slovenskom,v každom jednom meste...

..nechcem ťa uraziť a neprajem,naozaj nikomu takéto stavy,ale kto to nezažil,nepochopí..nikdy..

..ešte taká drobnosť..mala som vývod 10 dní v nemocnici,to je taká hadička z brucha alebo z pošvy,napojená na vrecko,ktoré si nosíš všade so sebou a máš v ňom odpad zo svojho tela..skús s tým žiť a chodiť po ulici..aj v nemocnici je to problém..
Naposledy upravil pepsikova : 31.08.08 at 19:46
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

pepsikova Pozri príspevok
..


..prepáč,ale ty kde žije?,....ona nie je prvá a istotne ani posledná,čo má takéto skúsenosti s posudkármi, sama som to zažila,i keď nie až takto strašidelne a je to fakt hrozné,keď sa ťa osoba, ktorá ťa v živote nevidela,presviedča,že si zdravá a s týmto predsa môžeš robiť, no, aspoň na 4 hodiny...a kto,prosím teba, dnes zamestná invalida?..len jeden príklad postačí,pretože napríklad mne to je tiež problém,a to, prosím, vyzerám v podstate zdravo,prácu ti môžu ponúknuť, ale na čierno, to áno, ale tiež ti za ňu nemusia dať výplatu..taká je pravda v tomto našom štáte slovenskom,v každom jednom meste...

..nechcem ťa uraziť a neprajem,naozaj nikomu takéto stavy,ale kto to nezažil,nepochopí..nikdy..

..ešte taká drobnosť..mala som vývod 10 dní v nemocnici,to je taká hadička z brucha alebo z pošvy,napojená na vrecko,ktoré si nosíš všade so sebou a máš v ňom odpad zo svojho tela..skús s tým žiť a chodiť po ulici..aj v nemocnici je to problém..
pepsíková si asi dobrá duša, myslíš to dobre, ale dnes pracuje toľko ľudí s veľkými zdravotnými problémami, ja som po podobnej operácii ,po gynekol. stránke ešte horšie,nerobí mi problém pracovať 12 hodín denne, len aby bolo kde pracovať. Tiež som prišla o prácu, hoci sama som odišla, vyrobila som si sama problémy, ale musím to riešiť. Hľadám, špekuľujem, robím síce to, čo ma baví, ale neuživí ma to, tak hľadám ďalej.
Veľa ľudí sa dnes trápi so zabezpečením financií,no nezostáva nič len porozmýšľať a začať niečo konať.
Ja verím, že všetko sa vyrieši a po čase sa dozvieme, že je to už lepšie.
Držím všetkým palce a želám vyriešenie problémov - aspoň tých existenčných, lebo nejaké budú vždy.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
pepsikova Pozri príspevok
..


..prepáč,ale ty kde žije?,....ona nie je prvá a istotne ani posledná,čo má takéto skúsenosti s posudkármi, sama som to zažila,i keď nie až takto strašidelne a je to fakt hrozné,keď sa ťa osoba, ktorá ťa v živote nevidela,presviedča,že si zdravá a s týmto predsa môžeš robiť, no, aspoň na 4 hodiny...a kto,prosím teba, dnes zamestná invalida?..len jeden príklad postačí,pretože napríklad mne to je tiež problém,a to, prosím, vyzerám v podstate zdravo,prácu ti môžu ponúknuť, ale na čierno, to áno, ale tiež ti za ňu nemusia dať výplatu..taká je pravda v tomto našom štáte slovenskom,v každom jednom meste...

..nechcem ťa uraziť a neprajem,naozaj nikomu takéto stavy,ale kto to nezažil,nepochopí..nikdy..

..ešte taká drobnosť..mala som vývod 10 dní v nemocnici,to je taká hadička z brucha alebo z pošvy,napojená na vrecko,ktoré si nosíš všade so sebou a máš v ňom odpad zo svojho tela..skús s tým žiť a chodiť po ulici..aj v nemocnici je to problém..
Ja žijem v Košiciach, a okrem toho, že som napísal svoju mienku mám ozaj konkrétne, praktické a dlhoročné skúsenosti v uvedenej oblasti-preto netáram do vetra, ale snažím sa poradiť. Viem, že hodne závisí od miesta a aj od konkrétnych osôb lekárov či už praktických, odborných alebo aj posudkových, ale pokiaľ ozaj nemôže človek pracovať zo zdravotných dôvodov, je možné nechať preskúmať svoj zdravotný stav aj v inom okrese alebo nemocnici, takže až také beznádejné by som to nevidel pokiaľ ide o práceneschopnosť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať