Zavrieť

Porady

zmena názvu s.r.o.

viete mi prosím poradiť, ak spoločníci na zasadnutí valného zhromaždenia rozhodnú o zmene názvu spoločnosti - je o tom zápisnica z VZ, kam a akým spôsobom je túto zmenu nutné nahlásiť?
Usporiadat
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

No na obchodný register.
Treba si tam zobrať tlačivo a túto zmenu doň zapísať. Na poslednej strane notársky overiť podpis, priložiť 1500,- Sk kolok a zaniesť na OR.

Ahoj
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

no skôr som myslela daňový úrad, sociálku, poisťovne ...
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

janaGT
no skôr som myslela daňový úrad, sociálku, poisťovne ...
Samozrejme aj na dan.urad formou oznamenia o zmene nazvu. Na poistovne formou tlaciv. A obchodnym partnerom formou oznamenia, to aby spravne oznacili subjekt pri fakturach.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ešta doplním, že toto všetko oznamuješ až po doručení nového výpisu z OR! A samozrejme aj banku informuješ o zmene.
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

ondrejvla
Ešta doplním, že toto všetko oznamuješ až po doručení nového výpisu z OR! A samozrejme aj banku informuješ o zmene.
Na dan.urad do 15 dni odo dna zmeny, t.j. odo dna podania na Obchodny register a na poistovne do 8 dni odo dna zmeny.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

na daňový úrad na akom tlačive, je na to špeciálne tlačivo?
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Na DU nemajú špeciálne tlačivá na oznamy.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ik-a
Na dan.urad do 15 dni odo dna zmeny, t.j. odo dna podania na Obchodny register a na poistovne do 8 dni odo dna zmeny.
Ika, prosím ťa, v akom paragrafe sa hovorí o tých 15 dňoch na Dú ...
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

janaGT
Ika, prosím ťa, v akom paragrafe sa hovorí o tých 15 dňoch na Dú ...
Prilepujem sem rovno oznamenie, ktore si uprav podla vlastnych potrieb.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

super, ďakujem
0 0
Shaman Shaman

Shaman je offline (nepripojený) Shaman

muž
Neviem ci zmena nazvu firmy nekostuje az 10 000 Sk
Pozor na to
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Shaman
Neviem ci zmena nazvu firmy nekostuje az 10 000 Sk
Pozor na to
No to viem, že konateľ už nejaké poplatky zaplatil, akože to ma nejako moc netrápi,to je vec konateľa, ja skôr potrebujem vedieť čo sa týka ekonomických vecí, resp. čo pre mňa ako účtovníčku z toho vyplýva.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Shaman
Neviem ci zmena nazvu firmy nekostuje az 10 000 Sk
Pozor na to
Mal si pravdu, všetky zmeny nám robil právnik a dnes doniesol všetky doklady a aj faktúru na rovných 10 000,- .
Ale poisťovne, banku, daňový úrad musím obehať sama.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

ik-a
Prilepujem sem rovno oznamenie, ktore si uprav podla vlastnych potrieb.
Podľa mňa po uskutočnení výmazu starého mena a zapísaní nového do OR dostaneš nový výpis z OR. Urob si kópie a na všetky spomínané inštitúcie ich dáš na založenie. Oni sami si overia správnosť porovnaním s originálom. Myslím, že v každom prípade bude nový výpis potrebný, takže sprievodné listy o zmene nie sú potrebné.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

janaGT
Mal si pravdu, všetky zmeny nám robil právnik a dnes doniesol všetky doklady a aj faktúru na rovných 10 000,- .
Ale poisťovne, banku, daňový úrad musím obehať sama.
Shaman je shaman, videl to v čarovnej guli, že to bude stáť 10000,- Sk...
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

Evanka
Podľa mňa po uskutočnení výmazu starého mena a zapísaní nového do OR dostaneš nový výpis z OR. Urob si kópie a na všetky spomínané inštitúcie ich dáš na založenie. Oni sami si overia správnosť porovnaním s originálom. Myslím, že v každom prípade bude nový výpis potrebný, takže sprievodné listy o zmene nie sú potrebné.
Neviem ako ty, ale ja uprednostnujem pisomny styk pred osobnym. Cize poslem im list s fotokopiami, a mam vystarano. Preto som aj prilepila ten sprievodny list.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ja som tiež mala v jednej firme zmenu názvu, oznamovala som to listom všetkým inštitúciam, dodávateľom, odberateľom, urobila som dodatky zmlúv, kde sa menil v čl.1 názov jednej zo zmluvných strán. Prílohu som dávala fotokópiu z OR.
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Chcem sa spýtať či tá oznamovacia lehota začína plynúť odo dňa podania na obchodnom súde, alebo až po doručení výpisu z Obchodného registra.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

No to je dobra otazka, ja by som to tiez rada vedela, pretože ked sme podavali na OR návrh na zapis zmeny tak sa tam vypisuje, že zmenu navrhujem vykonať k....ja som dala k 26.06.2007, ale vypis novy z OR nam prisiel až 12.07.2007 pretože ešte sme tam museli nieco opravovať. Aky datum teda mam nahlasovať aj do poistovni, že od ktoreho dna plati zmena?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Ester plus Pozri príspevok
Chcem sa spýtať či tá oznamovacia lehota začína plynúť odo dňa podania na obchodnom súde, alebo až po doručení výpisu z Obchodného registra.
... odo dňa zmeny. Dátum zmeny je uvedený na výpise OR.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať