Zavrieť

Porady

predajný stánok - využitie

Dobrý deň!

Rád by som vedel Vaše názory na využitie predajného stánku, ktorý sa nachádza na frekventovanej ulici. Čo okrem novinového stánku, zmrzliny či fast food by sa mohlo ešte uplatniť.

Ďakujem za Vaše nápady a názory...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

    jaros5
    dazdnik Pozri príspevok
    Dobrý deň!

    Rád by som vedel Vaše názory na využitie predajného stánku, ktorý sa nachádza na frekventovanej ulici. Čo okrem novinového stánku, zmrzliny či fast food by sa mohlo ešte uplatniť.

    Ďakujem za Vaše nápady a názory...
    Nápadov by bolo až až. Ty si ale v prvom rade urob analýzu čo v okolí chýba (aj v širšom ) . Môžeš vymyslieť čokoľvek , čo ak za rohom bude zabehnutý, skúsený predajca s tým istým sortimentom ?

    dazdnik je offline (nepripojený) dazdnik

    dazdnik
    Mily jaros5,

    myslim ze vymysliet nemozem hocico pretoze sa jedna o stanok, kt. je rozmerov PNS. V okolí je, co sa stankoveho predaja tyka iba trafiky, zmrzlina a fast food ako som uz spominal. A ak, ako pises, by napadov bolo az-az, tak nejaky daj

    petranka je offline (nepripojený) petranka

    petranka
    to, ze sa spomenute komodity v danej lokalite predavaju nemusi byt vobec na skodu. naopak!!! treba vyuzit to, ze je tam uz klientela kvoli niecomu zvyknuta chodit a vyuzit to vo svoj prospech

    jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

    jaros5
    dazdnik Pozri príspevok
    Mily jaros5,

    myslim ze vymysliet nemozem hocico pretoze sa jedna o stanok, kt. je rozmerov PNS. V okolí je, co sa stankoveho predaja tyka iba trafiky, zmrzlina a fast food ako som uz spominal. A ak, ako pises, by napadov bolo az-az, tak nejaky daj
    Mily dazdnik,
    obaja predsa vieme, ze do stanku PNS nebudem vymyslat predajnu s nábytkom. Suhlasim aj s petrankov (je to vec strategie/na co mam a naco nie) Ale k veci; dam ti par napadov a aj tak ti budu nanic pokial nemas k tomu vztah, kvalifikaciu atd. napr. predaj rezaných kvetov (zaciatok-koniec skol. roka, Valentin, Den matiek, Vianoce, Den zosnulých, ...by si zarobil slusne prachy); ak je to vo vacsom meste, kde sa premelie vela turistov suveníry+čačky+hračky; Z pohladu petranky by som sa rozhodol pre zmrzlinu, ale musel by si ju robiť lepšiu ako konkurencia;
    Naposledy upravil jaros5 : 03.09.08 at 06:17

    viťo je offline (nepripojený) viťo

    viťo
    podla mna by si to mal vyriešiť sezónne v lete zmrzlinu, jesen zima kvety+nejaké vianočné ozdôbky ako imelá rozne čačky ludia to radi kupujú je to malé lahko prenosné a nie finančne náročné čiže je dosť pravdepodobné že to pojde na odbyt.

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    1. v lete slnečné okuliare, v zime čapice, šále, rukavice.

    2. brúsenie nožov, nožníc, oprava dáždnikov

    3. oprava hodiniek a mobilov

    4. pizza do ruky

    5. mini potraviny

    6. kvety, darčeky

    7. suveníry

    8. funny bižutéria ( nejaká lacnejšia poľská varianta things, pink, accessories, a spol.)

    Okinen je offline (nepripojený) Okinen

    Okinen
    Ako fungujú tie fornetti aký podiel zo zisku je na nich ? Má niekto skúsenosti s tejto oblasti ?

    Okinen je offline (nepripojený) Okinen

    Okinen
    Chcel som vedieť niečo praktickejšie, nejaký názor človeka čo to má alebo prevádzkuje.

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    pýtal si sa na podiel na zisku. Keďže ty si prevádzkovateľ, tak oni nemajú žiadny podiel na zisku, sú iba tvojim dodávateľom a nechávajú ti priestor na maržu 60-80%. To či ty zvolíš dobré miesto a zvládneš samotné podnikanie je dosť individuálne a málo bude záležať na dodávateľovi.

    Fairy je offline (nepripojený) Fairy

    Fairy
    Jedla a pitia nikdy nie je dosť. A ak je to frekventované miesto, alebo je nablízku nejaký podnik, odkiaľ by si zamestnanci vybehli počas prestávky niečo chutné kúpiť...tak ak ponúkneš iný druh tovaru ako majú v tom fast-food-e, tak máš šancu zarobiť.
    Tie nápady od falap sú tiež dobré. Ešte by som pridala robenie kľúčov. Alebo predaj sušeného ovocia a orieškov.

    velvet je offline (nepripojený) velvet

    velvet
    Okinen Pozri príspevok
    Ako fungujú tie fornetti aký podiel zo zisku je na nich ? Má niekto skúsenosti s tejto oblasti ?
    Nemám skúsenosť, ale informovala som sa priamo vo firme, lebo som o to mala záujem...no rýchlo ma to prešlo
    Firma Ti dodá všetko...lenže najprv si musíš vytiahnuť pár desiatok tisíc za prenájom piecky a plechov, investovať do koláčikov, sáčkov, a podobných záležitostí, ale čo ma úplne zabilo bolo, že sa človek musí zmluvne zaviazať že mesačne kúpi pár desiatok kíl koláčikov. Neviem Ti už presne povedať koľko, ale po prerátaní si situácie, to nebolo rentabilné.
    Možno už niečo na tom zmenili, tak by bolo dobré informovať sa priamo u nich.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.